Recenze: Knihy pro dospělé

Regina Swoboda: Jak na muže. Příručka rafinované a moudré ženy

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
il

Jste svobodná a v lásce máte takříkajíc smůlu? Nezoufejte! Máme pro vás knižní tip, díky němuž zvýšíte svou atraktivnost a snáze potkáte či získáte muže svých snů. Regina Swoboda přichází s titulem Jak na muže – Příručka rafinované a moudré ženy, který vydalo nakladatelství Grada.

 

knihaKniha Jak na muže vám pomůže získat vytouženého partnera a rovněž se dozvíte, jak mít aktivní a naplněné partnerství, ve kterém vás bude provázet humor. Společný život se stane potěšením nejen pro vás, ale i pro vašeho milého. 

Regina Swoboda je ředitelkou firmy OPEN4LIFE v Pullachu u Mnichova a již více než deset let se věnuje problematice komunikace. Pořádá rovněž seminář pro zaříkávačky mužů, zaříkávače žen i nezadané. Swoboda je uznávanou mentorkou v programu mentoringu na univerzitě v Kostnici.

Ženy mají na muže stále větší nároky, a pak jsou zklamané, protože muži nenaplňují jejich očekávání. A muži jsou pro změnu frustrovaní, protože pravděpodobně nikdy nic neudělají, jak by měli, a ženy je za to sekýrují. A právě díky této knize byste měla své postoje změnit, naučit se správně komunikovat s vaší drahou polovičkou a uvidíte, jak se ledy prolomí.

Ve třinácti kapitolách autorka popisuje nejčastější konflikty, které se mezi muži a ženami mohou odehrávat, a nabízí jejich snadná řešení. Swoboda zastává názor, že klíčem k úspěšnému vztahu je návrat žen k ženskosti, přirozené ženské energii, jež oproti mužskému principu boje a neústupnosti staví na síle porozumění, důvěry a komunikace. Poukazuje rovněž na to, že pokud se ženy cítí samy v sobě býti spokojené, jednají poté lépe i s muži, a to přispívá k blahodárnému vztahu plnému pochopení.

Kniha je tedy určena všem ženám, které mají problémy samy se sebou a nedokáží v sobě najít sílu a vyrovnanost, dále pak všem svobodným dívkám, které touží po vysněném princi, ale i těm zadaným, které mají ve vztahu problémy. Autorka z vás udělá šťastnou ženu v tom smyslu, že ve všem budete hledat pozitivní přístup a uděláte si v životě jednou provždy pořádek.

Naučí vás flirtovat či poskytne rady, jak se uklidnit a chovat na prvním rande. Také apeluje na to, že pokud budete vašemu partnerovi věřit, tak mu to dodá sílu. Rovněž byste měla vědět, že někdy je lepší v některých situacích umět ustoupit. Naučí vás vážit si sama sebe, či co se můžeme naučit od koní při zaříkávání mužů. Kniha přináší rovněž příběhy ze života, na kterých autorka ukazuje, zda se hrdinové zachovali ve své životní roli dobře, či nikoli. Možná, že vám bude nejeden příběh blízký. Vždyť jde o zážitky nám dnes a denně známé.

Jak se naučíte vážit si sama sebe

Několik „domácích úkolů“:
- Udělejte si seznam všeho, co vám prospívá a dodává energii, co byste si chtěla dopřát nebo co byste chtěla dělat.
- Splňte si každý den jedno (malé) přání, rozmazlujte sama sebe.
- Sledujte, zda a kdy si „stěžujete“ a zapojujete se do negativních rozhovorů. Zvolte si něco, co můžete změnit.
- Vyprávějte ostatním, co hezkého jste zažila.
- Pochvalte se sama před ostatními.
- Při všem, co děláte, sledujte: dává mi to energii, nebo mi ji to bere?
Tato cvičení podporují energii, lásku k sobě a inspiraci a postupem času vám dodají pozitivní vyzařování.
(Swoboda, R.: Jak na muže – Příručka rafinované a moudré ženy. Praha: Grada, 2012.)

Knihu Jak na muže – Příručka rafinované a moudré ženy vydalo nakladatelství Grada

Soutěže

Aktuality

 • Kniha ti sluší 2018: Světový (tý)den knihy a autorských práv se bude slavit v knihkupectvích i knihovnách, zapojí se řada autorů i nakladatelů

  Další ročník osvětové kampaně Svazu českých knihkupců a nakladatelů Kniha ti sluší podporující českou knižní kulturu se blíží – od 23. do 29. dubna se bude slavit v knihkupectvích i knihovnách po celé České republice. Zapojí se do něj celá řada autorů i nakladatelů. Jedním z letošních témat je ochrana autorských práv. Pro všechny příznivce knížek a čtení je připraven dárek v podobě slevového kupónu na knihy, který bude během trvání kampaně uplatnitelný ve všech spřízněných knihkupectvích. SČKN připravilo také soutěž pro třídní kolektivy ze základních škol, kterou společně s dětskými autory Janou Klimentovou, Hynkem Klimkem a Tomášem Němečkem vyhlásí 23. dubna od 10.00 v Paláci knih Luxor. Tváří letošního ročníku se stal oblíbený youtuber Kovy.

  Číst dál...  
 • HumbookFest zveřejnil první zahraniční hvězdu

  Sara Raaschová je prvním zahraničním hostem literárního festivalu pro mladé HumbookFestu. Podpis od autorky série Sníh nebo popel si můžete přijít vyzvednout 6. října 2018 do Kongresového centra v Praze.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení