Recenze: Knihy pro dospělé

Na výsluní je další kniha Jackie Collins

1 1 1 1 1 (2 hlasů)
srdce

Stačí zmínit příběh plný zvratů a Hollywood jako pozadí pro další eskapády slavných obyvatel Los Angeles. Všichni věrní čtenáři již tuší, že bude řeč o další knize britské spisovatelky Jackie Collins, tentokrát s názvem Naivní mrcha.knihaNa konci loňského roku u nás vyšla již šestadvacátá kniha jedné z nejúspěšnějších autorek současnosti. Tituly Jackie Collins jsou vyhledávány hned z několika důvodů. V každé své knize spisovatelka čtenářům umožní nahlédnout do zákulisí života slavných, bohatých a úspěšných. Zároveň jim ukáže, že filmové hvězdy, režiséři a producenti jsou také jenom lidé a mají své problémy, které často pramení z jejich postavení. Jackie Collins je rovněž zárukou kvality. Čtenáři si vždy přijdou na své. Do každého ze svých příběhů umí zakomponovat pracovní i osobní vztahy, neštěstí, lásku i šťastný konec.

Naivní mrcha nám představí Annabelle, dceru slavných rodičů, která se rozhodne žít si po svém. V jejím jazyce to znamená vyplnit díru na newyorském trhu tím, že si založí soukromý luxusní eskort servis. Jejími zaměstnankyněmi se stanou začínající herečky, zpěvačky a tanečnice, které jsou okouzlující, přitažlivé a potřebují peníze. Příběh se zkomplikuje ve chvíli, kdy je matka Annabelle zastřelena a obvinění padne na jejího otce. Tato část je už ale součástí vyprávění obhájkyně Denver Johnsonové, další postavy nové knihy Jackie Collins.

Carolyn je třetí vypravěčkou, které autorka věnuje v knize Naivní mrcha celé kapitoly. Její příběh se točí kolem tajného vztahu s šéfem, senátorem Gregorym Stonemanem. Celá věc se zhorší ve chvíli, kdy mu oznámí, že je v jiném stavu. Čtvrtou postavou, kterou Jackie Collins vybrala do svého spletitého příběhu, je Boby Santangelo, o kterém se čtenáři leccos dočetly v předchozích knihách. Osudy všech těchto postav a jejich přátel jsou vzájemně provázány, ačkoli to sami hrdinové netuší.

Pokud tvorbu Jackie Collins ještě příliš neznáte, vězte, že předobrazem jejích postav jsou skuteční velikáni Hollywoodu. Autorka navíc sama tvrdí, že její knihy jsou ještě velice odlehčenou verzí skutečných událostí v L. A. Režisér Lois Malle spisovatelku přejmenoval na „vzrušující moralistku“. Právě její neotřelý styl vyprávění a dokonalý popis povrchnosti jejích postav a luxusu, v němž žijí, dělá z Jackie Collins tak úspěšnou autorku. Čtenáři si její způsob psaní oblíbili a stále ho vyhledávají. U Naivní mrchy tomu jistě nebude jinak.

Během jízdy výtahem nahoru si Annabelle uhladila hedvábné šaty. Látka byla na dotek smyslná a příjemná. Spodní prádlo si nevzala, jen ty šaty, medový kabát z liščí kožešiny a kotníkové boty Christian Louboutin na jehlových podpatcích.
Než došla ke dveřím chlapcova apartmá, nasadila si saténovou masku na oči, jako to dělaly všechny její dívky. Ne že by byla její tvář tak známá jako jejich, záhy však zjistila, že právě tajemno je klíčem k úspěchu.

(Collins J.: Naivní mrcha. Alpress: Praha 2010.)


Knihu Naivní mrcha vydalo nakladatelství Alpress

Čtěte také:


Do světa Jackie Collins patří i „ženatí milenci“

Komentáře   

 
Majda
0 RE: Na výsluní je další kniha Jackie CollinsMajda 2011-03-15 15:21
Díky za recenzi, konečně nějaký tip na dárek pro tchyni :) Jen upozornění na překlep: v ukázce z knihy je omylem napsané "nezvala" místo "nevzala" ;-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 RE: RE: Na výsluní je další kniha Jackie CollinsMarta Šimečková 2011-03-15 20:50
Už je to opraveno, děkuji za upozornění. Knihy Jackie Collins jsou nyní skutečně hodně populární, takže se snad bude dáreček tchyni líbit. Zajímavé romány pro ženy mají v nabídce i další nakladatelství, třeba Motto (zde doporučuji třeba romány I. Hercíkové nebo E. Urbaníkové). Také nakl. Alpress nabízí další zajímavé knihy z červené knihovny, mají skutečně bohatou nabídku :lol:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Partonyma – nová čísla časopisu ke stažení a o připravované antologii

  Literární časopis Partonyma, založený v roce 2012, prochází již od závěru minulého roku řadou proměn. Poslední dvě čísla vyšla v menším formátu a celkově novém designu, což ovšem není nejpodstatnější změnou. Tato tzv. „černá řada“ (podle nové podoby obálky) je nyní, kromě klasické tištěné verze, uvolněna ke stažení ve formátu PDF zcela zdarma. Jedná se o dvojčíslo 19 - 20 na téma Umění zločinu / Zločinné umění a o dvojčíslo 21 – 22 na téma Meze textu / Meze prostoru.

  Číst dál...  
 • V šestém ročníku Ceny Česká kniha zvítězil Jiří Hájíček

  Závěrečná tisková zpráva šestého ročníku Ceny česká kniha, která oficiálně oznamuje vítěze, je již k dispozici. V následujících odstavcích si ji můžete přečíst.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení