Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o knihu Dolmen

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
><img src=
Sherlock Holmes, Hercule Poirot, Adam Dalgliesh... Kdo by neznal tyto slavné detektivy, kteří tak bravurně dokáží odhalit každého zločince! Pokud máte rádi detektivní romány, pak vám doporučuji knihu Dolmen, která nedávno vyšla u nakladatelství Motto. V ní si přijdou na své nejen milovníci detektivek, ale i ti, kteří se zajímají o záhady. A těch je na ostrově Lands´en v poslední době až přespříliš... Chcete vědět, jaké záhady to jsou? A co má stará legenda o pobřežních lupičích společného s vraždami na ostrově? Pak se zúčastněte naší soutěže a můžete vyhrát tuto zajímavou knihu, která vás zavede až nebezpečně blízko ke keltským dolmenům, na kterých se prý v minulosti odehrávaly tajemné rituály!

 


Výhra v soutěži:


Na ostrov Lands´en přijíždí mladá policistka Marie Kermeurová s jediným cílem – provdat se ve svém rodišti za slavného jachtaře. Zdá se, že její návrat spustil řetězec tragických událostí. Za záhadných okolností umírají její dva bratři, mladičký synovec a ještě další tři obyvatelé ostrova. Protože k vraždám došlo poblíž keltských dolmenů, přijíždí na místo odborník na rituální vraždy Lucas Fersen. Společně s Marií se ujímá vyšetřování, jež postupně odhaluje roušku tajemství halící nenadálé zbohatnutí několika místních rodin před pětatřiceti lety i záhadné vztahy, které je od té doby pojí. To vše má úzkou spojitost s prastarou místní legendou o pobřežních lupičích odpovědných za ztroskotání lodí na zrádných útesech a za smrt bezbranných lidí.

Soutěžní otázky:

1) Kolik stran má kniha, o kterou soutěžíme?

2) K čemu je přirovnáno Topolovo kloktání v závěru článku, který vyšel na našem magazínu pod názvem "Jáchym Topol honí bycha"?

3) Naleznete ve čtenářském deníku na našich stránkách rovněž obsah knihy Příliš hlučná samota?

Nápovědu naleznete na stránkách nakladatelství Motto a na stránkách tohoto magazínu.


Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět tři otázky, odpovědi zašlete na redakční mail: redakce(zavináč)vaseliteratura.cz. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherce bude vylosován ze všech správných odpovědí. Odpovídejte nejpozději do 5. 7. 2009.

Soutěž byla ukončena!

Výhercem se stává Pavlína Jedličková. Gratulujeme!


Komentáře   

 
Jitka Špačková
0 ProblémJitka Špačková 2009-06-08 12:27
Marně se snažím odeslat odpovědi z PC u rodičů.Že by byl problém v tom, že také soutěžili? Neustále se vrací hláška-'.' dne 8.6.2009 10:17
Neplatný příjemce
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
admin
0 re: Problémadmin 2009-06-08 12:38
Ahoj Jitko,

problém bude pravděpodobně v tom, že mailova adresa je a tobe se tam asi jak jsi tu adresu kopirovala dostala navic nakonec tecka 'redakce@va seliteratura.cz .' tak zkus pouzit mail bez te tecky. Snad to bude fungovat.... ;-)

Cituji Jitka Špačková:
Marně se snažím odeslat odpovědi z PC u rodičů.Že by byl problém v tom, že také soutěžili? Neustále se vrací hláška-'redakce@va seliteratura.cz .' dne 8.6.2009 10:17
Neplatný příjemce
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Jitka Špačková
0 re: re: ProblémJitka Špačková 2009-06-08 12:44
Děkuji za upozornění,opra vdu to tak bylo. Nyní mail odešel a snad to bude v pořádku.
Hezký den
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 Marta Šimečková 2009-07-12 21:37
Dnes jsme vylosovali výherce knihy Dolmen, kterému srdečně gratulujeme k výhře! Již zítra spustíme další soutěž o skvělou knihu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Aktuality

 • Partonyma – nová čísla časopisu ke stažení a o připravované antologii

  Literární časopis Partonyma, založený v roce 2012, prochází již od závěru minulého roku řadou proměn. Poslední dvě čísla vyšla v menším formátu a celkově novém designu, což ovšem není nejpodstatnější změnou. Tato tzv. „černá řada“ (podle nové podoby obálky) je nyní, kromě klasické tištěné verze, uvolněna ke stažení ve formátu PDF zcela zdarma. Jedná se o dvojčíslo 19 - 20 na téma Umění zločinu / Zločinné umění a o dvojčíslo 21 – 22 na téma Meze textu / Meze prostoru.

  Číst dál...  
 • V šestém ročníku Ceny Česká kniha zvítězil Jiří Hájíček

  Závěrečná tisková zpráva šestého ročníku Ceny česká kniha, která oficiálně oznamuje vítěze, je již k dispozici. V následujících odstavcích si ji můžete přečíst.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení