Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o 3 knihy Červenka

1 1 1 1 1 (3 hlasů)
il

Zapojte se do soutěže o tři výtisky románu Červenka, jehož autorem je Jo Nesbø. Knihy do soutěže věnovalo nakladatelství Kniha Zlín. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a budete-li mít štěstí při závěrečném losování, jedna z knih bude vaše.

 
Výhru do soutěže věnovalo nakladatelství:

Kniha Zlín


logo

 


Cena v soutěži:

3x kniha Červenka

 

kniha3. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Píše se rok 1944. V zákopech u Leningradu na východní frontě bojuje jednotka norských vojáků v německých uniformách za věc, v niž věří: za svobodné Norsko. Vojáci pocházejí ze všech společenských vrstev, nesdílejí politické názory ani důvody své účasti v bojích. Nejodvážnější z nich, Daniel Gudeson, je zastřelen a jeho tělo je uloženo do masového hrobu. Po jisté době se však v jednom vídeňském lazaretu objeví zraněný voják, který o sobě tvrdí, že je Daniel Gudeson. Muž se zamiluje do ošetřovatelky Heleny. Když vojáka povolá wehrmacht na jistou smrt na jihovýchodní frontu, naplánují si milenci společný útěk.

A máme tu rok 1999. Do ulic Osla se vydává stařec, kterému právě jeho lékař sdělil rozsudek smrti. Stařec přemýšlí o válce. Ví, že ho před smrtí čeká ještě jedna mise. Vzápětí je nalezen jeden bývalý norský voják z východní fronty s podříznutým hrdlem. V téže době Harry Hole omylem postřelí během návštěvy prezidenta Billa Clintonta v Norsku jednoho agenta americké tajné služby. Harry je ke svému údivu povýšen na vrchního komisaře a přeložen k norské tajné službě. Ukáže se však, že byl takto odklizen do kanceláře, kde na něj čekají naprosto nudné a bezvýznamné případy, například prošetření činnosti gangu provozujícího ilegální obchod se zbraněmi, jenž je navázán na neonacistické prostředí. Harrymu a jeho parťačce Ellen Gjeltenové se ovšem podaří zjistit, že stopy pašeráků zbraní vedou až do řad osloské policie. Bezvýznamný případ už není bezvýznamný a roztáčí se kolotoč událostí.Soutěžní otázky:


1. Jaké národnosti je spisovatel Jo Nesbø?

2. Jak se jmenuje detektiv z knihy Červenka?

3. V které své edici vydalo nakladatelství Kniha Zlín knihu Červenka?


Odpovědi na otázky naleznete na stránkách nakladatelství Kniha Zlín.Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 30. dubna 2014.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrávají Blanka Hájková, Lenka Horáková a Kateřina Ksandrová. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
Vladimír
0 Odp.: Soutěž o 3 knihy ČervenkaVladimír 2014-05-04 17:20
Dobrý den, byl vylosován zatím jen jeden výherce tohoto titulu?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 Odp.: Soutěž o 3 knihy ČervenkaMarta Šimečková 2014-05-04 17:43
Milý Vladimíre, moc děkuji za upozornění, nevšimla jsem si, že výherci mají být tři! Takže hned to jdu napravit a odeslat adresy dalších dvou šťastlivců nakladateli.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Lenka Horáková
+1 Odp.: Soutěž o 3 knihy ČervenkaLenka Horáková 2014-05-07 10:14
Dobrý den,mnohokrát vám všem děkuji za poslanou knihu Červenka.Udělal i jste mi velikánskou radost.Děkuji a přeji vám krásný den.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Kateřina Ksandrová
+1 Odp.: Soutěž o 3 knihy ČervenkaKateřina Ksandrová 2014-05-09 14:28
Dobrý den, tak kniha úspěšně dorazila, děkuji mnohokrát :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Blanka Hájková
+1 Odp.: Soutěž o 3 knihy ČervenkaBlanka Hájková 2014-05-16 06:24
Dobrý den, ke mě kniha taky dorazila. Děkuji moc!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Doporučujeme

Aktuality

 • V šestém ročníku Ceny Česká kniha zvítězil Jiří Hájíček

  Závěrečná tisková zpráva šestého ročníku Ceny česká kniha, která oficiálně oznamuje vítěze, je již k dispozici. V následujících odstavcích si ji můžete přečíst.

  Číst dál...  
 • Cena Česká kniha pošesté - vyhlášení vítězů

  Aktuální informace z 11. 5. 2017 - vyhlášení vítězů šestého ročníku Ceny česká kniha - čtěte dále.

  Aktuální informace z 28. 4. 2017 - tři nominované knihy - čtěte dále. Cena Česká kniha je opět tady, tentokrát již 6. ročník. Každoročně vás informujeme o knihách, nominovaných na vítězství, postupně tak, jak se zužuje jejich výběr. V šestém ročníku došlo k jedné zásadní změně, o níž se dočtete v následujícím textu, převzatém z tiskové zprávy organizátora.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Soutěž

 • Soutěž o knihu Dobrá tak akorát

  Ode dneška soutěžíme o knihu Dobrá tak akorát z nakladatelství Motto. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení