Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž pro tvořivé čtenáře

1 1 1 1 1 (2 hlasů)
balicek

Dnes jsme připravili soutěž o balíček knih pro tvořivé čtenáře (100 korálkových květin, přívěsků a drobností, Sněhové vločky a Rozstříhej si knihu) z nakladatelství Metafora. Chtěli byste balíček vyhrát? Pak stačí jenom správně odpovědět na tři otázky.

 

Výhru do soutěže věnovalo:

Nakladatelství Metafora

logo

Cena v soutěži:

1x balíček knih, který obsahuje tyto tituly:

100 korálkových květin, přívěsků a drobností

kniha,

Sněhové vločky

kniha

a Rozstříhej si knihu

kniha


Soutěžní otázky:

1. Podle čeho se dá vytvořit všechno z knihy 100 korálkových květin, přívěsků a drobností?
2. K čemu se dají použít háčkované sněhové vločky (jmenujte alespoň dvě možnosti)?
3. Kolik šablon najdete v knize Rozstříhej si knihu?

Odpovědi naleznete na stránkách nakladatelství Metafora.


Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 18. 11. 2012.

Soutěž byla ukončena! Knihu vyhrává Jindřiška Černohorská. Gratulujeme!

Komentáře   

 
Marta Šimečková
0 Odp.: Soutěž pro tvořivé čtenářeMarta Šimečková 2012-11-26 22:16
Dnes jsme vylosovali dalšího výherce. Gratuluji :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Partonyma – nová čísla časopisu ke stažení a o připravované antologii

  Literární časopis Partonyma, založený v roce 2012, prochází již od závěru minulého roku řadou proměn. Poslední dvě čísla vyšla v menším formátu a celkově novém designu, což ovšem není nejpodstatnější změnou. Tato tzv. „černá řada“ (podle nové podoby obálky) je nyní, kromě klasické tištěné verze, uvolněna ke stažení ve formátu PDF zcela zdarma. Jedná se o dvojčíslo 19 - 20 na téma Umění zločinu / Zločinné umění a o dvojčíslo 21 – 22 na téma Meze textu / Meze prostoru.

  Číst dál...  
 • V šestém ročníku Ceny Česká kniha zvítězil Jiří Hájíček

  Závěrečná tisková zpráva šestého ročníku Ceny česká kniha, která oficiálně oznamuje vítěze, je již k dispozici. V následujících odstavcích si ji můžete přečíst.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení