Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o 3 knihy Děti z Bullerbynu

1 1 1 1 1 (6 hlasů)
il

Ode dneška soutěžíme o půvabnou knížku pro děti od známé autorky Astrid Lindgrenové. Pokud chcete s námi soutěžit, stačí správně zodpovědět tři soutěžní otázky, mít štěstí při losování a kniha Děti z Bullerbynu může být vaše.

 

 


Výhru do soutěže věnovalo nakladatelství:

Albatros

logo

 

Cena v soutěži:

3x kniha Děti z Bullerbynu

kniha

Pokaždé, když se na našem knižním trhu objeví tato knížka Astrid Lindgrenové, nositelky Ceny H. Ch. Andersena, udělá radost malým i větším čtenářům. Šest dětí – Lisa, která všechno vypravuje, její dva bratři Lasse a Bosse, sestry Anna a Britta a kamarád Olle – v ní prožívá veselé či méně zábavné každodenní příhody na švédském venkově. Ve třech částech knihy strávíme s dětmi celý rok: jaro s koťátky, léto s prázdninami, podzim se školou, zimu s vánočními svátky. A protože jsou to příběhy, které v různých podobách může zažít každé dítě, těší se stále neutuchajícímu zájmu čtenářů na celém světě.

Soutěžní otázky:

1. Jaké národnosti je autorka Astrid Lindgrenová?

2. Kolik je "dětí z Bullerbynu", malých hrdinů knížky Děti z Bulllerbynu?

3. Jakou literární cenu za svou tvorbu pro děti Astrid Lindgrenová v roce 1958 získala?

Odpovědi naleznete také na stránkách nakladatelství Albatros.

 

Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 16. 3. 2013.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrává Klára Valová, Libuše Kubínová a Vladimíra Komendová. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
Vendula
+1 Odp.: Soutěž o 3 knihy Děti z BullerbynuVendula 2013-02-24 15:07
...
Chtěla bych u této knihy zdůraznit ilustrace Heleny Zmatlíkové.
Knihy, které ilustrovala jsou u dětí ve veliké oblibě.

Pěkný den všem.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
+1 Odp.: Soutěž o 3 knihy Děti z BullerbynuMarta Šimečková 2013-02-24 15:31
Milá Vendulo, ano, máte pravdu, Děti z Bullerbynu si ani já nedovedu představit bez jejích nádherných ilustrací. Jsem proto ráda, že se nakl. Albatros nerozhodlo pro nějakou novotu a ponechalo raději obrázky od Zmatlíkové :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 Odp.: Soutěž o 3 knihy Děti z BullerbynuMarta Šimečková 2013-03-17 13:24
Dnes jsme vyhlásili výherce další soutěže. Gratulujeme!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Studentskou cenu České knihy udělí gymnazisté ze dvou měst

  Cenu Česká kniha obdrží v květnu jeden ze čtrnácti titulů, které vzešly z prvního výběru odborné poroty složené z akademiků, překladatelů a knihkupců. Současně s tím vybrali studenti gymnázií z Prahy a Českých Budějovic pět titulů, z nichž za necelé dva měsíce zvolí historicky druhého laureáta Studentské ceny Česká kniha.

  Číst dál...  
 • Nejkrásnější knihou roku se může stát celkem 55 knih. Které to jsou?

  Slavnostní vyhlášení Nejkrásnější české knihy roku 2017 je na spadnutí. Už 19. dubna budeme znát vítěze pyšnící se nejlepším grafickým, polygrafickým a ilustračním zpracováním. O titul zabojuje celkem 55 knih v šesti kategoriích. Patří mezi ně knihy jako Kůň a had, Humans of Prague nebo Veřejná tajemství. Seznamte se.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení