Recenze: Knihy pro dospělé

Recenze: Corine Gantz – Skryto v Paříži

1 1 1 1 1 (2 hlasů)

Tři různé ženy, jeden dům, parta dětí a kupa problémů. Dokážou si navzájem hlavní hrdinky pomoct k lepšímu životu? Pomůže jim útěk od běžného života k návratu ke štěstí? A co budou muset udělat, aby tomu tak bylo? Román Skryto v Paříži autorky Corine Gantzové vypráví o třech velice těžkých životních osudech.


knihaAnnie se snaží už několik let vzpamatovat ze smrti svého manžela. Od svého života už nic neočekává. Stará se o své tři syny, o jejich velký dům a svůj žal utápí v běžných domácích pracích. Celé dopoledne se věnuje vaření, pokračuje zahradničením a vzdělává se v oblasti kutilství. Její životní styl ale není z nejlevnějších, a tak je Annie postavena před velice důležité rozhodnutí. Jelikož jí dochází zásoby, bude si muset najít buď práci, anebo prodat svůj krásný milovaný domek. Toho se ale samozřejmě nechce vzdát, a tak přichází s geniálním nápadem. Bude pronajímat volné pokoje pro specifické nájemníky. Svůj domov chce totiž nabídnout jen lidem z Ameriky, ze země, kde se narodila a vyrůstala. 

Útočiště u ní najde bývalá modelka Lola, která není schopná se postavit svému despotickému manželovi. Do Paříže přijede se dvěma malými dětmi tajně a touží jen po tom, aby znovu našla své ztracené sebevědomí. Druhou nájemnicí se stává tichá dívka Althea a do třetice se k nim přidává jeden mladý pařížský umělec, který potřebuje najít svou múzu. Ve chvíli, kdy se Annie začne dělit o svůj příbytek, přichází na to, že její pozornost si zaslouží více její podnájemníci a jejich problémy než její rozpadající se dům. Zároveň ale naráží na fakt, že i ona nežije zrovna tak, jak by si představovala.

Kniha Skryto v Paříži představuje tři ženy, které by na sebe v běžném životě rozhodně nenarazily, ale osud je spojil dohromady, aby si navzájem pomohly z nesnází. Annie, která je stále smutná a nejistá po smrti svého manžela, začne objevovat znovu krásy života a tajně začne chtít i něco víc, než jen být dobrou matkou a hospodyňkou. Krásná Lola, která se celý svůj život snažila být dokonalou ozdobou svého úspěšného manžela, přichází na to, že luxus a peníze ji nemusí nutně zaručit šťastný a spokojený život. A v neposlední řadě Althea, která musí přijít na to, že nejdřív musí začít mít ráda sebe sama, než začne hledat toho pravého.

Kromě poutavého příběhu musím vyzdvihnout i úžasně poetickou obálku, která v čtenáři a milovníkovi Paříže navodí tu správnou atmosféru. Autorka se o české podobě obálky zmiňuje a velmi si jí pochvaluje. Autorka sama je úžasnou kuchařkou, a tak se není čemu divit, že jedna z hlavních postav je vášnivou kuchařkou také. 

Kniha zajisté zaujme právě ty čtenáře, kteří rádi čtou o hrdinech, se kterými se osud nepáře a své štěstí musí teprve nalézt. A pokud mají rádi i prostředí hlavního města Paříže, ocení i popisy tohoto místa.

Skryto v Paříži
Autor Corine Gantz
Překlad Jiří Chodil
Nakladatelství Motto
Místo vydání Praha
Rok vydání 2017
Vydání 1.
Počet stran 400
ISBN/EAN 978-80-267-0825-4
Ediční řada -

Do nakladatelstvíPorovnat ceny

Doporučujeme

Aktuality

 • Partonyma – nová čísla časopisu ke stažení a o připravované antologii

  Literární časopis Partonyma, založený v roce 2012, prochází již od závěru minulého roku řadou proměn. Poslední dvě čísla vyšla v menším formátu a celkově novém designu, což ovšem není nejpodstatnější změnou. Tato tzv. „černá řada“ (podle nové podoby obálky) je nyní, kromě klasické tištěné verze, uvolněna ke stažení ve formátu PDF zcela zdarma. Jedná se o dvojčíslo 19 - 20 na téma Umění zločinu / Zločinné umění a o dvojčíslo 21 – 22 na téma Meze textu / Meze prostoru.

  Číst dál...  
 • V šestém ročníku Ceny Česká kniha zvítězil Jiří Hájíček

  Závěrečná tisková zpráva šestého ročníku Ceny česká kniha, která oficiálně oznamuje vítěze, je již k dispozici. V následujících odstavcích si ji můžete přečíst.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Soutěž

 • Soutěž o knihu Kamínek

  Ode dneška soutěžíme o knihu Kamínek z nakladatelství Albatros. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení