Recenze: Knihy pro dospělé

Regina Swoboda: Jak na muže. Příručka rafinované a moudré ženy

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
il

Jste svobodná a v lásce máte takříkajíc smůlu? Nezoufejte! Máme pro vás knižní tip, díky němuž zvýšíte svou atraktivnost a snáze potkáte či získáte muže svých snů. Regina Swoboda přichází s titulem Jak na muže – Příručka rafinované a moudré ženy, který vydalo nakladatelství Grada.

 

knihaKniha Jak na muže vám pomůže získat vytouženého partnera a rovněž se dozvíte, jak mít aktivní a naplněné partnerství, ve kterém vás bude provázet humor. Společný život se stane potěšením nejen pro vás, ale i pro vašeho milého. 

Regina Swoboda je ředitelkou firmy OPEN4LIFE v Pullachu u Mnichova a již více než deset let se věnuje problematice komunikace. Pořádá rovněž seminář pro zaříkávačky mužů, zaříkávače žen i nezadané. Swoboda je uznávanou mentorkou v programu mentoringu na univerzitě v Kostnici.

Ženy mají na muže stále větší nároky, a pak jsou zklamané, protože muži nenaplňují jejich očekávání. A muži jsou pro změnu frustrovaní, protože pravděpodobně nikdy nic neudělají, jak by měli, a ženy je za to sekýrují. A právě díky této knize byste měla své postoje změnit, naučit se správně komunikovat s vaší drahou polovičkou a uvidíte, jak se ledy prolomí.

Ve třinácti kapitolách autorka popisuje nejčastější konflikty, které se mezi muži a ženami mohou odehrávat, a nabízí jejich snadná řešení. Swoboda zastává názor, že klíčem k úspěšnému vztahu je návrat žen k ženskosti, přirozené ženské energii, jež oproti mužskému principu boje a neústupnosti staví na síle porozumění, důvěry a komunikace. Poukazuje rovněž na to, že pokud se ženy cítí samy v sobě býti spokojené, jednají poté lépe i s muži, a to přispívá k blahodárnému vztahu plnému pochopení.

Kniha je tedy určena všem ženám, které mají problémy samy se sebou a nedokáží v sobě najít sílu a vyrovnanost, dále pak všem svobodným dívkám, které touží po vysněném princi, ale i těm zadaným, které mají ve vztahu problémy. Autorka z vás udělá šťastnou ženu v tom smyslu, že ve všem budete hledat pozitivní přístup a uděláte si v životě jednou provždy pořádek.

Naučí vás flirtovat či poskytne rady, jak se uklidnit a chovat na prvním rande. Také apeluje na to, že pokud budete vašemu partnerovi věřit, tak mu to dodá sílu. Rovněž byste měla vědět, že někdy je lepší v některých situacích umět ustoupit. Naučí vás vážit si sama sebe, či co se můžeme naučit od koní při zaříkávání mužů. Kniha přináší rovněž příběhy ze života, na kterých autorka ukazuje, zda se hrdinové zachovali ve své životní roli dobře, či nikoli. Možná, že vám bude nejeden příběh blízký. Vždyť jde o zážitky nám dnes a denně známé.

Jak se naučíte vážit si sama sebe

Několik „domácích úkolů“:
- Udělejte si seznam všeho, co vám prospívá a dodává energii, co byste si chtěla dopřát nebo co byste chtěla dělat.
- Splňte si každý den jedno (malé) přání, rozmazlujte sama sebe.
- Sledujte, zda a kdy si „stěžujete“ a zapojujete se do negativních rozhovorů. Zvolte si něco, co můžete změnit.
- Vyprávějte ostatním, co hezkého jste zažila.
- Pochvalte se sama před ostatními.
- Při všem, co děláte, sledujte: dává mi to energii, nebo mi ji to bere?
Tato cvičení podporují energii, lásku k sobě a inspiraci a postupem času vám dodají pozitivní vyzařování.
(Swoboda, R.: Jak na muže – Příručka rafinované a moudré ženy. Praha: Grada, 2012.)

Knihu Jak na muže – Příručka rafinované a moudré ženy vydalo nakladatelství Grada

Doporučujeme

Aktuality

 • Partonyma – nová čísla časopisu ke stažení a o připravované antologii

  Literární časopis Partonyma, založený v roce 2012, prochází již od závěru minulého roku řadou proměn. Poslední dvě čísla vyšla v menším formátu a celkově novém designu, což ovšem není nejpodstatnější změnou. Tato tzv. „černá řada“ (podle nové podoby obálky) je nyní, kromě klasické tištěné verze, uvolněna ke stažení ve formátu PDF zcela zdarma. Jedná se o dvojčíslo 19 - 20 na téma Umění zločinu / Zločinné umění a o dvojčíslo 21 – 22 na téma Meze textu / Meze prostoru.

  Číst dál...  
 • V šestém ročníku Ceny Česká kniha zvítězil Jiří Hájíček

  Závěrečná tisková zpráva šestého ročníku Ceny česká kniha, která oficiálně oznamuje vítěze, je již k dispozici. V následujících odstavcích si ji můžete přečíst.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Soutěž

 • Soutěž o komiks Fullmetal Alchemist - Ocelový alchymista 1

  Ode dneška soutěžíme o knihu Fullmetal Alchemist - Ocelový alchymista 1 z nakladatelství Crew. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení