Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o knihu Hemingwayové

1 1 1 1 1 (2 hlasů)
il

Zúčastněte se soutěže o knihu Hemingwayové, kterou vydalo a do soutěže věnovalo nakladatelství Paseka. Správně zodpovězte soutěžní otázky, budete-li vylosováni, kniha bude vaše.

 

Výhru do soutěže věnovalo nakladatelství:

Paseka

logo

 


Cena v soutěži:

1x kniha Hemingwayové

kniha

 

Kniha Hemingwayova vnuka je tvrdým svědectvím o nelehkém životě potomků rozvětvené rodiny slavného spisovatele. Ernest Hemingway trpěl depresemi, které ho dovedly až k sebevraždě. Otec autora knihy, lékař Gregory Hemingway, nejmladší z Ernestových synů, se celý život převlékal tajně do ženských šatů a nakonec zemřel po chirurgické změně pohlaví v ženské věznici. Ani ženy z této rodiny na tom nebyly lépe: Johnova matka trpěla schizofrenií a duševními nemocemi byla sužována i jeho babička a první Ernstova žena. Autor, obdařený nepochybným literárním talentem, o tom vypravuje s pochopením, bez odsudků a bez snahy o vyvolání literární senzace.


Soutěžní otázky:


1. V které zemi žije s rodinou autor knihy Hemingwayové John Hemingway?

2. V jakém příbuzenském vztahu je John Hemingway k Ernestu Hemingwayovi?

3. Kdo je autorem překladu do češtiny knihy Hemingwayové?


Odpovědi na otázky naleznete na stránkách nakladatelství Paseka.Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 2. března 2014.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrává Jan Čermák. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
Jan Čermák
+1 PoděkováníJan Čermák 2014-03-18 15:48
Moc děkuji za okamžité odeslání výhry. Dorazila v naprostém pořádku. Soutěžím s Vámi poměrně často, nicméně tato výhra je mému vkusu čtenáře zdaleka nejbližší! Ještě jednou děkuji a přeji hodně štěstí a úspěchů ve Vaší činnosti.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 Odp.: Soutěž o knihu HemingwayovéMarta Šimečková 2014-03-18 19:03
Děkuji Vám i ostatním výhercům za pozitivní zprávy :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Nominace na ceny Magnesia Litera za rok 2017

  Blíží se vyhlášení ceny Magnesia Litera za rok 2017. Jistě Vás zajímá, které tituly byly nominovány. V tiskové zprávě byly nominace již zveřejněny. Zde si je můžete spolu s fotografií některých nominovaných autorů prohlédnout.

  Číst dál...  
 • Hlasujte pro svou oblíbenou knihu v Ceně čtenářů Magnesia Litera

  Vážení a milí čtenáři,

  literární ocenění Mgnesia Litera za rok 2017 se bude udělovat 4. dubna 2018. Jako každým rokem ji můžete sledovat v přímém přenosu České televize. Chcete-li aktivně vyjádřit, která kniha byla pro Vás ta nej, máte možnost se zapojit a hlasovat v kategorii Cena čtenářů. Vybírat lze z prózy, poezie i knih pro děti. Hlasovat můžete do 31. března 2018 ZDE.

   

   

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení