Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o 3 knihy Děti z Bullerbynu

1 1 1 1 1 (6 hlasů)
il

Ode dneška soutěžíme o půvabnou knížku pro děti od známé autorky Astrid Lindgrenové. Pokud chcete s námi soutěžit, stačí správně zodpovědět tři soutěžní otázky, mít štěstí při losování a kniha Děti z Bullerbynu může být vaše.

 

 


Výhru do soutěže věnovalo nakladatelství:

Albatros

logo

 

Cena v soutěži:

3x kniha Děti z Bullerbynu

kniha

Pokaždé, když se na našem knižním trhu objeví tato knížka Astrid Lindgrenové, nositelky Ceny H. Ch. Andersena, udělá radost malým i větším čtenářům. Šest dětí – Lisa, která všechno vypravuje, její dva bratři Lasse a Bosse, sestry Anna a Britta a kamarád Olle – v ní prožívá veselé či méně zábavné každodenní příhody na švédském venkově. Ve třech částech knihy strávíme s dětmi celý rok: jaro s koťátky, léto s prázdninami, podzim se školou, zimu s vánočními svátky. A protože jsou to příběhy, které v různých podobách může zažít každé dítě, těší se stále neutuchajícímu zájmu čtenářů na celém světě.

Soutěžní otázky:

1. Jaké národnosti je autorka Astrid Lindgrenová?

2. Kolik je "dětí z Bullerbynu", malých hrdinů knížky Děti z Bulllerbynu?

3. Jakou literární cenu za svou tvorbu pro děti Astrid Lindgrenová v roce 1958 získala?

Odpovědi naleznete také na stránkách nakladatelství Albatros.

 

Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 16. 3. 2013.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrává Klára Valová, Libuše Kubínová a Vladimíra Komendová. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
Vendula
+1 Odp.: Soutěž o 3 knihy Děti z BullerbynuVendula 2013-02-24 15:07
...
Chtěla bych u této knihy zdůraznit ilustrace Heleny Zmatlíkové.
Knihy, které ilustrovala jsou u dětí ve veliké oblibě.

Pěkný den všem.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
+1 Odp.: Soutěž o 3 knihy Děti z BullerbynuMarta Šimečková 2013-02-24 15:31
Milá Vendulo, ano, máte pravdu, Děti z Bullerbynu si ani já nedovedu představit bez jejích nádherných ilustrací. Jsem proto ráda, že se nakl. Albatros nerozhodlo pro nějakou novotu a ponechalo raději obrázky od Zmatlíkové :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 Odp.: Soutěž o 3 knihy Děti z BullerbynuMarta Šimečková 2013-03-17 13:24
Dnes jsme vyhlásili výherce další soutěže. Gratulujeme!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Aktuality

 • Víkend 3. - 5. března 2017 bude opět ve znamení knih!

  Ostravský knižní veletrh bývá každoročně první z akcí, které pravidelně sledujeme a o kterých čtenáře stránek www.vaseliteratura.cz informujeme. Jeho začátek v prvních březnových dnech evokuje představu jara, a i když čtení není závislé na ročním období, je jaro znamení obrody a nového začátku, který je dobré podpořit setkáním s literaturou a s lidmi okolo ní.

  Číst dál...  
 • Únorová Pevnost láká na zombíky

  Opět tu máme nový rok a s ním i první letošní Pevnost. Únorový výtisk tohoto časopisu láká svou obálkou na film Resident Evil, který v těchto dnech vstupuje do kin. Hlavní článek se věnuje právě této zombíkářské klasice a nezapomíná ani na několik knih S. D. Perryové. Rozhodně si zaslouží pozornost, protože patří k těm lepším kouskům ze světa herních příběhů.

  Číst dál...  

Doporučujeme

icon 10x10px eKNIHOVNA.cz – knihy, noviny, časopisy 24 hodin denně.
icon 10x10px KURZY ANGLIČTINY Navštivte ukázkovou hodinu zdarma!

Nové komentáře

Doporučujeme

icon 10x10px Atraktivní práce pro všechny, kteří si věří.
icon 10x10px SMS zdarma do všech sítí.

Soutěž

 • Soutěž o knihu Einstein a Einstein

  Ode dneška soutěžíme o tři výtisky knihy Einstein a Einstein nakladatelství Metafora. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení