Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o 5 knih Romantická řeč květin

1 1 1 1 1 (1 hlas)
il

Nakladatelství Metafora věnovalo do naší soutěže pět knih Romantická řeč květin. Pokud máte chuť objevovat tajemství květomluvy a dozvědět se další zajímavosti z říše květin, zapojte se do naší soutěže. Stačí pouze správně zodpovědět tři soutěžní otázky, mít trochu štěstí při losování a už se můžete těšit na knihu, která dorazí až k vám.

 
Výhru do soutěže věnovalo nakladatelství:

Metafora

 

logo


Cena v soutěži:

5x kniha Romantická řeč květin

 

kniha


Umění květomluvy se rozvíjelo hlavně v minulosti, ale to není důvod, proč bychom na tento zábavný, svůdný a rafinovaný způsob „konverzace“ měli zapomenout.
Reprodukce nádherných akvarelů viktoriánské malířky Fanny Robinsonové nám pootevřou dvířka do starých časů, kdy kavalíři chodili s kytičkou v klopě a dívky se učily důmyslné řeči květin, aby mohly posílat tajné vzkazy svým ctitelům.
A co všechno v naší rozkvetlé knížce naleznete?
Nejrůznější zábavné zajímavosti např. z historie či botaniky
Obsáhlý „slovník květomluvy“
Romantické básně a citáty o květinách i o lásceSoutěžní otázky:


1. Kdo byla Fanny Robinsonová?

2. Jaké je povolání jedné z autorek knihy Romantická řeč květin Gill Saundersové?

3. Ve kterém roce byla kniha Romantická řeč květin vydána?Odpovědi na otázky naleznete na stránkách nakladatelství Metafora.


Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 13. 4. 2013.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrávají Tereza Čornejová, Jana Kvapilová, Marie Polášková, Karel Provazník a Pavla Šuránková. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
Marta Šimečková
0 Odp.: Soutěž o 5 knih Romantická řeč květinMarta Šimečková 2013-04-14 13:50
Dnes byli vylosování výherci hned tří soutěží. Všem gratulujeme!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Nominace na ceny Magnesia Litera za rok 2017

  Blíží se vyhlášení ceny Magnesia Litera za rok 2017. Jistě Vás zajímá, které tituly byly nominovány. V tiskové zprávě byly nominace již zveřejněny. Zde si je můžete spolu s fotografií některých nominovaných autorů prohlédnout.

  Číst dál...  
 • Hlasujte pro svou oblíbenou knihu v Ceně čtenářů Magnesia Litera

  Vážení a milí čtenáři,

  literární ocenění Mgnesia Litera za rok 2017 se bude udělovat 4. dubna 2018. Jako každým rokem ji můžete sledovat v přímém přenosu České televize. Chcete-li aktivně vyjádřit, která kniha byla pro Vás ta nej, máte možnost se zapojit a hlasovat v kategorii Cena čtenářů. Vybírat lze z prózy, poezie i knih pro děti. Hlasovat můžete do 31. března 2018 ZDE.

   

   

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení