Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o audioknihu Pohádky v hantecu aneb goldnový merchny

1 1 1 1 1 (2 hlasů)
il

Zapojte se do naší nové soutěže zodpovězením tří jednoduchých soutěžních otázek a vyhrajte audioknihu Honzy Hlaváčka Pohádky v hantecu aneb goldnový merchny, kterou vydalo a pro vás do soutěže věnovalo nakladatelství Omega.

 

 

 

 
Výhru do soutěže věnovalo nakladatelství:

Omega

logoCena v soutěži:

1x audiokniha Pohádky v hantecu aneb goldnový merchny

kniha

 


Audio verze stejnojmenné knihy šiřitele brněnského hantecu a muzikanta Honzy Hlaváčka. Jak CD, tak kniha hantecových pohádek není rozhodně určena dětem, spíše jejich rodičům, popřípadě starším sourozencům. Autor o své knížce s nadsázkou říká, že by u brněnských patriotů, znalců hantecu a čtenářů se smyslem pro humor měla mít své stálé místo na nočním stolku, podobně jako kdysi Bible. Stejně tak je to i s cédéčkem, které by mělo být stále po ruce, minimálně v přehrávači v autě, jako společník na dlouhých cestách.

Nosič obsahuje devatero klasických, dějově pozměněných pohádek, přeložených do brněnského hantecu. Patrné je recesistické regionální umístění děje do Brna a jeho blízkého okolí, především v pohádkách Goldnová fišla, Kingálka frošálka, Kerak prčiska vykóřily s vlčmenem, Válka vo Holcňákovi nebo Baldo, z pytloša aus!Soutěžní otázky:


1. Jmenujte alespoň tři povolání, kterými si prošel autor audioknihy, o kterou dnes soutěžíme, Honza Hlaváček.

2. Která další tři CD Honza Hlaváček vydal? (malá nápověda: viz obal audioknihy)

3. Pro kterou věkovou kategorii je určena kniha a audiokniha Pohádky v hantecu?


Odpovědi na otázky naleznete na stránkách nakladatelství Omega.Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 2. června 2014.

Soutěž byla ukončena. Audioknihu vyhrává 
Eva Kovaříková. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
teresita
0 Výsledkyteresita 2014-06-10 12:25
Dobrý den,

kde naleznu výsledky ukončených soutěží?

Děkuji,

T. Špetlíková
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Eva Kovaříková
0 Odp.: Soutěž o audioknihu Pohádky v hantecu aneb goldnový merchnyEva Kovaříková 2014-07-29 22:06
Dobrý den,
omlouvám se, že jsem netrpělivá, ale výhra - audiokniha - mi doposud nepřišla. Můžete mi prosím zjistit, zda se už posílala? Děkuji
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 Odp.: Soutěž o audioknihu Pohádky v hantecu aneb goldnový merchnyMarta Šimečková 2014-07-30 10:51
Vážená paní Kovaříková, děkuji Vám za upozornění, přeptám se nakladatele, zda byla už výhra odeslána. Budu Vás pak informovat e-mailem.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Eva Kovaříková
0 Odp.: Soutěž o audioknihu Pohádky v hantecu aneb goldnový merchnyEva Kovaříková 2014-08-08 21:56
Dobrý den, audiokniha mi dnes přišla, moc děkuji, mám opravdu velkou radost. Kovaříková
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Partonyma – nová čísla časopisu ke stažení a o připravované antologii

  Literární časopis Partonyma, založený v roce 2012, prochází již od závěru minulého roku řadou proměn. Poslední dvě čísla vyšla v menším formátu a celkově novém designu, což ovšem není nejpodstatnější změnou. Tato tzv. „černá řada“ (podle nové podoby obálky) je nyní, kromě klasické tištěné verze, uvolněna ke stažení ve formátu PDF zcela zdarma. Jedná se o dvojčíslo 19 - 20 na téma Umění zločinu / Zločinné umění a o dvojčíslo 21 – 22 na téma Meze textu / Meze prostoru.

  Číst dál...  
 • V šestém ročníku Ceny Česká kniha zvítězil Jiří Hájíček

  Závěrečná tisková zpráva šestého ročníku Ceny česká kniha, která oficiálně oznamuje vítěze, je již k dispozici. V následujících odstavcích si ji můžete přečíst.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení