Recenze: Knihy pro dospělé

Další hollywoodská jízda

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
vino

Těšte se na pořádnou dávku zákulisních drbů, intrik, milostných afér, nelegálního obchodu a trochu nebezpečí. Jackie Collins napsala další knihu z prostředí společenské smetánky, bohatých, znuděných, povrchních a marnivých lidí z Hollywoodu. Autorka se v prostředí vyzná, protože v něm sama žije a za ta léta, co o něm píše knihy, se stala jakousi mluvčí tohoto světa. Letos v nakladatelství Alpress vyšla její poslední kniha s názvem Plavba za všechny prachy.

 

knihaTentokrát si vzala na mušku ruského zámožného podnikatele Alexandra a jeho přítelkyni Bianku. Společně s dalšími páry z bohaté hollywoodské smetánky je pošle na plavbu jachtou. Chystají se relaxovat, užívat si volna a utrácet nabyté peníze hýřením na luxusní lodi. Krásné ženy a atraktivní muži ovšem nejprve doplatí na uzavřený prostor, ve kterém se pohybují. Žárlivé scény, mocenské tahanice a nakonec i rvačka naruší poklidnou plavbu. Vše se ovšem zdramatizuje ještě víc, když se dostanou do vzdálených vod a potkají tlupu skutečných pirátů. 

Autorka oblíbených knih z prostředí slavných a bohatých i tentokrát při psaní dodržuje obvyklý postup. Nejprve čtenáře důkladně vpraví do děje tím, že jim všechny hlavní postavy představí. Nemusíte tedy znát její předchozí tvorbu a postavy vyskytující se v předešlých knihách. Každou kapitolu věnuje předchozím osudům a osobnímu životu každého z párů. V nejlepším pak rozehraje dobrodružství začínající velkou party na palubě jachty. 

Collinsová láká čtenářky na další z mnoha hollywoodských příběhů, pro jejichž napsání se inspiruje přímo u zdroje. Nebo to alespoň tvrdí. Někteří milovníci jejích knih proto rádi za pseudonymy jednotlivých postav hledají skutečné osobnosti a celebrity. Kniha Plavba za všechny prachy bude pro čtenáře malým povyražením do světa, ve kterém je na první pohled všechno dokonalé. 

Ukázka z knihy:
Alexandr od hostů očekával, že budou spokojeně relaxovat a všední život nechají za sebou na pevnině. Osobně si plavbu užíval. Sex s Biankou byl skvělý, vadilo mu jen její rýpání kvůli Xuan. Rozhovory s reportérkou považoval za neuvěřitelně zajímavé. Sex s ní ho vůbec nenapadl, byl ukojený od Bianky a Xuan tu navíc byla s Flynnem. Příteli by nikdy takový podraz neudělal.
Zneklidnilo ho senátorovo hrozné chování předchozího večera. Ten monokl si víc než zasloužil! Navíc si Alexandr uvědomil, že na tom člověku mu něco nesedí. Navenek Hammond působil příjemně a společensky, ale pod vnější slupkou jako by číhalo cosi zlověstného.
(Collins, J. Plavba za všechny prachy. Frýdek-Místek: Alpress, 2013, str. 292)

Knihu Plavba za všechny prachy vydalo nakladatelství Alpress

 

Doporučujeme

Aktuality

 • Partonyma – nová čísla časopisu ke stažení a o připravované antologii

  Literární časopis Partonyma, založený v roce 2012, prochází již od závěru minulého roku řadou proměn. Poslední dvě čísla vyšla v menším formátu a celkově novém designu, což ovšem není nejpodstatnější změnou. Tato tzv. „černá řada“ (podle nové podoby obálky) je nyní, kromě klasické tištěné verze, uvolněna ke stažení ve formátu PDF zcela zdarma. Jedná se o dvojčíslo 19 - 20 na téma Umění zločinu / Zločinné umění a o dvojčíslo 21 – 22 na téma Meze textu / Meze prostoru.

  Číst dál...  
 • V šestém ročníku Ceny Česká kniha zvítězil Jiří Hájíček

  Závěrečná tisková zpráva šestého ročníku Ceny česká kniha, která oficiálně oznamuje vítěze, je již k dispozici. V následujících odstavcích si ji můžete přečíst.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Soutěž

 • Soutěž o knihu Kamínek

  Ode dneška soutěžíme o knihu Kamínek z nakladatelství Albatros. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení