Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o 3 knihy 7+1 myšlenka

1 1 1 1 1 (3 hlasů)
il

Vyhlašujeme novou soutěž o knihu Vlastislava Macíka 7+1 myšlenka ... aneb ze snu až do radia. Pokud máte zájem knihu vyhrát, tak správně zodpovězte tři soutěžní otázky, a budete-li vylosování, kniha bude vaše.Cena v soutěži:


3x kniha 7+1 myšlenka

 

knihaUkázka z knihy

Pokud máte aspoň trochu dané cíle, uvidíte, že si budete čím dál víc všímat věcí, které s nimi souvisí a které vás k nim dovedou.
Vlastně někteří to takhle dělají, aniž by si to uvědomovali. Nebudu chodit daleko.
Čtete horoskopy? Když si přečtete v horoskopu, že dnes budete od svého šéfa pokáráni, přijdete do práce a čekáte jen na tu chvíli, kdy se otevřou dveře a v nich bude stát váš nadřízený, aby vás seřval. Nebo ta lepší stránka věci, když vám horoskop řekne, že na vás dnes čeká malá finanční injekce, buď si koupíte los anebo víc než obvykle budete koukat kam šlapete.
Na tomto příkladu jasně vidíte, že si každý dokáže jít za nějakým cílem. Tentokrát k tomu stačilo jen otevřít noviny nebo upozornění od kartářky či věštkyně.
Udělejte si vlastní noviny, ve kterých si každý den přečtete, že vás čeká jedna skvělá zpráva za druhou!
(MACÍK, Vlastislav. 7+1 myšlenka ...aneb ze snu až do radia. České Budějovice: Nová forma, 2013.)

Soutěžní otázky:


1. Kdo je autorem knihy 7+1 myšlenka?

2. Ve kterém roce se autor knihy 7+1 myšlenka narodil?

3. Jaké je povolání autora knihy 7+1 myšlenka?


Odpovědi na otázky naleznete na stránkách nakladatelství Nová forma.Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 21. 6. 2013.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrává Marcela Janálová, Josef Kubelka a Irena Lufinková. Gratulujeme.

 

Komentáře   

 
Marta Šimečková
+1 Odp.: Soutěž o 3 knihy 7+1 myšlenkaMarta Šimečková 2013-06-23 09:16
Dnes byli vyhlášení výherci dvou soutěží. Gratulujeme :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Aktuality

 • Víkend 3. - 5. března 2017 bude opět ve znamení knih!

  Ostravský knižní veletrh bývá každoročně první z akcí, které pravidelně sledujeme a o kterých čtenáře stránek www.vaseliteratura.cz informujeme. Jeho začátek v prvních březnových dnech evokuje představu jara, a i když čtení není závislé na ročním období, je jaro znamení obrody a nového začátku, který je dobré podpořit setkáním s literaturou a s lidmi okolo ní.

  Číst dál...  
 • Únorová Pevnost láká na zombíky

  Opět tu máme nový rok a s ním i první letošní Pevnost. Únorový výtisk tohoto časopisu láká svou obálkou na film Resident Evil, který v těchto dnech vstupuje do kin. Hlavní článek se věnuje právě této zombíkářské klasice a nezapomíná ani na několik knih S. D. Perryové. Rozhodně si zaslouží pozornost, protože patří k těm lepším kouskům ze světa herních příběhů.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Doporučujeme

icon 10x10px Atraktivní práce pro všechny, kteří si věří.
icon 10x10px SMS zdarma do všech sítí.

Soutěž

 • Soutěž o knihu Čas žít

  Ode dneška soutěžíme o knihu Čas žít z nakladatelství Portál. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení