Komiksy

Zasmějte se s Futuramou

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
ilustrace
Patříte stejně jako já k milovníkům animovaného seriálu Futurama? A máte rádi humor Matta Groeninga, který vytvořil celosvětově známé postavičky Simpsonových? Pak byste si neměli nechat ujít komiks Futurama – (P)ohyby v čase, který nedávno vydalo nakladatelství Jota.

 

Pokud slyšíte název Futurama poprvé, měla bych vás nejdříve obeznámit s hlavními hrdiny. Těmi je poněkud hloupý poslíček Phillip J. Fry, který roku 1999 (ne)šťastnou náhodou skončí v laboratoři, kde je zmražen až do roku 3000. Tehdy – o tisíc let později - se ocitne v New Yorku budoucnosti. Setká se se svým praprapra… prasynovcem profesorem Farnsworthem, který vlastní doručovatelskou firmu Planet Express. Ten smolaře Frye zaměstná, a tak se náš poslíček setkává s dalšími zaměstnanci této podivné firmy. S jednookou mutantkou Leelou, s robotem Benderem, profesorovým klonem Cubertem a dalšími mimozemskými tvory obývajícími naši planetu a vůbec celou galaxii.

obal komiksuA jak to už bývá, tito tvorové mezi sebou rádi válčí za pomoci nejnovějších technologií, mají své radosti i strasti… a hlavně je s nimi veliká legrace. Spolu s Fryem a dalšími zaměstnanci Planet Express budete cestovat na různé planety, které jsou obývané všelijakými kreaturami, dokonce se s nimi budete moci podívat do minulosti. A právě cesta časem je hlavním tématem našeho komiksu (P)ohyby v čase

Celé vyprávění je rozděleno do čtyř kapitol, přičemž ona první může fungovat jako samostatný příběh. Nejdříve se podíváte do různých škol, do nichž budou muset naši hlavní hrdinové nedobrovolně nastoupit, a poté budete svědky záchrany celého vesmíru, z něhož kvůli fatální chybě profesora Farnswortha zmizí všechny živé bytosti – lidé, roboti, mutanti i mimozemšťané – a přemístí se do pravěku.

Přesuny v čase vás zavedou nejen do éry dinosaury… a třeba zjistíte, jak to bylo s olympskými bohy a nebo s válkou v roce 1915. Přestože se hlavní děj tříští do několika různých časoprostorů, stále budete v obraze a nakonec vás čeká úžasný konec, který dopadne – jak jinak – happy endem. Tedy ne tak docela pro dva hrdiny, ale to si už sami můžete dočíst a doprohlížet v samotném komiksu.

Sama jsem nejdříve přistupovala k tomuto komiksu s obavami, zda se u něj budu moci pobavit stejně jako při sledování televizního zpracování. Ale ihned po přečtení první „bubliny“ jsem věděla, že si při čtení a prohlížení obrázků užiji spoustu zábavy. A tak není divu, že se na mě všichni v mém okolí podivně dívali, když jsem se zničehonic nahlas rozesmála a pak jim nahlas předčítala hlášky typu „Neklaď mi do mozku vajíčka!“ nebo „Co toho Zoidberga žere? – Vypadá to na velociraptora“.

Komiks (P)ohyby v čase doporučuji všem fanouškům Futuramy i milovníkům vtipných komiksů s prvky sci-fi. A doufám, že nezůstane pouze u vydání jednoho dílu, ale že se budeme moci těšit i na další dobrodružství s Fryem, Leelou i Benderem.

Komiks Futurama – (P)ohyby v čase vydalo nakladatelství Jota

Komentáře   

 
Mamut
0 RE: Zasmějte se s FuturamouMamut 2011-03-19 08:56
Futurama je skvělej seriál.KOmiks se taky povedl, ale přiznám se, že jednička se mi líbila zatím nejvíc. Kdo má rád Groeningův smysl pro humor,neměl by si nechat ujít Simpsonovy - komiks myslim vydal nedávno Crew
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 RE: RE: Zasmějte se s FuturamouMarta Šimečková 2011-03-19 10:30
Ono to možná bude tím, že první díl tvořily příběhy, které na sebe navazovaly, zatímco v těch ostatních jde o jednotlivé kapitolky, které nespojuje jedna dějová linie. Ale mně se líbila i dvojka a trojka, vždycky jsem se u nich pořádně zasmála :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
admin
0 RE: RE: Zasmějte se s Futuramouadmin 2011-03-22 09:48
Mne se libily vsechny dily :lol:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Doporučujeme

Aktuality

 • Partonyma – nová čísla časopisu ke stažení a o připravované antologii

  Literární časopis Partonyma, založený v roce 2012, prochází již od závěru minulého roku řadou proměn. Poslední dvě čísla vyšla v menším formátu a celkově novém designu, což ovšem není nejpodstatnější změnou. Tato tzv. „černá řada“ (podle nové podoby obálky) je nyní, kromě klasické tištěné verze, uvolněna ke stažení ve formátu PDF zcela zdarma. Jedná se o dvojčíslo 19 - 20 na téma Umění zločinu / Zločinné umění a o dvojčíslo 21 – 22 na téma Meze textu / Meze prostoru.

  Číst dál...  
 • V šestém ročníku Ceny Česká kniha zvítězil Jiří Hájíček

  Závěrečná tisková zpráva šestého ročníku Ceny česká kniha, která oficiálně oznamuje vítěze, je již k dispozici. V následujících odstavcích si ji můžete přečíst.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Soutěž

 • Soutěž o knihu Palindrom

  Ode dneška soutěžíme o knihu Palindrom z nakladatelství Motto. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení