Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o 5 knih Protektorátní Praha jako německé město

1 1 1 1 1 (2 hlasů)
il

Nakladatelství Mladá fronta pro vás věnovalo pět knih Protektorátní Praha jako německé město. Neváhejte, zodpovězte správně tři jednoduché soutěžní otázky a jedna z pěti knih může být vaše.

 

 

Výhru do soutěže věnovalo nakladatelství:

Mladá fronta

logoCena v soutěži:

5x kniha Protektorátní Praha jako německé město

kniha

 


Záhy po zřízení Protektorátu Čechy a Morava se české obyvatelstvo stalo cílem rozsáhlé vlny germanizace. Mezi prostředky využívanými ke zdůraznění nacistické dominance nemohla chybět ani nacionálním socialismem preferovaná architektura. Ke germanizačním zákrokům využívali nacisté v protektorátu stávajících státních institucí. V případě architektury a urbanismu se jednalo o organizaci původně založenou s cílem Prahu modernizovat - Plánovací komisi pro hlavní město Prahu a okolí. V jejím čele se postupně vystřídalo několik německých architektů a urbanistů, kteří se Praze snažil vtělit ráz ne nepodobný přestavbám Berlína, Norimberku či Lince. Publikace českého historika Miloše Hořejše představuje první systematické zmapování této pozapomenuté kapitoly našich novodobých dějin.Soutěžní otázky:


1. Jmenujte autora publikace Protektorátní Praha jako německé město.

2. Jak se jmenovala organizace, která byla založena s cílem modernizovat Prahu po zřízení Protektorátu Čechy a Morava?

3. Uveďte rok vydání knihy Protektorátní Praha jako německé město nakladatelstvím Mladá fronta.


Odpovědi na otázky naleznete na stránkách nakladatelství Mladá fronta.Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 7. března 2014.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrává Květoslava Adamcová, Jaroslav Honzík, Marcela Škrdlíková, Ladislav Turčin a Denisa Večerková. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
Květoslava Adamcová
+2 Odp.: Soutěž o 5 knih Protektorátní Praha jako německé městoKvětoslava Adamcová 2014-03-14 10:38
Dobrý den, dnes jsem obdržela knihu a je v pořádku. Děkuji Adamcová
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Jaroslav Honzík
+1 Protektorátní Praha jako německé městoJaroslav Honzík 2014-03-14 18:31
Dobrý den.
Dnes dorazila výhra - kniha Protektorátní Praha jako německé město.
Děkuji.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Denisa
+1 Odp.: Soutěž o 5 knih Protektorátní Praha jako německé městoDenisa 2014-03-16 16:15
V PÁTEK PŘIŠLA VYHRANÁ KNIHA PROTEKTORÁTNÍ PRAHA. MOC DĚKUJI DENISA
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 Odp.: Soutěž o 5 knih Protektorátní Praha jako německé městoMarta Šimečková 2014-03-17 15:30
Děkuji za zprávy o došlé výhře. Doufám, že se vám publikace bude líbit. Vypadá skutečně lákavě :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Bohatý komiksový program přilákal na Svět knihy rekordní počet návštěvníků

  Veletrh Svět knihy se letos nesl ve znamení komiksu, a i díky bohatému programu, který připravili komiksoví nakladatelé, přilákal rekordních 46 000 návštěvníků. „Tohle spojení prostě zafungovalo. Připravili jsme akce, přednášky a spousty novinek, sotva jsme stíhali stánek zásobovat,“ říká Jiří Pavlovský z největšího komiksového nakladatelství CREW. „Vznikaly i spontánní srazy komiksových fanoušků a na naprosté většině našich akcí bylo plno.“

  Číst dál...  
 • Román Hana Aleny Mornštajnové ovládl 7. ročník České knihy

  Poprvé v sedmileté historii České knihy obdržel obě její ceny jeden autor. Odborná i studentská porota se ve svých verdiktech výjimečně shodly a za nejlepší titul sedmého ročníku vyhlásily román Hana Aleny Mornštajnové. V příběhu odehrávajícím se v provinčním moravském městě se proplétají malé dějiny s těmi velkými a je v něm reflektována nejtragičtější etapa 20. století: holocaust.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení