Ostatní

Kniha jako vhodný dárek – s jakou knihu neuděláte?

1 1 1 1 1 (2 hlasů)
il

Již mnohokrát bylo napsáno, že kniha je velmi vhodným dárkem. Jelikož nabídka se stále rozrůstá, pojďme se společně podívat na možnosti, se kterými chybu neuděláte. Ideální je samozřejmě začít tam, kde mají bohatý výběr, a to na internetovém obchodě Uniknihy.sk. Ten rozhodně nezklame nikoho, a to ať už je vaším cílem nízká cena, žánrová specifikace, nebo příjemný zákaznický přístup.

 

Detektivky a romány

Pokud je oblast, která je dnes tou nejoblíbenější, je to právě tato. Ideální možností, komu můžete tento žánr nabídnout, jsou vaši rodiče. Především ženy mají rády oba tyto žánry. Logicky platí to, že při výběru byste se měli orientovat hlavně podle známých autorů, ale stejně tak podle oblíbeností knih, nebo jejich recenzí. Jedině tak nešlápnete vedle.

Zkuste i knihy naučné

I ty rozhodně mají v sortimentu zajímavých dárků své místo. Pokud budeme konkrétní i v tomto případě, je ideální zaměřit se s výběrem třeba na děti, kterým koupíme kvalitní encyklopedie. Pokud však chceme oslovit dospělého, jsou vhodnou volbou knihy o etnologii, které se zaměřují na studium kultur a společnosti. Ty jsou zajímavou možností pro každého, kdo touží po tom poznat zvyky různých obyvatel, a to nejenom těch, kteří jsou spojeny se současností, ale třeba i s minulostí.  Taková kniha může nejenom výrazně otevřít obzory, ale často může zbořit také četné předsudky, které máme.

Se zvyky jde ruku v ruce i kultura

Pokud je s obyvatelstvem a jeho zvyky něco doslova přímo spjaté, je to určitě i kultura. Ta dnes může mít mnoho podob, a to nejenom v podobě hudby, ale třeba i v podobě památek, nebo historických artefaktů. Je-li ve vaší rodině někdo, koho tento směr zabývá, potom nabídku najdete ZDE. I kulturologie je totiž oblastí, která je nesmírně zajímavým žánrem, se kterým zaručeně chybu neuděláte. Tím si buďte jisti.

Aktuality

 • Pražský festival Humbook navštívil Christopher Paolini či Ruta Sepetys

  V sobotu 15. října se konal první ročník literárního festivalu Humbook, který byl určen především mladším čtenářům, což bylo jasné i z jeho programu. Pojďme se za ním ohlédnout a zhodnotit jej.

  Číst dál...  
 • První ročník knižního Humbooku přiveze autora Eragona

  V sobotu 15. října se v pražských Holešovicích uskuteční první ročník literárního festivalu Humbook. Pořádají ho nakladatelství Fragment a Cooboo, kteří na něj pozvali hned několik velice zajímavých hostů.

  Číst dál...  

Doporučujeme

icon 10x10px eKNIHOVNA.cz – knihy, noviny, časopisy 24 hodin denně.
icon 10x10px KURZY ANGLIČTINY Navštivte ukázkovou hodinu zdarma!

Nové komentáře

Doporučujeme

icon 10x10px Atraktivní práce pro všechny, kteří si věří.
icon 10x10px SMS zdarma do všech sítí.

Soutěž

 • Soutěž o knihu Podstata zla

  Ode dneška soutěžíme o knihu Podstata zla z nakladatelství Práh. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, jedna z knih bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení