Recenze: Knihy pro dospělé

Příběh dračí princezny pokračuje

1 1 1 1 1 (2 hlasů)
il

Princezna Elena už není tou malou holčičkou, kterou bývávala. Vyrostla z ní mladá, silná bojovnice, jež se snaží ovládnout sílu často přesahující její možnosti. Sílu, kterou dostala díky svým předkům. Naštěstí stojí na její straně mnoho dobrých lidí, kteří jí případně pomohou najít tu správnou cestu.


knihaDruhý díl trilogie Dračí oči nese název Černý jezdec. S hlavní hrdinkou Elenou se zde setkáváme ve chvíli, kdy se vrací ze svého pobytu od elfů, kde se učila ovládat svou sílu, osvojovala si dovednosti, které se jí budou v budoucnu zajisté hodit, a učila se způsobům, které by jako bojovnice měla znát. Po návratu na hrad ji ale čeká nemilé překvapení. Její matka jí zařídila dvorního učitele, jenž ji má naučit způsobům správné princezny. To ale mladou dívku moc nezajímá a často tyto činnosti bojkotuje. Její učitel Damian tak zajisté proklíná den, kdy se do této služby dal.

Hlavním tématem ale není princeznina výchova ve šlechtických způsobech, ale nadcházející válka, která hrozí všem národům i rasám v širokém okolí. Jako stín se blíží jejich nepřítel a jeho síla den ode dne vzrůstá. Všichni se teď tedy musí semknout, zapomenout na staré spory a spojit se proti zlu. Klíčovou osobností je zde samozřejmě Elena, jež je schopná díky svým diplomatickým schopnostem dostat do řad Aliance další národy. Povede se Alianci vyhrát, nebo se z nich stanou otroci mocného pána?! To a mnohem více se dočtete na stránkách Černého jezdce.

Kristina Hlaváčková je velice dobrou vypravěčkou. Postavu své hlavní hrdinky vykreslila tak, aby ji čtenáři milovali a drželi jí při jejich dobrodružstvích palce. I když je totiž Elena královského rodu a má nadpřirozené schopnosti, je zároveň jen obyčejnou dívkou, která touží po klidném životě a šťastném konci. Na kráse jí rozhodně neubírá fakt, že je často velice drzá. Ba naopak. Čtenáři s ní budou zajisté více sympatizovat. Kromě hlavní hrdinky je v příběhu mnoho postav, které Elenu obklopují již od prvního dílu. Je zde její věrný kůň, přítel z dětství Michael, rodina a samozřejmě její drak Charlik. Kromě nich se ale člověk seznámí s novými postavami, jež ovlivní buď samotnou Elenu, nebo dokonce celý děj. Jsou to postavy velice zajímavé a čtenář se má zajisté na co těšit.

Knihu doporučuji všem, kteří četli první díl. Druhý díl se jim zajisté bude líbit stejně jako první a nedočkavě budou po jeho přečtení očekávat díl třetí a zároveň poslední, protože konec, jenž si autorka pro čtenáře v Černém jezdci připravila, je hodně zajímavý a z části i nečekaný. Vstupte tedy do světa kouzel, draků i dalších bájných bytostí a nechte se unášet humorným a zároveň napínavým vyprávěním.

Ukázka

Odešla tak rychle, že se Luccile nezmohla na odpověď. Chvíli nevěřícně hleděla na zavřené dveře. Po několika vteřinách pokrčila rameny a vrátila se ke své výšivce. Dělat Eleně komornou vyžadovalo notnou dávku trpělivosti a hlavně vnitřního klidu. Na to, aby si dělala starosti s jejími šílenými nápady, bude ještě spousta času, až se s nimi Elena rozhodne svěřit.[1]

[1] HLAVÁČKOVÁ, Kristina. Dračí oči: Černý jezdec. Praha: Fragment, 2014. Young adults. ISBN 978-80-253-2253-6, s 146.

 

Aktuality

 • Víkend 3. - 5. března 2017 bude opět ve znamení knih!

  Ostravský knižní veletrh bývá každoročně první z akcí, které pravidelně sledujeme a o kterých čtenáře stránek www.vaseliteratura.cz informujeme. Jeho začátek v prvních březnových dnech evokuje představu jara, a i když čtení není závislé na ročním období, je jaro znamení obrody a nového začátku, který je dobré podpořit setkáním s literaturou a s lidmi okolo ní.

  Číst dál...  
 • Únorová Pevnost láká na zombíky

  Opět tu máme nový rok a s ním i první letošní Pevnost. Únorový výtisk tohoto časopisu láká svou obálkou na film Resident Evil, který v těchto dnech vstupuje do kin. Hlavní článek se věnuje právě této zombíkářské klasice a nezapomíná ani na několik knih S. D. Perryové. Rozhodně si zaslouží pozornost, protože patří k těm lepším kouskům ze světa herních příběhů.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Doporučujeme

icon 10x10px Atraktivní práce pro všechny, kteří si věří.
icon 10x10px SMS zdarma do všech sítí.

Soutěž

 • Soutěž o knihu Einstein a Einstein

  Ode dneška soutěžíme o tři výtisky knihy Einstein a Einstein nakladatelství Metafora. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení