Ostatní

I vy můžete mluvit jako rozený mluvčí

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
zena
Začátek nového roku je tradičně spjat s různými předsevzetími – někteří si plánují, že zhubnou, omezí kouření nebo si konečně najdou toho pravého partnera, jiní hodlají v novém roce něco udělat se svou kariérou. Úspěchu v práci můžete dosáhnout tím, že budete rozvíjet své komunikační schopnosti, díky čemuž získáte sebevědomí a vyniknete nad ostatními. A to vás naučí kniha Mluvte jako mluvčí, která si získala oblibu nejen u řady českých vrcholových manažerů, ale i u soudců, politiků a mluvčích Policie ČR.

 

Abyste mohli v práci vyniknout, musíte zvládat nejen kvalitní písemný projev, ale i mluvení, při němž zapojujete svou aktivní slovní zásobu. Jedná se o databázi slov a slovních spojení, jejichž počet se u běžného člověka středoškolského vzdělání pohybuje mezi 4000 až 8000 výrazy, což je číslo ve srovnání s naší pasivní slovní zásobou velice malé. Aktivní slovní zásoba se totiž rozvíjí postupně aktivním mluvením, nikoliv čtením knih a psaním.

Vysokoškolsky vzdělaný člověk může proto mít horší slovní projev, než-li prodavači na tržištích, kteří musí na základě svého řečnického umění přimět potenciálního zákazníka koupit jimi nabízené zboží. Tento problém se špatným vyjadřováním se týká nejen menšího počtu slov, ale i jejich opakování, vkládání plevelných slovíček, zakoktávání či špatného formulování myšlenek.

lide


Není divu, že lidé s horšími vyjadřovacími schopnostmi trpí menším sebevědomím a že nedokážou v práci prosadit žádnou ze svých myšlenek, přestože by mohly přinést řadu užitku. Jedinou možností je zkusit na sobě pracovat a vylepšit si svůj slovní projev, což není příliš těžké – stačí touha zdokonalit se a nalézt způsob, jak toto přání realizovat. Jednou z možností je již zmíněná kniha Mluvte jako mluvčí, která přináší první výsledky svým uživatelům již po prvním týdnu.

Kniha, která vyšla již ve třetím rozšířeném vydání, obsahuje celkem 180 lekcí, které obsahují vždy sedm či osm cvičení zaměřených na zlepšení vašeho mluveného projevu, pohotové reakce a vylepšení paměti. Pro dosažení nejlepších výsledků se doporučuje provádět dvě lekce denně, přičemž vypracování jedné lekce trvá zhruba kolem patnácti minut.

Tuto publikaci lze objednat ve třech různých formátech – jako CD-ROM, knihu či knihu spolu s CD-ROMem. Nyní při objednávce knihy v jakémkoliv formátu získáte zdarma její anglickou verzi, čímž si budete moci procvičit i své vyjadřovací schopnosti v tomto jazyce. Na stránkách věnovaných této publikaci navíc můžete nahlédnout do jedné lekce a vyzkoušet si vybraná cvičení.

Pokud se i vy chcete naučit, jak sebevědomě obhájit své myšlenky a pohotově reagovat v jakékoliv situaci, doporučujeme vám knihu Mluvte jako mluvčí, která vám pomůže v osobním růstu i v poznání sama sebe.

Doporučujeme

Aktuality

 • Partonyma – nová čísla časopisu ke stažení a o připravované antologii

  Literární časopis Partonyma, založený v roce 2012, prochází již od závěru minulého roku řadou proměn. Poslední dvě čísla vyšla v menším formátu a celkově novém designu, což ovšem není nejpodstatnější změnou. Tato tzv. „černá řada“ (podle nové podoby obálky) je nyní, kromě klasické tištěné verze, uvolněna ke stažení ve formátu PDF zcela zdarma. Jedná se o dvojčíslo 19 - 20 na téma Umění zločinu / Zločinné umění a o dvojčíslo 21 – 22 na téma Meze textu / Meze prostoru.

  Číst dál...  
 • V šestém ročníku Ceny Česká kniha zvítězil Jiří Hájíček

  Závěrečná tisková zpráva šestého ročníku Ceny česká kniha, která oficiálně oznamuje vítěze, je již k dispozici. V následujících odstavcích si ji můžete přečíst.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Soutěž

 • Soutěž o knihu Kamínek

  Ode dneška soutěžíme o knihu Kamínek z nakladatelství Albatros. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení