Komiksy

Cestou necestou

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
il

Komiksová série Kůstek se dočkala již páté knihy s podnázvem Přízračné kruhy, kterou vydalo nakladatelství Crew v bravurním českém překladu Michaela Bronce. Autor Jeff Smith nás v ní opět přenese do Údolí, které se dočká značných změn zasahujících do osudů malých Kůstků, krásné Trnky, babičky Ben a dalších postav, ať už kladných nebo záporných.komiksV předchozím příběhu jsme byli svědky pokusu o osvobození mocného Locusty. Ten se zdařil, avšak jen neúplně – část z něj se totiž usadila v Trnce a v malém Kůstkovi. Oba jsou proto pronásledováni hordou krysáků v čele s Králpsem a také Locustovým věrným slouhou, jenž se překvapivě ukázal být sestrou babičky Ben. A aby toho nebylo málo, při útěku před nebezpečím musí naše skupinka čelit další hrozbě – přízračným kruhům, které se po výbuchu sopky rozprostřely po krajině a jež připraví o život každého tvora, jenž do nich vstoupí. Jejich další kroky musí vést do Atheie, hlavního města Údolí, a to i za cenu přechodu přes zakázané pohřebiště draků dřímajících ve spánku daleko od světa lidí. V bitvě tak zůstalo už málo pěšáků, kteří by se postavili proti Locustovi. A ani ti nemají jisté, že je nepřekvapí přízračné kruhy. Proměna, jež zasáhne svět kolem, je vykládána jako blížící se apokalypsa, proto není divu, že vesničany shromážděné ve Starcově jeskyni zachvátí panická hrůza, a tak se budou chtít vzepřít snaze mnichů Veni Yan netečně čekat, jak se bude situace vyvíjet dál. Ale aby toho nebylo málo, musí čelit podezření ze strany mnichů, že jejich milovaný Lucius podvedl babičku Ben a přestoupil na stranu zla.

Celá kniha vypráví o velkolepém putování fantastickým světem, v němž se prolíná svět vnější a vnitřní, svět reálný a svět snů. A právě ten druhý svět tu nyní hraje prim, proto nebude pro čtenáře ani pro postavy jednoduché odlišit od sebe, co je a co už není skutečné. Neschází tu ani humor typický pro celou sérii, jehož nositeli tu budou zvláště bratranci Kůstkovi. Ti se tu dokonce zablýsknou jako postavy z románu Moby Dick; více vám ale neřeknu, ať vás nepřipravím o legraci.

Pátá kniha nijak nevybočuje ze skvěle rozehraného příběhu. Opět čtenáře strhne hned od první bubliny a prvního černobílého obrázku a nepustí, dokud nebudete na konci. Jen se připravte, že pak vás přepadne splín, protože další knihy se dočkáme až v listopadu. I když ono „až“ tu možná není na místě, protože rozestupy mezi vydáváním jednotlivých částí se v případě Kůstka naštěstí zkracují, takže už nemusíme čekat třeba celý rok, jako tomu bylo dříve.

Komiks Kůstek 5: Přízračné kruhy vydalo nakladatelství Crew

il

Aktuality

 • Víkend 3. - 5. března 2017 bude opět ve znamení knih!

  Ostravský knižní veletrh bývá každoročně první z akcí, které pravidelně sledujeme a o kterých čtenáře stránek www.vaseliteratura.cz informujeme. Jeho začátek v prvních březnových dnech evokuje představu jara, a i když čtení není závislé na ročním období, je jaro znamení obrody a nového začátku, který je dobré podpořit setkáním s literaturou a s lidmi okolo ní.

  Číst dál...  
 • Únorová Pevnost láká na zombíky

  Opět tu máme nový rok a s ním i první letošní Pevnost. Únorový výtisk tohoto časopisu láká svou obálkou na film Resident Evil, který v těchto dnech vstupuje do kin. Hlavní článek se věnuje právě této zombíkářské klasice a nezapomíná ani na několik knih S. D. Perryové. Rozhodně si zaslouží pozornost, protože patří k těm lepším kouskům ze světa herních příběhů.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Doporučujeme

icon 10x10px Atraktivní práce pro všechny, kteří si věří.
icon 10x10px SMS zdarma do všech sítí.

Soutěž

 • Soutěž o knihu Bílá růže

  Ode dneška soutěžíme o knihu Bílá růže z nakladatelství Alpress. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení