Komiksy

Komiksy: Adam Glass – Sebevražedný oddíl 1: Kopanec do zubů

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
Sebevražedný oddíl 1: Kopanec do zubů

Máte rádi komiksy o superhrdinských týmech, jako je Fantastická čtyřka, X-Meni nebo Avengers, ale máte pocit, že už je to všechno jaksi ohrané? Pak zkuste příběhy o partičce superpadouchů! Jeden takový právě vydává nakladatelství BB/art pod názvem Sebevražedný oddíl 1: Kopanec do zubů.Sebevražedný oddíl 1: Kopanec do zubůHlavními postavami tu jsou kriminálníci se zvláštními schopnostmi, toho času odpykávající si doživotní tresty odnětí svobody ve speciálním vězení, kteří jsou vysíláni plnit tajné vládní úkoly. Pokud by příkaz neuposlechli nebo by jinak ohrozili misi, pak stačí zmáčknout dálkové tlačítko a voilà… Sprovodila by je ze světa mikrobomba, která jim byla vpíchnuta do krku. Sebevražedný oddíl, jak se těmto podivným týpkům přezdívá, se má právě zúčastnit své první akce – cílem je stadion plný lidí nakažených neznámým technovirem, které musí do jednoho zabít, navíc z tohoto místa musí vyzvednout jakousi zásilku a postarat se o její doručení, to vše za sekundace šíleného lovce odměn, který jim jde po krku. Jak jednoduché, že? Už je vám asi jasné, proč byl pro tuto misi vybrán superpadoušský tým; zatímco superhrdinové by na likvidaci civilistů nepřistoupili, jednotliví členové si krvavou řežbu doslova užívají. Tedy až na některé výjimky, zvláště na odměřeného Deadshota, který se stane nejmenovaným vůdcem čety, navíc obestřeným tajemstvím. Jak si povedou jednotliví padouši v této akci? A komu se z ní vůbec podaří vyváznout a zůstat naživu? To se dočtete v samotném komiksu.

Musím se přiznat, že jsem ke komiksu přistupovala s jistou dávkou despektu; obávala jsem se, že půjde o prvoplánově akční četbu plnou násilí a krvavých scén. Byla jsem ale mile překvapena. S krví a morbidními výjevy tvůrci komiksu nápadně šetří, naopak nechávají vyniknout individualitu jednotlivých členů týmu, který je v příběhu kvůli notným ztrátám na životech několikrát obměňován. I díky tomu je čtení zábavné, neboť se v něm čtenář seznamuje s množstvím originálních postav, z nichž ty hlavní vyznívají plasticky, mj. za přispění poznámek o jejich minulosti. Postavy, byť některé z nich hrají v příběhu důležitou roli, nejsou však až tak zásadní, proto se některé jen mihnou ve vyprávění a pak zmizí, aniž by to čtenáře nějak zamrzelo. Z toho důvodu není nadále ani nutné detailně rozebírat jednotlivé charaktery, navíc i z toho důvodu, že z první česky vydané knihy zatím není zcela jasné, se kterými postavami můžeme počítat v příštím svazku a se kterými nikoliv.

U komiksu je nutné vyzdvihnout originální námět, totiž myšlenku vytvořit tým supervojáků z typických záporáků. Scénárista Adam Glass se tak pustil na tenký led, respektive na zatím nevyzkoušené komiksové pole, a tento risk mu vyšel. Příběh působí neotřele, vyniká rychlým spádem a dostatečným potenciálem pro pokračování. K dobrému dojmu přispívá i líbivá kresba, kterou lze zařadit do mainstreamového proudu amerického hrdinského komiksu.

Komiks Sebevražedný oddíl 1: Kopanec do zubů doporučuji milovníkům akčních příběhů „měkčího ražení“, kteří by si u něj chtěli odpočinout od typických superhrdinů a nahlédnout do poněkud temnějších vod vládou organizovaných tajných misí.

Sebevražedný oddíl 1: Kopanec do zubů

Sebevražedný oddíl 1: Kopanec do zubů
Autor Adam Glass
Překlad Martin D. Antonín
Ilustrace Federico Dallocchio
Nakladatelství BB/art
Místo vydání Praha
Rok vydání 2016
Vydání 1.
Počet stran 160
ISBN/EAN 978-80-7507-609-0
Ediční řada Sebevražedný oddíl

Do nakladatelstvíPorovnat ceny

Doporučujeme

Aktuality

 • Partonyma – nová čísla časopisu ke stažení a o připravované antologii

  Literární časopis Partonyma, založený v roce 2012, prochází již od závěru minulého roku řadou proměn. Poslední dvě čísla vyšla v menším formátu a celkově novém designu, což ovšem není nejpodstatnější změnou. Tato tzv. „černá řada“ (podle nové podoby obálky) je nyní, kromě klasické tištěné verze, uvolněna ke stažení ve formátu PDF zcela zdarma. Jedná se o dvojčíslo 19 - 20 na téma Umění zločinu / Zločinné umění a o dvojčíslo 21 – 22 na téma Meze textu / Meze prostoru.

  Číst dál...  
 • V šestém ročníku Ceny Česká kniha zvítězil Jiří Hájíček

  Závěrečná tisková zpráva šestého ročníku Ceny česká kniha, která oficiálně oznamuje vítěze, je již k dispozici. V následujících odstavcích si ji můžete přečíst.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Soutěž

 • Soutěž o knihu Kamínek

  Ode dneška soutěžíme o knihu Kamínek z nakladatelství Albatros. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení