Komiksy

ČASOPIS CREW JEDE DÁL

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
titul

Komiksový magazín Crew už vychází déle než patnáct let a za tu dobu přinesl svým čtenářům více než 4.000 stran komiksů! Crew byla jedním z prvních komiksových titulů u nás a je stále nejdéle vycházejícím a nejúspěšnějším komiksovým magazínem. Dlouhou dobu byla Crew také jedinou možností, jak se setkat s tím nejlepším ze zahraničního komiksu a jediným zdrojem informací.

 

casopisAle časy se změnily. Komiksy u nás vycházejí v hojném počtu a na internetu jsou fundované stránky, které čtenáře seznamují s veškerými novinkami. Samo nakladatelství Crew se stalo z nezávislé malé firmy jedním z největších českých nakladatelů (a to nejen co se komiksů týče – ostatně, na ediční plán na rok 2014 se můžete podívat zde http://www.crew.cz/pripravujeme.php). S tím ale, jak se u nás komiks rozmáhal, přestával magazín Crew pomalu plnit svou „vzdělávací“ funkci a hrozilo, že zestárne a stane se zbytečným.

Proto se minulý rok odhodlalo Nakladatelství Crew s.r.o. k radikálnímu kroku. Využilo magazín k tomu, aby během jednoho ročníku představilo na jeho stránkách celou první knihu z některého z rozsáhlejších a ambicióznějších komiksů. Některého z těch, které by bez podpory mohly zapadnout – a to by si rozhodně nezasloužily.

V prvním ročníku byla představena „šifra mistra Leonarda“ z alternativní historie – Rex Mundi, a poté temná kriminálka z indiánské rezervace – Skalpy. A ukázalo se, že je to správný tah. Prodeje stouply, zájem čtenářů a předplatitelů se zvýšil a tudíž se redakce rozhodla pokračovat v nastolené cestě dál a i přes nutnost malé dotace rozjíždí od čísla 41 druhou sezónu „nové“ Crwe. Ještě větší, ještě lepší... a doufáme, že ještě úspěšnější!

A co v Crwi čtenáři najdou?

První nový komiks se objeví hned v prvním čísle, a to v dvojnásobné porci. Půjde o legendární sérii Sam a Twitch, ve které vzal Brian Michael Bendis dvojici detektivů ze slavné řady Spawn a udělal z nich hrdiny své kofeinově temné a neskutečně strhující kriminální série. Zapomeňte na severské detektivky, tohle je ten pravý noir. Tragičtí hrdinové, mocní padouši, nepochopitelné zločiny a atmosféra hustá tak, že by se dala porcovat a prodávat jako náhrobní desky. Navíc je tu skvělá kresba Angela Mediny, která by už sama o sobě stála za koupi.

O téhle sérii jsme snili už dlouho – a díky Crwi se může konečně objevit celá, kompletní, ZCELA uzavřená první kniha.

Druhá dlouhá řada se objeví hned o číslo později. V originále se jmenuje Unwritten, což renomovaný překladatel Petr Kotrle (Anatém, První přichází tma, Ílion) volně přeložil jako Mezi řádky. Za sérií stojí u nás už dobře známý Mike Carey (Lucifer) a opět jde o mystiku. Ovšem tentokrát jde o něco ještě většího, než je Nebe a Peklo. Do hry vstupuje svět literatury. Tom Taylor, syn autora knižní série o slavném brýlatém dětském kouzelníkovi, začíná zjišťovat, že realita a fikce nejsou tak zcela oddělené. Že existuje organizace, která se řídí heslem „kdo ovládá spisovatele, ovládá svět“. A že má s malým kouzelníkem společného víc, než jen jméno a vzhled.

Nápaditým fantasy příběhem se proplétají skutečné osudy slavných děl a autorů. Mike Carey v Mezi řádky stvořil své mistrovské dílo, které nadchne nejen fanoušky Harryho Pottera, ale i ty, kteří si chtějí užít originální myšlenky na téma síly (a smrtící nebezpečnosti) knih.

No a jelikož na čtenáře vyrukujeme se dvěma velkými novinkami, doplníme je uzavřenými příběhy oblíbených postav: Hellblazer, Lobo, Sandman... a přijdou i šílená zvířata a sexy ošetřovatelky ze zvířecího útulku Liberty Meadows! A samozřejmě i v nové Crwi najdete množství slev na komiksové tituly a i novou Crew seženete v předplatném nebo v prodejnách komiksového ráje (www.komiksovyraj.cz) za pouhých 99 korun! Nezdražujeme!

Takže – Crew jede dál!

Díky za to všem, kteří ji kupovali, propagovali, nebo jí fandili.

Ale boj ještě zdaleka nekončí. Tohle kolo jsme vyhráli, dalších šest čísel je jistých, ale je spousta dalších méně známých a skvělých komiksů, které bychom vám chtěli v Crwi představit.

Dokázali jsme, že zvládneme Crew vydávat pravidelně a slíbenou rychlostí a z nepravidelného občasníku udělali znovu komiksový dvouměsíčník. Číslo 40, poslední číslo první sezóny nové Crwe, vyjde v dubnu, na magazín s pořadovým číslem 41 se můžete těšit v červnu – a pak už to bude ráz na ráz: srpen, říjen, prosinec, únor a opět duben, kdy vyjde poslední svazek druhého ročníku a uzavřou se veškeré příběhy. Mezitím ještě (kromě desítek jiných titulů) vyjdou knižně první Skalpy, úspěšně představené v minulých Crwích.

Pokud bude zájem, pojedeme stále dál. Už máme vyhlédnuté věci pro třetí ročník, takže pokud se vám Crew líbí a chcete, aby vycházela, kupujte, předplácejte a pište. Pomozte nám.

A ještě jednou díky. 

Soutěže

Aktuality

 • Partonyma – nová čísla časopisu ke stažení a o připravované antologii

  Literární časopis Partonyma, založený v roce 2012, prochází již od závěru minulého roku řadou proměn. Poslední dvě čísla vyšla v menším formátu a celkově novém designu, což ovšem není nejpodstatnější změnou. Tato tzv. „černá řada“ (podle nové podoby obálky) je nyní, kromě klasické tištěné verze, uvolněna ke stažení ve formátu PDF zcela zdarma. Jedná se o dvojčíslo 19 - 20 na téma Umění zločinu / Zločinné umění a o dvojčíslo 21 – 22 na téma Meze textu / Meze prostoru.

  Číst dál...  
 • V šestém ročníku Ceny Česká kniha zvítězil Jiří Hájíček

  Závěrečná tisková zpráva šestého ročníku Ceny česká kniha, která oficiálně oznamuje vítěze, je již k dispozici. V následujících odstavcích si ji můžete přečíst.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení