Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o knihu Mlhy Ölandu

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
il

Pro milovníky detektivních románů jsme připravili ve spolupráci s nakladatelstvím Moba soutěž o tři výtisky napínavé knihy Mlhy Ölandu. V ní se můžete přenést do tajuplné ölandské krajiny a sledovat průběh vyšetřování zajímavého případu. Kniha je součástí knižní série, která se dočkala kladných ohlasů kritiky i řady významných ocenění.


Výhru do soutěže věnuje:


Nakladatelství Moba


Nakladatelství MOBA vzniklo v moravské metropoli Brno na podzim roku 1991 jako společnost se zahraniční účastí. Partnerem několika českých společníků se stalo významné německé nakladatelství Bastei Lübbe sídlící v Kolíně nad Rýnem. V témže roce začalo vydávat románové sešity ve dvou řadách, které ihned po vydání zaznamenaly ohromný čtenářský ohlas a jejichž počet vzrostl na současných 26 řad měsíčně v mnoha žánrech – romány z lékařského prostředí, westerny, romány pro ženy, horory a sci-fi.

Stále větší podíl na celkové produkci zaujímají knižní tituly vydávané v mnoha edicích a žánrech. V roce 1992 vydalo nakladatelství svoji první knihu a i jejich počet se neustále zvyšuje na dnešních. Celkem vydalo nakladatelství MOBA do roku 2008 přes 4 300 titulů od více jak 150 autorů z celého světa a z bohaté nabídky si každý čtenář vybere to své.Výhra v soutěži:

1. až 3. výhra: kniha Mlhy Ölandu

kniha


Je chladný den na konci léta. Malý chlapec opatrně leze přes kamennou zídku u osamělého domu. Rozhlédne se po travnaté krajině Ölandu, vykročí do mlhy a beze stopy zmizí... Nikdo, rodina ani policie, jej už nikdy nespatří. O dvacet let později dostane Julie, matka zmizelého chlapce, od svého otce podivnou zprávu: má se vrátit na Öland pomoci mu hledat ztraceného vnuka. Poštou mu totiž přišel balíček, v němž byla chlapcova bota. Temná minulost se bolestně vrací a Julie je rozhodnuta odhalit tajemství na vlastní pěst. Brzy však zjišťuje, že jí chce někdo v pátrání za každou cenu zabránit. Je to snad domnělý vrah Nils Kant, muž, který měl být už dávno mrtvý? Mnozí lidé totiž stále věří, že tento muž dodnes bloudí pustinami Ölandu a zjevuje se ve chvíli, kdy přichází hodina stínů a ozývají se hlasy mrtvých...


Soutěžní otázky:

1) Jak se jmenuje autor knihy, o kterou soutěžíme?
2) Jak se jmenuje první román tohoto autora?
3) Kde o knize napsali: "Mistrovské dílo, jež působí neobyčejně autenticky…"?

Odpověď naleznete na stránkách nakladatelství Moba.

Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 1. listopadu 2011.

Soutěž byla ukončena! Knihu získávají:

Viktorie Kmínková
Jitka Špačková
Jan Cestr

Gratulujeme!

Komentáře   

 
Marta Šimečková
0 RE: Soutěž o knihu Mlhy ÖlanduMarta Šimečková 2011-11-08 09:34
Další trojice výherců se může těšit na knihu, tentokrát z produkce nakladatelství Moba.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Jitka Špačková
0 PoděkováníJitka Špačková 2011-11-18 14:30
Cituji Marta Štefková:
Další trojice výherců se může těšit na knihu, tentokrát z produkce nakladatelství Moba.

Děkuji za výhru, dnes byla doručena.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Hlasujte pro svou oblíbenou knihu v Ceně čtenářů Magnesia Litera

  Vážení a milí čtenáři,

  literární ocenění Mgnesia Litera za rok 2017 se bude udělovat 4. dubna 2018. Jako každým rokem ji můžete sledovat v přímém přenosu České televize. Chcete-li aktivně vyjádřit, která kniha byla pro Vás ta nej, máte možnost se zapojit a hlasovat v kategorii Cena čtenářů. Vybírat lze z prózy, poezie i knih pro děti. Hlasovat můžete do 31. března 2018 ZDE.

   

   
 • Partonyma – nová čísla časopisu ke stažení a o připravované antologii

  Literární časopis Partonyma, založený v roce 2012, prochází již od závěru minulého roku řadou proměn. Poslední dvě čísla vyšla v menším formátu a celkově novém designu, což ovšem není nejpodstatnější změnou. Tato tzv. „černá řada“ (podle nové podoby obálky) je nyní, kromě klasické tištěné verze, uvolněna ke stažení ve formátu PDF zcela zdarma. Jedná se o dvojčíslo 19 - 20 na téma Umění zločinu / Zločinné umění a o dvojčíslo 21 – 22 na téma Meze textu / Meze prostoru.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení