Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o knihu Světlé dny

1 1 1 1 1 (5 hlasů)
il

Připravili jsme pro vás další soutěž, tentokrát o knihu Zsuzsy Bánkové Světlé dny, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Host. Zodpovězte tři jednoduché otázky, a pokud budete vylosováni, kniha zamíří přímo do vaší poštovní schránky.

 
Výhru do soutěže věnovalo nakladatelství:

Host

logo

 Cena v soutěži:

1x kniha Světlé dny

kniha
Vteřiny, jež změní život navždy.

V malém městečku na jihu Německa prožívá děvčátko Seri světlé dny svého dětství: dny, které tráví v zahradě u své kamarádky Aji, pocházející z maďarské artistické rodiny a žijící s matkou v chatrči na kraji města.
Jenže tento zdánlivě idylický svět dětství v šedesátých letech dvacátého století má takřka neviditelné kazy: Serin otec zemřel krátce po jejím narození a Ajin otec, který vystupuje v cirkuse jako akrobat na visuté hrazdě, přijíždí na návštěvu jen jednou do roka. Karl, společný kamarád obou dívek, zase přišel o mladšího bratra, který jednoho jarního dne nastoupil do cizího auta a nikdy se už nevrátil.
Matky své děti provádějí proudy i mělčinami jejich dětství a učí je, že ze života nemusejí mít strach a že je třeba vrhnout se do něj naplno. Zsuzsa Bánková vypráví příběh tří rodin a provází své mladé hrdiny celou první půlí jejich života. Když Seri, Karl a Aja odjedou studovat do Říma, jejich přátelství je podrobeno náročné zkoušce.


Soutěžní otázky:


1. Kdy se narodila autorka románu Světlé dny Zsuzsy Bánková?

2. Jak se jmenují tři hrdinové-kamarádi románu Světlé dny?

3. V kterém roce u nás vyšel román Světlé dny?


Odpovědi na otázky naleznete na stránkách nakladatelství Host.
Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 28. 5. 2013.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrává Regina Hrubá. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
Anežka
+2 Odp.: Soutěž o knihu Světlé dnyAnežka 2013-05-07 21:52
Není formulář:-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Eviček
+2 Odp.: Soutěž o knihu Světlé dnyEviček 2013-05-08 11:42
Dobrý den, jak už bylo zmíněno, prosili bychom o uvedení odpovědního formuláře. Nebo kam máme tedy psát odpovědi? Snad to brzy napravíte. Díky.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
+2 Odp.: Soutěž o knihu Světlé dnyMarta Šimečková 2013-05-08 15:48
Moc Vám děkuji za upozornění, už je to napraveno :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 Odp.: Soutěž o knihu Světlé dnyMarta Šimečková 2013-06-02 11:24
Dnes byli vyhlášeni výherci dalších dvou soutěží. Gratulujeme :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Regina Hrubá
+1 Došlá výhraRegina Hrubá 2013-06-15 20:19
Včera mně došla kniha -Světlé dny Zsuzsy Bánkové, chci Vám touto cestou za ni moc poděkovat a už se těším jak začnu číst.
S pozdravem Regina
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Partonyma – nová čísla časopisu ke stažení a o připravované antologii

  Literární časopis Partonyma, založený v roce 2012, prochází již od závěru minulého roku řadou proměn. Poslední dvě čísla vyšla v menším formátu a celkově novém designu, což ovšem není nejpodstatnější změnou. Tato tzv. „černá řada“ (podle nové podoby obálky) je nyní, kromě klasické tištěné verze, uvolněna ke stažení ve formátu PDF zcela zdarma. Jedná se o dvojčíslo 19 - 20 na téma Umění zločinu / Zločinné umění a o dvojčíslo 21 – 22 na téma Meze textu / Meze prostoru.

  Číst dál...  
 • V šestém ročníku Ceny Česká kniha zvítězil Jiří Hájíček

  Závěrečná tisková zpráva šestého ročníku Ceny česká kniha, která oficiálně oznamuje vítěze, je již k dispozici. V následujících odstavcích si ji můžete přečíst.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení