Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o 3 knihy Červenka

1 1 1 1 1 (3 hlasů)
il

Zapojte se do soutěže o tři výtisky románu Červenka, jehož autorem je Jo Nesbø. Knihy do soutěže věnovalo nakladatelství Kniha Zlín. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a budete-li mít štěstí při závěrečném losování, jedna z knih bude vaše.

 
Výhru do soutěže věnovalo nakladatelství:

Kniha Zlín


logo

 


Cena v soutěži:

3x kniha Červenka

 

kniha3. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Píše se rok 1944. V zákopech u Leningradu na východní frontě bojuje jednotka norských vojáků v německých uniformách za věc, v niž věří: za svobodné Norsko. Vojáci pocházejí ze všech společenských vrstev, nesdílejí politické názory ani důvody své účasti v bojích. Nejodvážnější z nich, Daniel Gudeson, je zastřelen a jeho tělo je uloženo do masového hrobu. Po jisté době se však v jednom vídeňském lazaretu objeví zraněný voják, který o sobě tvrdí, že je Daniel Gudeson. Muž se zamiluje do ošetřovatelky Heleny. Když vojáka povolá wehrmacht na jistou smrt na jihovýchodní frontu, naplánují si milenci společný útěk.

A máme tu rok 1999. Do ulic Osla se vydává stařec, kterému právě jeho lékař sdělil rozsudek smrti. Stařec přemýšlí o válce. Ví, že ho před smrtí čeká ještě jedna mise. Vzápětí je nalezen jeden bývalý norský voják z východní fronty s podříznutým hrdlem. V téže době Harry Hole omylem postřelí během návštěvy prezidenta Billa Clintonta v Norsku jednoho agenta americké tajné služby. Harry je ke svému údivu povýšen na vrchního komisaře a přeložen k norské tajné službě. Ukáže se však, že byl takto odklizen do kanceláře, kde na něj čekají naprosto nudné a bezvýznamné případy, například prošetření činnosti gangu provozujícího ilegální obchod se zbraněmi, jenž je navázán na neonacistické prostředí. Harrymu a jeho parťačce Ellen Gjeltenové se ovšem podaří zjistit, že stopy pašeráků zbraní vedou až do řad osloské policie. Bezvýznamný případ už není bezvýznamný a roztáčí se kolotoč událostí.Soutěžní otázky:


1. Jaké národnosti je spisovatel Jo Nesbø?

2. Jak se jmenuje detektiv z knihy Červenka?

3. V které své edici vydalo nakladatelství Kniha Zlín knihu Červenka?


Odpovědi na otázky naleznete na stránkách nakladatelství Kniha Zlín.Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 30. dubna 2014.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrávají Blanka Hájková, Lenka Horáková a Kateřina Ksandrová. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
Vladimír
0 Odp.: Soutěž o 3 knihy ČervenkaVladimír 2014-05-04 17:20
Dobrý den, byl vylosován zatím jen jeden výherce tohoto titulu?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 Odp.: Soutěž o 3 knihy ČervenkaMarta Šimečková 2014-05-04 17:43
Milý Vladimíre, moc děkuji za upozornění, nevšimla jsem si, že výherci mají být tři! Takže hned to jdu napravit a odeslat adresy dalších dvou šťastlivců nakladateli.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Lenka Horáková
+1 Odp.: Soutěž o 3 knihy ČervenkaLenka Horáková 2014-05-07 10:14
Dobrý den,mnohokrát vám všem děkuji za poslanou knihu Červenka.Udělal i jste mi velikánskou radost.Děkuji a přeji vám krásný den.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Kateřina Ksandrová
+1 Odp.: Soutěž o 3 knihy ČervenkaKateřina Ksandrová 2014-05-09 14:28
Dobrý den, tak kniha úspěšně dorazila, děkuji mnohokrát :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Blanka Hájková
+1 Odp.: Soutěž o 3 knihy ČervenkaBlanka Hájková 2014-05-16 06:24
Dobrý den, ke mě kniha taky dorazila. Děkuji moc!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Aktuality

 • Partonyma – nová čísla časopisu ke stažení a o připravované antologii

  Literární časopis Partonyma, založený v roce 2012, prochází již od závěru minulého roku řadou proměn. Poslední dvě čísla vyšla v menším formátu a celkově novém designu, což ovšem není nejpodstatnější změnou. Tato tzv. „černá řada“ (podle nové podoby obálky) je nyní, kromě klasické tištěné verze, uvolněna ke stažení ve formátu PDF zcela zdarma. Jedná se o dvojčíslo 19 - 20 na téma Umění zločinu / Zločinné umění a o dvojčíslo 21 – 22 na téma Meze textu / Meze prostoru.

  Číst dál...  
 • V šestém ročníku Ceny Česká kniha zvítězil Jiří Hájíček

  Závěrečná tisková zpráva šestého ročníku Ceny česká kniha, která oficiálně oznamuje vítěze, je již k dispozici. V následujících odstavcích si ji můžete přečíst.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení