Recenze: Knihy pro děti a mládež

Deníček – nápadníček pro fanynky Monster high

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
detail

Nedávno vyšel v CooBoo Krutopřísnej deníček, který se nedá popsat jinak než použitým nadpisem. Připomíná šest dívčích hrdinek série Monster high a u každé z nich je nějaký jednoduchý návod, podle kterého popisovaný výrobek dokáže vytvořit opravdu každý.

Jako první se čtenářky setkají s Frankei Steinovou. Na první stránce oddílu, který je jí věnován, o ní najde nejdůležitější informace – jaká je její přezdívka, nejčastější hláška, oblíbený a neoblíbený předmět, jak vypadá její pokojíček, které doplňky má vždy u sebe a která je její nejoblíbenější barva. Na závěr nechybí bonusová otázka, kterou dokáží zodpovědět jen ty čtenářky, které pozorně pročetly všechny díly Monster high, nebo je mají po ruce.

knihaNa dalších stránkách oddílů jsou pak nejrůznější tipy na party, hry a módní návrhy podle právě zmíněné hrdinky Monster high. Na konci každého oddílu čtenářka najde několik volných listů, na které si může psát vlastní poznámky.

Druhá část se věnuje lidské hrdince Monster high Melody Carverové a její sestře Candace. Melody svým způsobem do SOV party nepatří a tomu odpovídá i řešení její části knihy. Je zaměřena především na výtvarku a hudbu, ale zároveň ukazuje, jak někoho přesvědčit, aby podpořil to, po čem člověk touží.

Následuje do oranžova laděný oddíl Cleo Nilské. Tentokrát jde především o módu a krásu, čtenářky mohou navrhovat vlastní šperky, dozvědí se o jednoduché a rychlé pleťové masce nebo se mohou zkusit podepsat hieroglyfy.

Další oddíl je věnován kutilce Clawdeen Wolfové. Proč si podle jejích rad nevyrobit originální rámeček na fotky? Materiál je tentokrát trochu dražší než v předchozích návrzích, ale obdarovaného opravdu potěší.

V následující části se čtenářky setkají s upírkou Draculaurou. Tady se dozvědí něco o zdravé výživě a vegetariánství nebo získají recept na dortíky. Ve stejném oddíle je navíc možné najít návod, jak se rychle namalovat, aniž by bylo potřeba použít zrcátko. To se hodí zejména na cestu, případně když člověk spěchá.

Poslední část se věnuje asi nejméně známé postavě ze série Monster high – Lagooně Blue. Oddíl se zabývá především ekologií a ochranou životního prostředí. Na stránkách proto čtenářky najdou několik odkazů, kde se o ochraně přírody mohou dozvědět víc, a dokonce si samy mohou napsat několik poznámek, co budou dělat pro to, aby se životní prostředí zbytečně neničilo.

Aby se v Krutopřísném deníčku dalo snadněji hledat, každá z hrdinek Monster high má přidělenu vlastní barvu. Podobně je ve všech oddílech zachováno členění, takže každý ví, na kterých stránkách se dají najít nápady na dárky, nebo kde se schovávají módní trendy.

Žádný z obrázků v knize není vybarven a na stránkách je dost místa, kam si čtenářky mohou nakreslit vlastní nápady a návrhy. Originalitě se tedy meze nekladou.

Knihu Krutopřísnej deníček vydalo nakladatelství CooBoo

Aktuality

 • Víkend 3. - 5. března 2017 bude opět ve znamení knih!

  Ostravský knižní veletrh bývá každoročně první z akcí, které pravidelně sledujeme a o kterých čtenáře stránek www.vaseliteratura.cz informujeme. Jeho začátek v prvních březnových dnech evokuje představu jara, a i když čtení není závislé na ročním období, je jaro znamení obrody a nového začátku, který je dobré podpořit setkáním s literaturou a s lidmi okolo ní.

  Číst dál...  
 • Únorová Pevnost láká na zombíky

  Opět tu máme nový rok a s ním i první letošní Pevnost. Únorový výtisk tohoto časopisu láká svou obálkou na film Resident Evil, který v těchto dnech vstupuje do kin. Hlavní článek se věnuje právě této zombíkářské klasice a nezapomíná ani na několik knih S. D. Perryové. Rozhodně si zaslouží pozornost, protože patří k těm lepším kouskům ze světa herních příběhů.

  Číst dál...  

Doporučujeme

icon 10x10px eKNIHOVNA.cz – knihy, noviny, časopisy 24 hodin denně.
icon 10x10px KURZY ANGLIČTINY Navštivte ukázkovou hodinu zdarma!

Nové komentáře

Doporučujeme

icon 10x10px Atraktivní práce pro všechny, kteří si věří.
icon 10x10px SMS zdarma do všech sítí.

Soutěž

 • Soutěž o knihu Einstein a Einstein

  Ode dneška soutěžíme o tři výtisky knihy Einstein a Einstein nakladatelství Metafora. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení