Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o knihu Hemingwayové

1 1 1 1 1 (2 hlasů)
il

Zúčastněte se soutěže o knihu Hemingwayové, kterou vydalo a do soutěže věnovalo nakladatelství Paseka. Správně zodpovězte soutěžní otázky, budete-li vylosováni, kniha bude vaše.

 

Výhru do soutěže věnovalo nakladatelství:

Paseka

logo

 


Cena v soutěži:

1x kniha Hemingwayové

kniha

 

Kniha Hemingwayova vnuka je tvrdým svědectvím o nelehkém životě potomků rozvětvené rodiny slavného spisovatele. Ernest Hemingway trpěl depresemi, které ho dovedly až k sebevraždě. Otec autora knihy, lékař Gregory Hemingway, nejmladší z Ernestových synů, se celý život převlékal tajně do ženských šatů a nakonec zemřel po chirurgické změně pohlaví v ženské věznici. Ani ženy z této rodiny na tom nebyly lépe: Johnova matka trpěla schizofrenií a duševními nemocemi byla sužována i jeho babička a první Ernstova žena. Autor, obdařený nepochybným literárním talentem, o tom vypravuje s pochopením, bez odsudků a bez snahy o vyvolání literární senzace.


Soutěžní otázky:


1. V které zemi žije s rodinou autor knihy Hemingwayové John Hemingway?

2. V jakém příbuzenském vztahu je John Hemingway k Ernestu Hemingwayovi?

3. Kdo je autorem překladu do češtiny knihy Hemingwayové?


Odpovědi na otázky naleznete na stránkách nakladatelství Paseka.Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 2. března 2014.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrává Jan Čermák. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
Jan Čermák
+1 PoděkováníJan Čermák 2014-03-18 15:48
Moc děkuji za okamžité odeslání výhry. Dorazila v naprostém pořádku. Soutěžím s Vámi poměrně často, nicméně tato výhra je mému vkusu čtenáře zdaleka nejbližší! Ještě jednou děkuji a přeji hodně štěstí a úspěchů ve Vaší činnosti.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 Odp.: Soutěž o knihu HemingwayovéMarta Šimečková 2014-03-18 19:03
Děkuji Vám i ostatním výhercům za pozitivní zprávy :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Doporučujeme

Aktuality

 • Humbook 2017

  V loňském roce se uskutečnil první ročník literárního festivalu Humbook, který lákal především příznivce oblíbeného stylu Young adult. Pořadatelství se ujala nakladatelství Fragment a CooBoo.

  Číst dál...  
 • Cena Česká kniha pošesté

  Cena Česká kniha je opět tady, tentokrát již 6. ročník. Každoročně vás informujeme o knihách, nominovaných na vítězství, postupně tak, jak se zužuje jejich výběr. V šestém ročníku došlo k jedné zásadní změně, o níž se dočtete v následujícím textu, převzatém z tiskové zprávy organizátora.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Doporučujeme

icon 10x10px Atraktivní práce pro všechny, kteří si věří.
icon 10x10px SMS zdarma do všech sítí.

Soutěž

 • Soutěž o knihu Závěje

  Ode dneška soutěžíme o knihu Závěje z nakladatelství Kniha Zlín. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení