Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o Encyklopedii mytologie starověkého Předního východu

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
ornament 100x100
Mytologie vždy přitahovala pozornost mnoha lidí, a to i přesto, že byla dle všeobecného mínění vytlačena vědou, která zcela nahradila ony krásné příběhy logickým vysvětlením dříve nevysvětlitelných jevů. Tyto báje starověkých národů se však zachovaly jako trvalá součást našeho kulturního dědictví. A pokud vás zajímá právě mytologie starověkého Předního východu, máte nyní šanci vyhrát zajímavou encyklopedii, která je zaměřena na mytologii této oblasti.

 

Výhru do soutěže věnuje:

Nakladatelství Libri

logo libri

 

Nakladatelství původní encyklopedické literatury připravilo od svého založení na přelomu roku 1992/93 téměř dvě stě původních titulů, z nichž mnohé se dočkaly opakovaných vydání. Nakladatelství LIBRI se zaměřuje na špičkové odborníky a publicisty, přičemž se vždy snaží, aby texty byly přínosné pro zainteresované specialisty a zároveň napsané přístupně i pro širší laické publikum, tak jak to zobrazuje i nakladatelské logo (váhy). Specifičností je původní tvorba, kdy naprostá většina autorů píše česky a převážně přímo na objednávku LIBRI (včetně krajanů v USA či Velké Británii), další autoři jsou ze Slovenska, ale i jiných zemí, což platí především pro členy kolektivů podílejících se na edici Slovníky spisovatelů. 

Slovník zahrnuje bohy a mýty Sumerů, Akkadů (resp. Asyřanů a Babylóňanů), Chetitů, Churritů, Elamejců, Peršanů, Médů a dalších etnik oblasti Předního východu, tedy území od Mezopotámie po Malou Asii. Tato oblast tvořila jednu z civilizačních kolébek a významně ovlivnila na jedné straně autory Bible, na straně druhé Řeky a Římany. Mnohé mýty - za všechny jmenujme Epos o Gilgamešovi - patří do celosvětové kulturní pokladnice.


Soutěžní otázky:

1) Ve kterém roce byla vydána kniha, o kterou soutěžíme?

2) Kolik má tato kniha stran?

3) Naleznete na stránkách nakladatelství Libri také ukázku z této knihy?

Nápovědu hledejte na stránkách nakladatelství Libri.

Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět tři otázky, odpovědi a své jméno s korespondenční adresou vyplňte do odpovědního formuláře. Výherce bude vylosován ze všech správných odpovědí. Odpovídejte nejpozději do 3. 8. 2009.


Soutěž byla ukončena! Celkem přišlo 307 odpovědí.

Výhercem se stává Dana Chladilová. Gratulujeme!Komentáře   

 
Guest
0 Guest 2009-07-20 08:50
Ta knizka vypada moooc zajimave,snad vyhraju!! :D :D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Dana Kulhavá
0 Dana Kulhavá 2009-07-28 11:10
Chtěla jsem se zúčastnit soutěže, ale ,bohužel, pokud doplňuji odpověď na 1. otázku, píší se mi jen puntíky, jako když se vyplňuje heslo při přihlašování a soutěž mi přesto nejde odeslat.Poradít e mi, co s tím? Děuji.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
admin
0 admin 2009-07-28 11:37
Díky za upozornění, teď už by mělo být vše v pořádku. :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 Marta Šimečková 2009-08-04 14:29
Dnes jsme vylosovali ještě jednoho výherce, takže opět velká gratulace :-)

A pro ostatní, kteří neměli tentokrát štěstí, tu mám zprávu, že v nejbližší době začnou další soutěže o zajímavé knihy :cheer: A také jeden úplně nový typ hry... Ale zatím nic neprozradím, vše se dozvíte již velice brzy :D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Partonyma – nová čísla časopisu ke stažení a o připravované antologii

  Literární časopis Partonyma, založený v roce 2012, prochází již od závěru minulého roku řadou proměn. Poslední dvě čísla vyšla v menším formátu a celkově novém designu, což ovšem není nejpodstatnější změnou. Tato tzv. „černá řada“ (podle nové podoby obálky) je nyní, kromě klasické tištěné verze, uvolněna ke stažení ve formátu PDF zcela zdarma. Jedná se o dvojčíslo 19 - 20 na téma Umění zločinu / Zločinné umění a o dvojčíslo 21 – 22 na téma Meze textu / Meze prostoru.

  Číst dál...  
 • V šestém ročníku Ceny Česká kniha zvítězil Jiří Hájíček

  Závěrečná tisková zpráva šestého ročníku Ceny česká kniha, která oficiálně oznamuje vítěze, je již k dispozici. V následujících odstavcích si ji můžete přečíst.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení