Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o 3 knihy Tak trochu šílení

1 1 1 1 1 (3 hlasů)
il

Dnešním dnem začíná soutěž o tři výtisky knihy Tak trochu šílení a dále záložky a plakáty ke knize. Knihu vydalo a ceny do soutěže věnovalo nakladatelství Domino. Vyberte správnou odpověď na každou ze tří soutěžních otázek, a budete-li mít štěstí při závěrečném losování, výhra bude vaše.

 

 Výhry do soutěže věnovalo nakladatelství:

Domino

 

il


Cena v soutěži:

3x kniha Tak trochu šílení + záložky a plakáty ke knize

 

ilPodle autorova mínění název vystihuje řadu postav knihy. A pokud prý někdo shledá, že vystihuje i samotného autora, je rozhodnut považovat to za lichotku.

Když spatříme jméno Jeffery Deaver, okamžitě se nám vybaví nervy drásající thriller plný nečekaných zvratů, které postaví na hlavu veškeré naše detektivní dedukce, na které jsme byli tak pyšní.

Bylo by ovšem nanejvýš nespravedlivé opomenout Deaverovy detektivní povídky, které autor označuje za svou "literární lásku". A ze sbírky Tak trochu šílení autorská radost přímo čiší. Podobně jako v předchozích antologiích se i zde setkáváme s plejádou barvitých postav: pokřivených asociálů, zhrzených partnerů, domněle uťáplých agresorů... Všichni tito aktéři si bezpochyby zaslouží nálepku, kterou jim autor přidělil v samotném názvu. Ano, jsou tak trochu šílení – což je přesně ten důvod, proč si jejich příběhy vychutnáme s gustem čtenáře, který se tak rád nechá svým oblíbeným autorem vodit za nos...

Kdykoli by se vám totiž mohlo zdát, že v dané povídce už bylo řečeno vše a žádné další překvapení na vás nečeká, čtěte dál a přesvědčte se, jaký zvrat si autor vyšetřil na poslední stránku. Nebo do posledního odstavce.

Nebo do posledního řádku.Soutěžní otázky:


1. Jefferymu Deaverovi se dostalo obrovské výsady: dostal svolení dědiců Iana Fleminga, aby napsal pokračování agenta 007, Jamese Bonda. Jak se jmenuje české vydání této knihy?

A) Jeden agent nestačí
B) Nula stupňů volnosti
C) Gordický uzel


2. Na podzim 2014 vyjde v DOMINU další případ legendárního detektiva Lincolna Rhyma. Kolikátý thriller v této sérii to bude?

A) Sedmý
B) Jedenáctý
C) Třináctý


3. Jeffery Deaver inklinoval k psaní od dětství. Kdy napsal svůj první román?

A) V šesti letech
B) V jedenácti letech
C) Ve třinácti letech
 


Odpovědi na otázky naleznete na stránkách nakladatelství Domino.
Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 17. dubna 2014.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrává Jana Dvořáková, Kamil Machala a Luboš Mencák. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
Kamil Machala
0 Odp.: Soutěž o 3 knihy Tak trochu šíleníKamil Machala 2014-05-15 15:44
Dobrý den, kniha dnes přišla. Ještě jednou moc děkuji :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
dvorakoj
0 Výhradvorakoj 2014-05-19 14:53
Dobrý den,

kniha dnes dorazila. Mockrát děkuji :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Doporučujeme

Aktuality

 • Humbook 2017

  V loňském roce se uskutečnil první ročník literárního festivalu Humbook, který lákal především příznivce oblíbeného stylu Young adult. Pořadatelství se ujala nakladatelství Fragment a CooBoo.

  Číst dál...  
 • Cena Česká kniha pošesté

  Cena Česká kniha je opět tady, tentokrát již 6. ročník. Každoročně vás informujeme o knihách, nominovaných na vítězství, postupně tak, jak se zužuje jejich výběr. V šestém ročníku došlo k jedné zásadní změně, o níž se dočtete v následujícím textu, převzatém z tiskové zprávy organizátora.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Soutěž

 • Soutěž o knihu 1967: Rok, kdy jsem se narodil(a)

  Ode dneška soutěžíme o knihu 1967: Rok, kdy jsem se narodil(a) z nakladatelství Management Press. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení