Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o 5 knih Protektorátní Praha jako německé město

1 1 1 1 1 (2 hlasů)
il

Nakladatelství Mladá fronta pro vás věnovalo pět knih Protektorátní Praha jako německé město. Neváhejte, zodpovězte správně tři jednoduché soutěžní otázky a jedna z pěti knih může být vaše.

 

 

Výhru do soutěže věnovalo nakladatelství:

Mladá fronta

logoCena v soutěži:

5x kniha Protektorátní Praha jako německé město

kniha

 


Záhy po zřízení Protektorátu Čechy a Morava se české obyvatelstvo stalo cílem rozsáhlé vlny germanizace. Mezi prostředky využívanými ke zdůraznění nacistické dominance nemohla chybět ani nacionálním socialismem preferovaná architektura. Ke germanizačním zákrokům využívali nacisté v protektorátu stávajících státních institucí. V případě architektury a urbanismu se jednalo o organizaci původně založenou s cílem Prahu modernizovat - Plánovací komisi pro hlavní město Prahu a okolí. V jejím čele se postupně vystřídalo několik německých architektů a urbanistů, kteří se Praze snažil vtělit ráz ne nepodobný přestavbám Berlína, Norimberku či Lince. Publikace českého historika Miloše Hořejše představuje první systematické zmapování této pozapomenuté kapitoly našich novodobých dějin.Soutěžní otázky:


1. Jmenujte autora publikace Protektorátní Praha jako německé město.

2. Jak se jmenovala organizace, která byla založena s cílem modernizovat Prahu po zřízení Protektorátu Čechy a Morava?

3. Uveďte rok vydání knihy Protektorátní Praha jako německé město nakladatelstvím Mladá fronta.


Odpovědi na otázky naleznete na stránkách nakladatelství Mladá fronta.Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 7. března 2014.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrává Květoslava Adamcová, Jaroslav Honzík, Marcela Škrdlíková, Ladislav Turčin a Denisa Večerková. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
Květoslava Adamcová
+2 Odp.: Soutěž o 5 knih Protektorátní Praha jako německé městoKvětoslava Adamcová 2014-03-14 10:38
Dobrý den, dnes jsem obdržela knihu a je v pořádku. Děkuji Adamcová
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Jaroslav Honzík
+1 Protektorátní Praha jako německé městoJaroslav Honzík 2014-03-14 18:31
Dobrý den.
Dnes dorazila výhra - kniha Protektorátní Praha jako německé město.
Děkuji.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Denisa
+1 Odp.: Soutěž o 5 knih Protektorátní Praha jako německé městoDenisa 2014-03-16 16:15
V PÁTEK PŘIŠLA VYHRANÁ KNIHA PROTEKTORÁTNÍ PRAHA. MOC DĚKUJI DENISA
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 Odp.: Soutěž o 5 knih Protektorátní Praha jako německé městoMarta Šimečková 2014-03-17 15:30
Děkuji za zprávy o došlé výhře. Doufám, že se vám publikace bude líbit. Vypadá skutečně lákavě :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Doporučujeme

Aktuality

 • Partonyma – nová čísla časopisu ke stažení a o připravované antologii

  Literární časopis Partonyma, založený v roce 2012, prochází již od závěru minulého roku řadou proměn. Poslední dvě čísla vyšla v menším formátu a celkově novém designu, což ovšem není nejpodstatnější změnou. Tato tzv. „černá řada“ (podle nové podoby obálky) je nyní, kromě klasické tištěné verze, uvolněna ke stažení ve formátu PDF zcela zdarma. Jedná se o dvojčíslo 19 - 20 na téma Umění zločinu / Zločinné umění a o dvojčíslo 21 – 22 na téma Meze textu / Meze prostoru.

  Číst dál...  
 • V šestém ročníku Ceny Česká kniha zvítězil Jiří Hájíček

  Závěrečná tisková zpráva šestého ročníku Ceny česká kniha, která oficiálně oznamuje vítěze, je již k dispozici. V následujících odstavcích si ji můžete přečíst.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Soutěž

 • Soutěž o knihu Kamínek

  Ode dneška soutěžíme o knihu Kamínek z nakladatelství Albatros. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení