Komiksy

Zkus to znovu, Kide!

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
il

Nedávno jsme na stránkách tohoto magazínu představili první díl zcela nové komiksové série určené pro mladší čtenáře. Jde o řadu Kid Paddle (recenze viz zde), jež se díky neúnavné práci nakladatelství Crew dočkala v poměrně brzké době druhého dílu s podnázvem Totální masakr. A už v úvodu musí říci, že podtitulek zcela vystihuje náplň tohoto pokračování. ilAno, na 48 barevných stránkách komiksu Kid Paddle 2: Totální masakr na vás čekají skutečná jatka! I když tedy jen na obrazovkách herních automatů nebo počítače za pomoci nejmodernějších herních konzol, jež se v rukou malého kluka dokáží proměnit v smrtonosnou zbraň. Tímto chlapcem není nikdo jiný než Kid Paddle, usmrkanec, pro nějž je celým světem jediná věc. Hry!

Univerzum komiksové série tu zůstává nezměněn, oproti prvnímu dílu se jen poněkud rozšíří počet v ní vystupujících postav. Zejména vás zaujme malý génius, který umí z každé běžné hry vytvořit jedinečný zážitek, třeba s pomocí šipek zabodnutých do zad hráče nebo magnetu, jenž dovede každého téměř k superhrdinským výkonům. Nevěříte? Pak se mrkněte na některé z miniepizod ze života Kid Paddlea, třeba tak načerpáte inspiraci a sami zkusíte některou ze zde představených vychytávek. 

Komiks je humorně napsaný, zvláště musím vyzdvihnout řadu originálních hlášek (téměř k šílenství vás dovede např. hláška Try again). Žertovnému ladění odpovídají i vtipné obrázky. Ty zpravidla slouží jako „pouhý“ doplněk vyprávěného, jen ojediněle samy přebírají funkci textu. Styl kresby je snadno zapamatovatelný – je přesycena groteskními postavičkami, jež jsou společně s prostředím provedeny v líbivých pastelových barvách.

Komiks by si neměli nechat ujít praví pařmeni, pro něž jsou podobně jako pro Kid Paddlea hry srdeční záležitostí. Musím však připojit malé varování: tato četba není vhodná pro moralizující čtenáře, jimž by při obeznámení se s životosprávou malého závisláka na často morbidních hrách mohlo hrozit ohrožení života v podobě infarktu nebo přinejmenším nervového zhroucení.

Komiks Kid Paddle 2: Totální masakr vydalo nakladatelství Crew

il
il

 

Soutěže

Aktuality

 • Partonyma – nová čísla časopisu ke stažení a o připravované antologii

  Literární časopis Partonyma, založený v roce 2012, prochází již od závěru minulého roku řadou proměn. Poslední dvě čísla vyšla v menším formátu a celkově novém designu, což ovšem není nejpodstatnější změnou. Tato tzv. „černá řada“ (podle nové podoby obálky) je nyní, kromě klasické tištěné verze, uvolněna ke stažení ve formátu PDF zcela zdarma. Jedná se o dvojčíslo 19 - 20 na téma Umění zločinu / Zločinné umění a o dvojčíslo 21 – 22 na téma Meze textu / Meze prostoru.

  Číst dál...  
 • V šestém ročníku Ceny Česká kniha zvítězil Jiří Hájíček

  Závěrečná tisková zpráva šestého ročníku Ceny česká kniha, která oficiálně oznamuje vítěze, je již k dispozici. V následujících odstavcích si ji můžete přečíst.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení