Soutěže

Vyhlášení 7. ročníku literární soutěže KKKV

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
blok

Ani letos nezapomněla Krajská knihovna Karlovy vyhlásit v rámci Týdne knihoven další, tentokrát již 7. ročník Literární soutěže pro amatérské literáty z celé České republiky. Zúčastnit se jí může každý autor, který se literární tvorbě nevěnuje profesionálně a je mu více než 14 let.

 

knihaPatronkou letošního ročníku je spisovatelka a scénáristka Petra Soukupová.
Narozena 1982, vystudovala scenáristiku a dramaturgii na FAMU. V současnosti pracuje jako jeden z dramaturgů seriálu Ulice. Za svůj prozaický debut K moři získala Cenu Jiřího Ortena, byla nominována na Cenu Josefa Škvoreckého a cenu Magnesia Litera. Za scénář k povídce Na krátko získala třetí místo v soutěži Cena Sazky za nerealizovaný scénář a ukončila jím studium na FAMU. Její druhá kniha, triptych povídek Zmizet, byla rovněž nominována na Cenu Josefa Škvoreckého, v roce 2010 získala v rámci cen Magnesia Litera hlavní ocenění — Kniha roku.

Z posledně jmenované knihy „Zmizet“ je i letošní motto soutěže:

„A teď konečně jedu pryč z toho smutku, do světa, kde nikdo nic neví“

Novým pravidlem, platným od tohoto ročníku, je to, že povídka zaslaná do soutěže musí na toto motto nějakým způsobem reagovat. Vzít ho například jako výchozí motiv pro děj povídky nebo jej může povídka obsahovat apod.

Další pravidla soutěže:

 • soutěž je pro všechny amatérské autory z celé ČR
 • příspěvek, který bude do soutěže zaslán, nesmí být dosud publikován
 • nejnižší věková hranice je 14 let, horní se nestanoví
 • kategorie – próza - povídka
 • rozsah literárního díla - maximálně 5 normostran
 • každý autor může zaslat pouze jediný soutěžní příspěvek (příspěvky se nevracejí)
 • soutěžní práce se přijímají pouze v elektronické podobě (program Word)
 • příjem soutěžních prací do 31. 12. 2013 prostřednictvím webového formuláře na webu KKKV www.knihovnakv.cz


Každá soutěžní povídka musí obsahovat:

 • Jméno povídky

 

 • Jméno autora
 • Bydliště, datum narození, e-mail, telefonní číslo autora

 

 • Potvrzení souhlasu s uchováním osobních dat pro potřeby soutěže a souhlasu s případným zveřejněním soutěžní povídky (v Almanachu soutěže)

Na základě zkušeností z předcházejících ročníků soutěže si pořadatel vyhrazuje právo nezařadit soutěžní příspěvky, které budou závadné svým obsahem. Za závadný se považuje pornografický, xenofobní, rasistický, antisemitský či jinak se zdravou lidskou morálkou kolidující obsah příspěvku.

Nezávislým hodnocením určí odborná porota deset soutěžních prací, které budou zveřejněny ve sborníku soutěže. Z těchto deseti vybere patronka soutěže tři nejlepší a rozhodne o jejich umístění na 1. – 3. místě.

Slavnostní vyhlášení výsledků, za účasti Petry Soukupové, proběhne v únoru roku 2014. Součástí programu tohoto slavnostního okamžiku bude i beseda s Petrou Soukupovou, autogramiáda a další kulturní program

Letos to prostě bude velmi slavnostní.

OCENĚNÍ:
Cena pro 1. místo (porcelánová plastika VLAŠTOVKA, poukázka na knihy dle vlastního výběru)
Cena pro 2. a 3 místo (poukázka na knihy dle vlastního výběru)

Zařazení 10 nejlepších povídek do tištěného sborníku soutěže. Jejich autoři obdrží navíc podepsanou knihu patronky soutěže Petry Soukupové 

Doporučujeme

Aktuality

 • Partonyma – nová čísla časopisu ke stažení a o připravované antologii

  Literární časopis Partonyma, založený v roce 2012, prochází již od závěru minulého roku řadou proměn. Poslední dvě čísla vyšla v menším formátu a celkově novém designu, což ovšem není nejpodstatnější změnou. Tato tzv. „černá řada“ (podle nové podoby obálky) je nyní, kromě klasické tištěné verze, uvolněna ke stažení ve formátu PDF zcela zdarma. Jedná se o dvojčíslo 19 - 20 na téma Umění zločinu / Zločinné umění a o dvojčíslo 21 – 22 na téma Meze textu / Meze prostoru.

  Číst dál...  
 • V šestém ročníku Ceny Česká kniha zvítězil Jiří Hájíček

  Závěrečná tisková zpráva šestého ročníku Ceny česká kniha, která oficiálně oznamuje vítěze, je již k dispozici. V následujících odstavcích si ji můžete přečíst.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Soutěž

 • Soutěž o knihu Kamínek

  Ode dneška soutěžíme o knihu Kamínek z nakladatelství Albatros. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení