Recenze: Odborná literatura

Recenze: Robert Vlach – Na volné noze

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
5

Práce na volné noze s sebou nese velký kus nejistoty a nedostatku zkušeností. S dalšími a dalšími roky získáváte sebevědomí a zkušenosti a často to je opravdu metoda pokus-omyl, případně odkoukávání od zkušenějších. Robert Vlach jako mnohaletý provozovatel prvního portálu pro „volnonožce“ nyní přichází s knihou, kterou lze bez jakékoliv nadsázky nazvat biblí samostatných profesionálů!

 

na-volne-nozeLidé se smyslem pro pořádek a jistoty v této knize ocení perfektně poskládané kapitoly. Najdete tu úplně všechno – psychické zvládání této práce, motivaci, relaxační metody, praktické tipy pro práci, možnosti, jak zabránit prolínání osobního života do pracovního, pokud pracujete z domova, až po ryze podnikatelské záležitosti, jako například jak vést efektivně účetnictví, zabezpečit web, účet, email nebo jak nakládat s neplatiči či ještě lépe se jim úplně vyhnout.

Vlastní zkušenosti jsou k nezaplacení

Často se mi ani nechtělo věřit, že se autor podělil o znalosti a zkušenosti, ke kterým jiní freelanceři docházejí neskutečně dlouho, tvrdě a po trnité cestě, ale mnohdy k nim nedospějí vůbec. K některým jsem nakonec sama došla, některé byly těsně před vyřešením, v čemž mi tato kniha pomohla, a jiné se mne třeba netýkají. Zatím? Jak mnohovrstevnaté je toto specifické povolání, tak mnohovrstevnatá je tato kniha. Najdete v ní – a to říkám s pokorou -  opravdu všechno, co vás při práci freelancera může kdy napadnout. Objeví v ní poučení a chytré tipy i ti, kteří se nějaký ten rok už touto džunglí protloukají. Všechno je navíc uzpůsobeno poměrům v České republice, takže si troufám tvrdit, že tato kniha bude mít platnost minimálně dalších deset let. Pak už se domnívám, že by mohly nastat i nějaké zásadnější změny v mediální komunikaci a kdoví, kde živnostníci v té době budou.

Nadčasová publikace, která učí nemarnit příležitosti

Máte při podnikání málo odvahy? Bojíte se riskovat? Tady se dozvíte, tak nějak podprahově a jen mezi řádky, že je to škoda, protože lépe zažít neúspěch, než promarnit příležitost. Lépe využít intuici v kombinaci s logickým uvažováním, než podlehnout strachu nebo nátlaku okolí. Vlastní zkušenosti autora ukazují, že i on si prošel mnohými nezdary a že velkou roli v jeho úspěchu hraje i rodina, zázemí, a především dobrá organizace práce, která má jedno specifikum – je to měňavka. Co vyhovuje dnes, nemusí vyhovovat zítra. A je to úplně normální…

Lidská stopa v knize jí dává čtivost a čtenářům dychtivost neustoupit ze svých snů i ve chvílích, kdy nad nimi stojí černá mračna dočasného neúspěchu.

Pojďme se začíst:

Každá práce je jiná. Jinak musí se svým časem hospodařit stolař, který dělá pomalou a fyzicky náročnou práci, jinak programátor, který se potřebuje plně soustředit a po pěti šesti hodinách je zcela vyčerpaný, a jinak projektový manažer, který neustále přepíná kontexty a do toho pružně reaguje na e-maily, aby nezdržoval chod týmu pomalou odezvou.
Problém je, že jako nezávislí profesionálové a podnikatelé jsme někdy tohle všechno dohromady. Pracujeme hlavou, ale u něčeho musíme být osobně a spolupracujeme v týmech. Jsme boss, expert i holka pro všechno v jednom…"

Název knihy: Na volné noze
Autor: Robert Vlach
Nakladatelství: Jan Melvil Publishing
Místo vydání: Praha
Rok vydání: 2017
Vydání: 1.
Počet stran: 755
ISBN978-80-7555-015-6

 

Doporučujeme

Aktuality

 • Partonyma – nová čísla časopisu ke stažení a o připravované antologii

  Literární časopis Partonyma, založený v roce 2012, prochází již od závěru minulého roku řadou proměn. Poslední dvě čísla vyšla v menším formátu a celkově novém designu, což ovšem není nejpodstatnější změnou. Tato tzv. „černá řada“ (podle nové podoby obálky) je nyní, kromě klasické tištěné verze, uvolněna ke stažení ve formátu PDF zcela zdarma. Jedná se o dvojčíslo 19 - 20 na téma Umění zločinu / Zločinné umění a o dvojčíslo 21 – 22 na téma Meze textu / Meze prostoru.

  Číst dál...  
 • V šestém ročníku Ceny Česká kniha zvítězil Jiří Hájíček

  Závěrečná tisková zpráva šestého ročníku Ceny česká kniha, která oficiálně oznamuje vítěze, je již k dispozici. V následujících odstavcích si ji můžete přečíst.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Soutěž

 • Soutěž o knihu Velká kniha vtipu

  Ode dneška soutěžíme o knihu Velká kniha vtipu z nakladatelství Cosmopolis. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení