Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž pro fanoušky Futuramy

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
futurama

Dnes jsme připravili speciální soutěž ve spolupráci s nakladatelstvím Jota. To věnovalo jako výhru čtyři díly úžasného komiksu Futurama, který je stejně vtipný a ironický jako stejnojmenný legendární seriál. Abyste získali tento komiks, stačí odpovědět na pár otázek. Tentokrát si vás vyzkoušíme i ze znalostí Futuramy!


Výhru do soutěže věnuje:


Nakladatelství Jota

Milí čtenáři, jsme tu pro Vás již 21 let, vydali jsme více než 1000 titulů v mnoha edičních řadách. Zpočátku jsme vydávali knihy zaměřené regionálně — především od moravských autorů. Po třech letech jsme podstatně rozšířili spektrum titulů z hlediska tématu i země původu knih. Publikujeme tvorbu českých autorů i překlady z angličtiny, francouzštiny, ruštiny, němčiny či španělštiny. Takto jsme se zařadili mezi jedno z největších nakladatelství v České republice, které ročně vydává 80 titulů a desítky dotisků úspěšných knih.Výhry v soutěži:

1. výhra: komiks Futurama dobrodružství2. výhra: komiks Futurama: (P)ohyby v čase3. výhra: komiks Futurama-o-Rama4. výhra: komiks Futurama dobývá vesmírNebaví vás všední realita? Milujete Matta Groeninga a jeho bláznivé kreslené postavičky? Tak právě pro vás je tu další ze série komiksů světoznámé Futuramy! Fry, Bender a Leela se vydávají na další a ještě úžasnější mise. Nechybí souboj s vesmírnými robopiráty a k našim známým hrdinům se tentokrát přidají i další oblíbené postavy — Leo a Inez Wongovi, nemravně bohatí majitelé Marsu a shodou okolností též rodiče Amy, která pracuje jako stážistka v Planet Expressu. Opět se setkáme i s proslulým sukničkářem kapitánem Zappem Branniganem a jeho nenápadným, ale o to zábavnějším druhem Kifem. V žádném případě nechybí šílené pokusy ovládnout svět, ještě šílenější a velmi nebezpečné mořské opičky z dávno minulého dvacátého století a komplikované vztahy Leely a kapitána Brannigana.
A doktor Zoidberg.

Soutěžní otázky:

1) V dílu Futurama dobývá vesmír vystupují siamská dvojčata, čtyřčata, nebo sedmerčata?
2) Kdy vyšel dotisk dílu Futurama-o-Rama?
3) Ve kterých novinách bylo o dílu Futurama: (P)ohyby v čase napsáno: "Futurama je plná monster, kyborgů, nejpodivnějších kreatur, nesmyslných vynálezů, smrtících paprsků a robotů, ale tvůrci do ní propašovali i trochu opravdových lidských citů - a hlavně hodně smíchu"?
4) Kdo se narodil dříve: poslíček Fry, nebo profesor Farnsworth?
5) Jaké povolání vykonával Fry, než se dostal do budoucnosti?
6) Jaký další seriál vytvořit Matt Groening, tvůrce Futuramy, v němž vystupují žluté animované postavičky?

Odpověď naleznete na stránkách nakladatelství Jota.

Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 24. září 2011.

Soutěž byla ukončena! Byli vylosováni tito soutěžící, kteří správně odpověděli na soutěžní otázky:

Lenka Koucká - vyhrává
komiks Futurama dobrodružství
Daniela Petrtýlová - vyhrává komiks Futurama: (P)ohyby v čase
Silvie Šopfová - vyhrává komiks Futurama-o-Rama
Pavla Vystrčilová - vyhrává komiks Futurama dobývá vesmír

Gratulujeme!

Komentáře   

 
Marta Šimečková
0 RE: Soutěž pro fanoušky FuturamyMarta Šimečková 2011-09-28 13:10
Byli vylosování výherci v soutěži o komiksy Futurama. Gratulujeme!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Doporučujeme

Aktuality

 • Humbook 2017

  V loňském roce se uskutečnil první ročník literárního festivalu Humbook, který lákal především příznivce oblíbeného stylu Young adult. Pořadatelství se ujala nakladatelství Fragment a CooBoo.

  Číst dál...  
 • Cena Česká kniha pošesté

  Cena Česká kniha je opět tady, tentokrát již 6. ročník. Každoročně vás informujeme o knihách, nominovaných na vítězství, postupně tak, jak se zužuje jejich výběr. V šestém ročníku došlo k jedné zásadní změně, o níž se dočtete v následujícím textu, převzatém z tiskové zprávy organizátora.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Soutěž

 • Soutěž o knihu Píseň z pytlíku na zvratky

  Ode dneška soutěžíme o knihu Píseň z pytlíku na zvratky z nakladatelství Argo. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení