Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o 3 knihy Děti z Bullerbynu

1 1 1 1 1 (6 hlasů)
il

Ode dneška soutěžíme o půvabnou knížku pro děti od známé autorky Astrid Lindgrenové. Pokud chcete s námi soutěžit, stačí správně zodpovědět tři soutěžní otázky, mít štěstí při losování a kniha Děti z Bullerbynu může být vaše.

 

 


Výhru do soutěže věnovalo nakladatelství:

Albatros

logo

 

Cena v soutěži:

3x kniha Děti z Bullerbynu

kniha

Pokaždé, když se na našem knižním trhu objeví tato knížka Astrid Lindgrenové, nositelky Ceny H. Ch. Andersena, udělá radost malým i větším čtenářům. Šest dětí – Lisa, která všechno vypravuje, její dva bratři Lasse a Bosse, sestry Anna a Britta a kamarád Olle – v ní prožívá veselé či méně zábavné každodenní příhody na švédském venkově. Ve třech částech knihy strávíme s dětmi celý rok: jaro s koťátky, léto s prázdninami, podzim se školou, zimu s vánočními svátky. A protože jsou to příběhy, které v různých podobách může zažít každé dítě, těší se stále neutuchajícímu zájmu čtenářů na celém světě.

Soutěžní otázky:

1. Jaké národnosti je autorka Astrid Lindgrenová?

2. Kolik je "dětí z Bullerbynu", malých hrdinů knížky Děti z Bulllerbynu?

3. Jakou literární cenu za svou tvorbu pro děti Astrid Lindgrenová v roce 1958 získala?

Odpovědi naleznete také na stránkách nakladatelství Albatros.

 

Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 16. 3. 2013.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrává Klára Valová, Libuše Kubínová a Vladimíra Komendová. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
Vendula
+1 Odp.: Soutěž o 3 knihy Děti z BullerbynuVendula 2013-02-24 15:07
...
Chtěla bych u této knihy zdůraznit ilustrace Heleny Zmatlíkové.
Knihy, které ilustrovala jsou u dětí ve veliké oblibě.

Pěkný den všem.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
+1 Odp.: Soutěž o 3 knihy Děti z BullerbynuMarta Šimečková 2013-02-24 15:31
Milá Vendulo, ano, máte pravdu, Děti z Bullerbynu si ani já nedovedu představit bez jejích nádherných ilustrací. Jsem proto ráda, že se nakl. Albatros nerozhodlo pro nějakou novotu a ponechalo raději obrázky od Zmatlíkové :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 Odp.: Soutěž o 3 knihy Děti z BullerbynuMarta Šimečková 2013-03-17 13:24
Dnes jsme vyhlásili výherce další soutěže. Gratulujeme!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Doporučujeme

Aktuality

 • Humbook 2017

  V loňském roce se uskutečnil první ročník literárního festivalu Humbook, který lákal především příznivce oblíbeného stylu Young adult. Pořadatelství se ujala nakladatelství Fragment a CooBoo.

  Číst dál...  
 • Cena Česká kniha pošesté

  Cena Česká kniha je opět tady, tentokrát již 6. ročník. Každoročně vás informujeme o knihách, nominovaných na vítězství, postupně tak, jak se zužuje jejich výběr. V šestém ročníku došlo k jedné zásadní změně, o níž se dočtete v následujícím textu, převzatém z tiskové zprávy organizátora.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Soutěž

 • Soutěž o knihu Nejkrásnější židovské pohádky a legendy

  Ode dneška soutěžíme o knihu Nejkrásnější židovské pohádky a legendy z nakladatelství Portál. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení