Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o tři knihy z edice klasické literatury

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
tyle=

Dnes jsme pro vás připravili soutěž o tři knihy z edice klasické literatury nakladatelství Tribun EU. Jistě se budou hodit nejen studentům, ale všem milovníkům krásné literatury. Jak je získat? Stačí odpovědět správně na tři otázky.


Výhru do soutěže věnovalo:

Nakladatelství Tribun EU

logo

Cena v soutěži:

1x balíček knih
(Boris Godunov, Dobrodružství odvahy a Elegie)

kniha

kniha

knihaSoutěžní otázky:

1. Kdo vstane údajně z mrtvých a postaví se proti vládě Borise Godunova ve stejnojmenném Puškinově dramatu?
2. Čí filosofie ovlivnila vznik básnické sbírky Dobrodružství odvahy Antonína Sovy?
3. Kolik básní je obsaženo ve sbírce Jiřího Ortena Elegie?
Správné odpovědi najdete na stránkách nakladatelství Tribun EU.

Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 21. 7. 2012.

Soutěž byla ukončena! Balíček knih vyhrává Kristýna Brunclíková. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
Marta Šimečková
0 RE: Soutěž o tři knihy z edice klasické literaturyMarta Šimečková 2012-07-25 09:07
Gratuluji výherkyni, která se může těšit na balíček děl klasické literatury :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Studentskou cenu České knihy udělí gymnazisté ze dvou měst

  Cenu Česká kniha obdrží v květnu jeden ze čtrnácti titulů, které vzešly z prvního výběru odborné poroty složené z akademiků, překladatelů a knihkupců. Současně s tím vybrali studenti gymnázií z Prahy a Českých Budějovic pět titulů, z nichž za necelé dva měsíce zvolí historicky druhého laureáta Studentské ceny Česká kniha.

  Číst dál...  
 • Nejkrásnější knihou roku se může stát celkem 55 knih. Které to jsou?

  Slavnostní vyhlášení Nejkrásnější české knihy roku 2017 je na spadnutí. Už 19. dubna budeme znát vítěze pyšnící se nejlepším grafickým, polygrafickým a ilustračním zpracováním. O titul zabojuje celkem 55 knih v šesti kategoriích. Patří mezi ně knihy jako Kůň a had, Humans of Prague nebo Veřejná tajemství. Seznamte se.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení