Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o knihu Světlé dny

1 1 1 1 1 (5 hlasů)
il

Připravili jsme pro vás další soutěž, tentokrát o knihu Zsuzsy Bánkové Světlé dny, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Host. Zodpovězte tři jednoduché otázky, a pokud budete vylosováni, kniha zamíří přímo do vaší poštovní schránky.

 
Výhru do soutěže věnovalo nakladatelství:

Host

logo

 Cena v soutěži:

1x kniha Světlé dny

kniha
Vteřiny, jež změní život navždy.

V malém městečku na jihu Německa prožívá děvčátko Seri světlé dny svého dětství: dny, které tráví v zahradě u své kamarádky Aji, pocházející z maďarské artistické rodiny a žijící s matkou v chatrči na kraji města.
Jenže tento zdánlivě idylický svět dětství v šedesátých letech dvacátého století má takřka neviditelné kazy: Serin otec zemřel krátce po jejím narození a Ajin otec, který vystupuje v cirkuse jako akrobat na visuté hrazdě, přijíždí na návštěvu jen jednou do roka. Karl, společný kamarád obou dívek, zase přišel o mladšího bratra, který jednoho jarního dne nastoupil do cizího auta a nikdy se už nevrátil.
Matky své děti provádějí proudy i mělčinami jejich dětství a učí je, že ze života nemusejí mít strach a že je třeba vrhnout se do něj naplno. Zsuzsa Bánková vypráví příběh tří rodin a provází své mladé hrdiny celou první půlí jejich života. Když Seri, Karl a Aja odjedou studovat do Říma, jejich přátelství je podrobeno náročné zkoušce.


Soutěžní otázky:


1. Kdy se narodila autorka románu Světlé dny Zsuzsy Bánková?

2. Jak se jmenují tři hrdinové-kamarádi románu Světlé dny?

3. V kterém roce u nás vyšel román Světlé dny?


Odpovědi na otázky naleznete na stránkách nakladatelství Host.
Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 28. 5. 2013.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrává Regina Hrubá. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
Anežka
+2 Odp.: Soutěž o knihu Světlé dnyAnežka 2013-05-07 21:52
Není formulář:-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Eviček
+2 Odp.: Soutěž o knihu Světlé dnyEviček 2013-05-08 11:42
Dobrý den, jak už bylo zmíněno, prosili bychom o uvedení odpovědního formuláře. Nebo kam máme tedy psát odpovědi? Snad to brzy napravíte. Díky.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
+2 Odp.: Soutěž o knihu Světlé dnyMarta Šimečková 2013-05-08 15:48
Moc Vám děkuji za upozornění, už je to napraveno :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 Odp.: Soutěž o knihu Světlé dnyMarta Šimečková 2013-06-02 11:24
Dnes byli vyhlášeni výherci dalších dvou soutěží. Gratulujeme :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Regina Hrubá
+1 Došlá výhraRegina Hrubá 2013-06-15 20:19
Včera mně došla kniha -Světlé dny Zsuzsy Bánkové, chci Vám touto cestou za ni moc poděkovat a už se těším jak začnu číst.
S pozdravem Regina
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Bohatý komiksový program přilákal na Svět knihy rekordní počet návštěvníků

  Veletrh Svět knihy se letos nesl ve znamení komiksu, a i díky bohatému programu, který připravili komiksoví nakladatelé, přilákal rekordních 46 000 návštěvníků. „Tohle spojení prostě zafungovalo. Připravili jsme akce, přednášky a spousty novinek, sotva jsme stíhali stánek zásobovat,“ říká Jiří Pavlovský z největšího komiksového nakladatelství CREW. „Vznikaly i spontánní srazy komiksových fanoušků a na naprosté většině našich akcí bylo plno.“

  Číst dál...  
 • Román Hana Aleny Mornštajnové ovládl 7. ročník České knihy

  Poprvé v sedmileté historii České knihy obdržel obě její ceny jeden autor. Odborná i studentská porota se ve svých verdiktech výjimečně shodly a za nejlepší titul sedmého ročníku vyhlásily román Hana Aleny Mornštajnové. V příběhu odehrávajícím se v provinčním moravském městě se proplétají malé dějiny s těmi velkými a je v něm reflektována nejtragičtější etapa 20. století: holocaust.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení