Recenze: Odborná literatura

PILATES ANATOMIE

1 1 1 1 1 (1 hlas)
il

Kniha PILATES ANATOMIE Váš ilustrovaný průvodce cvičením na podložce obsahuje detailní popisy provedení cviku, instrukce krok za krokem a úchvatné barevné anatomické ilustrace, díky nimž vidíte, jak pracují klíčové svaly a jak mohou varianty nebo menší úpravy cviku ovlivnit efektivitu cvičení. Real Isacowitz a Karen Clippinger jsou autoři, kteří patří mezi nejrespektovanější osobnosti ve světě pilates a v této knize spojili svou vášeň a cit pro srozumitelné vyjadřování. Knihu vydalo nakladatelství CPress ve společnosti Albatros Media.


knihaV knize naleznete pětačtyřicet původních cviků na podložce Josepha Pilata, díky kterým si vytvarujete tělo, stabilizujete střed těla, zlepšíte rovnováhu a pružnost.

Součástí knihy jsou i techniky pro správné dýchání, koncentraci a uvědomění si sebe samých. Lépe pochopíte, proč je propojení dýchání, držení těla, pozice a pohybu u pilates zcela nezbytné.

Pilates je systém fyzického a duševního formování, který může nejen zvětšit vaši fyzickou sílu, flexibilitu a koordinaci, ale rovněž zmírnit stres, zlepšit duševní koncentraci a pečovat o nově nabytý pocit pohody. Pilates je určen pro každého.

V publikaci se nachází původní název cviku, který použil Joseph Pilates ve své knize Return to Life Trough Controlog. V některých případech je použit alternativní název v závorce, jelikož se častěji používá jednou nebo více tréninkovými školami.

Cviky jsou rozděleny na začátečnické, středně pokročilé nebo pokročilé podle obtížnosti a složitosti. Individuální rozdíly však velmi ovlivňují obtížnost cviku.

U každého cviku jsou uvedeny základní kroky pro správné provedení cviku spolu se souvisejícím modelem pro dýchání. Tyto kroky jsou doprovázeny ilustracemi pro srozumitelnější pochopení.

U každého cviku je uveden seznam cílových a přidružených svalů potřebných pro provedení daného cviku. Tato kniha se z důvodu zjednodušení zaměřuje pouze na klíčové svaly páteře, kyčle, kolen, kotníku, ramene a lokte.

U každého cviku jsou uvedeny pokyny, které mají pomoci se správným provedením cviku s optimální technikou. Dále kniha obsahuje nejrůznější poznámky ke cviku, modifikaci a varianty.

Kniha je určena pro instruktory pilates, středně pokročilé i začátečníky, ale také pro fyzioterapeuty.

Ukázka z knihy:

Protažení zad vleže na břiše

Provedení

1.Výchozí pozice. Lehněte si na břicho a položte čelo na podložku. Paže jsou natažené podél těla a dlaně do stehen. Nohy by měly být u sebe a chodidla mírně protažená.
2.Vydechněte. Zvedněte hlavu, horní a střední část trupu z podložky, zatímco nohy jsou stále u sebe a pažemi tlačíte do stehen. Viz hlavní ilustrace.
3.Nadechněte se. Pomalu pokládejte trup a hlavu do výchozí pozice. Opakujte 10 x.
(ISACOWITZ, Real a CLIPPINGER, Karen. PILATES ANATOMIE Váš ilustrovaný průvodce cvičením na podložce. Brno: CPress, 2012.)

Real Isacowitz je světově proslulým cvičitelem i učitelem pilates. Má za sebou třicet let zkušeností se cvičením pilates a je předním lektorem a učitelem na různých sympoziích, univerzitách a ve fitness centrech po celém světě. V roce 1989 založil organizaci Body Arts and Science International (BASI Pilates), jež se stala jednou z největších vzdělávacích organizací pilates na světě.

Karen Clippinger je profesorkou na Kalifornské státní univerzitě na Long Beach, kde vyučuje funkční anatomii tance, postavení těla, pilates a další vědecké taneční kurzy. Pracuje rovněž na fakultě BASI Pilates, kde vede lektorské kurzy pilates.

Knihu PILATES ANATOMIE Váš ilustrovaný průvodce cvičením na podložce vydalo nakladatelství CPress

 

Soutěže

Aktuality

 • Partonyma – nová čísla časopisu ke stažení a o připravované antologii

  Literární časopis Partonyma, založený v roce 2012, prochází již od závěru minulého roku řadou proměn. Poslední dvě čísla vyšla v menším formátu a celkově novém designu, což ovšem není nejpodstatnější změnou. Tato tzv. „černá řada“ (podle nové podoby obálky) je nyní, kromě klasické tištěné verze, uvolněna ke stažení ve formátu PDF zcela zdarma. Jedná se o dvojčíslo 19 - 20 na téma Umění zločinu / Zločinné umění a o dvojčíslo 21 – 22 na téma Meze textu / Meze prostoru.

  Číst dál...  
 • V šestém ročníku Ceny Česká kniha zvítězil Jiří Hájíček

  Závěrečná tisková zpráva šestého ročníku Ceny česká kniha, která oficiálně oznamuje vítěze, je již k dispozici. V následujících odstavcích si ji můžete přečíst.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení