Knihy pro dospělé

Můžeme si vykat?

5

Patříte-li mezi čtenáře, kteří mají rádi hořkosladký humor a knihy s hlavní ženskou hrdinkou  v čele, máte možnost pro chvíle relaxace zvolit humoristický román pro ženy Můžeme si vykat? německé autorky Luisy Binder, který nabízí obojí. Ráznou, tvrdohlavou a životem trochu rozlámanou Ellen Bornemannovou. Ženu v mezní životní situaci, kdy nemá na vybranou a musí ji nějak zvládnout. V důsledku toho dochází k různým epizodám, které jsou k smíchu i k pláči zároveň.

Mika Waltari a jeho cestopis

5

Finského spisovatele Miku Waltariho má český čtenář spojeného především s jeho nejznámějším románem Egypťan Sinuhet. Šlo však o velmi plodného autora, mezi jeho díly lze najít celou řadu románů, povídek, detektivek, ale také poezii, hry, filmové scénáře. A také cestopisy.

Danielle Steel - Společný byt

5

Kniha Společný byt vypráví o čtyřech mladých ženách, které společně žijí v jedné z neznámějších čtvrtí New Yorku. Z žen, které se předtím neznaly, se velice rychle stanou kamarádky na život a na smrt, jejichž hlavním cílem je být prostě šťastné. V knize nás každá z hrdinek provede svým životem, ve kterém se snaží nalézt lásku, přátelství a také svou vysněnou kariéru, která by je naplňovala. A že to není cesta úplně jednoduchá, ba naopak někdy pořádné zamotaná, o tom se dozvíte v této romantické knížce.

Třetí případ inspektorky Eriky Fosterové

dostal název Temné hlubiny a nedávno ho vydalo nakladatelství Grada Publishing, a.s. Autorem je Robert Bryndza, který se stále více dostává do povědomí nejenom českých čtenářů kriminálních thrillerů. Zdá se, že se objevil další ze spisovatelů, kdo dokáže narušit drtivou převahu severských autorů v této literární disciplíně. A tak se nám nejspíše bude hodit pár informací o této stoupající hvězdě: Bryndza vystudoval prestižní Guilford School of Acting  v Londýně a v roce 2007 na sebe výrazně upozornil divadelní hrou Branko & Branka, kde také sám hrál. V kariéře scénáristy pokračoval v Los Angeles. Momentálně žije se svým slovenským manželem střídavě v Londýně a Nitře.

Zvláštní schopnosti viktoriánských Angličanů

Autorské duo Kelly Zekasová a Tarun Shanker představují ve své knize Pod maskou lži viktoriánskou Anglii, ve které pod společenskými konvencemi trpí Evelyn Wyndhamová. Dívka pomáhá své sestře Rose s péčí o nemocné a odmítá si hledat ženicha. Nicméně předchozí nepříjemnosti ztrácejí na důležitosti, když Rose zmizí jednoho večera z domu. Proti vůli rodičů se dívka vydává pátrat po sestře do Londýna.

Nebezpečná mise

Odveta je posledním dílem sci-fi série Univerzita výjimečných. Autorka si pro nás přichystala uzavření celého příběhu, a fanoušci se tak musí s touhle napínavou antiutopií oficiálně rozloučit. Tahle trilogie už je známá svými malými rozměry, ani závěrečný díl v tomto ohledu není výjimkou a rozkládá se na necelých 300 stránkách. Příběh se opět odehrává v budoucnosti ve Spojených státech amerických, které jsou zničené válkou a ničivými katastrofami. 

Jedno tělo, šest obětí a vrah, který se nezastaví před ničím

5

Jedno jediné tělo složené ze šesti obětí, nainstalované do složité symbolické polohy. S podobně zvráceným činem se detektiv seržant William Oliver Layton-Fawkes, přezdívaný Wolf, za celou svou kariéru nesetkal. Děsivý nález a následné vyšetřování média okamžitě překřtí na případ Hadrového panáka. Jenže při pátrání nejde jen o odhalení identity šesti obětí, ale také o záchranu života těch, jejichž jména se ocitla na vrahově seznamu. Přestože se zdá, že pachatel má před policií neustálý náskok, smyčka se postupně stahuje a vyšetřování začíná odkrývat, že nejen zločinci mají svá temná tajemství…

Odpoví Dan Brown na otázku, odkud pocházíme a kam směřujeme?

5

Odkud pocházíme a kam směřujeme? Tato základní myšlenka netrpělivě očekávaného díla oblíbeného amerického spisovatele Dana Browna Počátek se nese celým dějem, neustále jej prolíná a také nabízí odpověď, po které nepátrá nikdo jiný než harvardský profesor Robert Langdon a jeho další neodolatelně krásná společnice. Tentokrát se však čtenář nedočká luštění šifer, anagramů a jiných hlavolamů. Autor zvolil pro své hrdiny prostředí ovlivněné nejmodernější technikou.

Prázdniny ještě jednou

5

Sice už máme nějakou tu dobu podzimní počasí, ale v této recenzi se ještě vrátíme k dlouhým letním dnům, které jsou plné tepla a sluníčka. Zároveň je to i ten správný čas na lásku.

Princezna uvězněná v nepřátelské pevnosti

5

Kniha Zrádné srdce je druhým dílem knižní série Kroniky pozůstalých od autorky Mary E. Pearsonové. Lia ještě nikdy nebyla tak vzdálená svému snu o poklidném životě prosté dívky milované tím pravým. První dcera Morrighanu, byla unesena do znepřátelené Vendy. Přesto se nevzdává a pouští se do nebezpečné hry, kdy i pouhé slovo může znamenat smrt. Musí hlavně získat čas, aby mohla zachránit nejen sebe, ale i svoji zemi Morrighan.

Strhující historické drama o Keltech

Ivana Špičková je vynikající autorkou rozsáhlých a velmi propracovaných historických románů. Na konci roku 2017 vyšel její nejnovější román Strom života, který je zatím nejrozsáhlejší. Přes šest set stran dramatického a napínavého čtení o starých Keltech vás okouzlí a pohltí od samého začátku.

Soutěže

Aktuality

 • Nominace na ceny Magnesia Litera za rok 2017

  Blíží se vyhlášení ceny Magnesia Litera za rok 2017. Jistě Vás zajímá, které tituly byly nominovány. V tiskové zprávě byly nominace již zveřejněny. Zde si je můžete spolu s fotografií některých nominovaných autorů prohlédnout.

  Číst dál...  
 • Hlasujte pro svou oblíbenou knihu v Ceně čtenářů Magnesia Litera

  Vážení a milí čtenáři,

  literární ocenění Mgnesia Litera za rok 2017 se bude udělovat 4. dubna 2018. Jako každým rokem ji můžete sledovat v přímém přenosu České televize. Chcete-li aktivně vyjádřit, která kniha byla pro Vás ta nej, máte možnost se zapojit a hlasovat v kategorii Cena čtenářů. Vybírat lze z prózy, poezie i knih pro děti. Hlasovat můžete do 31. března 2018 ZDE.

   

   

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení