Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o 3 knihy Děti z Bullerbynu

1 1 1 1 1 (6 hlasů)
il

Ode dneška soutěžíme o půvabnou knížku pro děti od známé autorky Astrid Lindgrenové. Pokud chcete s námi soutěžit, stačí správně zodpovědět tři soutěžní otázky, mít štěstí při losování a kniha Děti z Bullerbynu může být vaše.

 

 


Výhru do soutěže věnovalo nakladatelství:

Albatros

logo

 

Cena v soutěži:

3x kniha Děti z Bullerbynu

kniha

Pokaždé, když se na našem knižním trhu objeví tato knížka Astrid Lindgrenové, nositelky Ceny H. Ch. Andersena, udělá radost malým i větším čtenářům. Šest dětí – Lisa, která všechno vypravuje, její dva bratři Lasse a Bosse, sestry Anna a Britta a kamarád Olle – v ní prožívá veselé či méně zábavné každodenní příhody na švédském venkově. Ve třech částech knihy strávíme s dětmi celý rok: jaro s koťátky, léto s prázdninami, podzim se školou, zimu s vánočními svátky. A protože jsou to příběhy, které v různých podobách může zažít každé dítě, těší se stále neutuchajícímu zájmu čtenářů na celém světě.

Soutěžní otázky:

1. Jaké národnosti je autorka Astrid Lindgrenová?

2. Kolik je "dětí z Bullerbynu", malých hrdinů knížky Děti z Bulllerbynu?

3. Jakou literární cenu za svou tvorbu pro děti Astrid Lindgrenová v roce 1958 získala?

Odpovědi naleznete také na stránkách nakladatelství Albatros.

 

Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 16. 3. 2013.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrává Klára Valová, Libuše Kubínová a Vladimíra Komendová. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
Vendula
+1 Odp.: Soutěž o 3 knihy Děti z BullerbynuVendula 2013-02-24 15:07
...
Chtěla bych u této knihy zdůraznit ilustrace Heleny Zmatlíkové.
Knihy, které ilustrovala jsou u dětí ve veliké oblibě.

Pěkný den všem.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
+1 Odp.: Soutěž o 3 knihy Děti z BullerbynuMarta Šimečková 2013-02-24 15:31
Milá Vendulo, ano, máte pravdu, Děti z Bullerbynu si ani já nedovedu představit bez jejích nádherných ilustrací. Jsem proto ráda, že se nakl. Albatros nerozhodlo pro nějakou novotu a ponechalo raději obrázky od Zmatlíkové :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 Odp.: Soutěž o 3 knihy Děti z BullerbynuMarta Šimečková 2013-03-17 13:24
Dnes jsme vyhlásili výherce další soutěže. Gratulujeme!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Doporučujeme

Aktuality

 • Partonyma – nová čísla časopisu ke stažení a o připravované antologii

  Literární časopis Partonyma, založený v roce 2012, prochází již od závěru minulého roku řadou proměn. Poslední dvě čísla vyšla v menším formátu a celkově novém designu, což ovšem není nejpodstatnější změnou. Tato tzv. „černá řada“ (podle nové podoby obálky) je nyní, kromě klasické tištěné verze, uvolněna ke stažení ve formátu PDF zcela zdarma. Jedná se o dvojčíslo 19 - 20 na téma Umění zločinu / Zločinné umění a o dvojčíslo 21 – 22 na téma Meze textu / Meze prostoru.

  Číst dál...  
 • V šestém ročníku Ceny Česká kniha zvítězil Jiří Hájíček

  Závěrečná tisková zpráva šestého ročníku Ceny česká kniha, která oficiálně oznamuje vítěze, je již k dispozici. V následujících odstavcích si ji můžete přečíst.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Soutěž

 • Soutěž o knihu Kamínek

  Ode dneška soutěžíme o knihu Kamínek z nakladatelství Albatros. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení