Komiksy

Green Lantern se mstí

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
il

Zelený prsten umožňující svému nositeli ovládnout všechny fyzikální síly světa. To je sen každého čtenáře znalého příhod Green Lanternů, tj. ochránců světa, kteří musí bojovat proti všemu zlu pocházejícímu ze Země i z jiných planet. A takovým ochráncem je i Hal Jordan, Green Lantern sektoru 2814, jenž je hlavním hrdinou komiksové knihy Green Lantern: Pomsta Green Lanternů.komiksGeoff Johns v ní navázal na sérii Green Lantern: Rebirth, v níž hlavní hrdina pod vlivem parazitické entity Parallex zabil sbory Green Lanternů, mezi nimi i řadu svých přátel, a málem zničil celý vesmír. Nyní se musí vypořádat s pocitem viny i s nepřátelskými reakcemi svého okolí, jež mu stále připomíná krvavou minulost. 

V trojici příběhů se tak Hal Jordan představí jako zlomený hrdina trpící výčitkami svědomí, který se snaží vylepšit si reputaci. Nejprve bude muset porazit Morgulova syna a jeho parazitické rostliny za pomoci Green Arrowa, pak spolu s drsným Batmanem ovládnout tetovaného muže, jenž umí oživit své kérky. Vše vyvrcholí až třetím příběhem, jenž je nejpropracovanější a v němž nalezneme nejvíce odkazů na Green Lanternovu minulost – Jordan bude muset vniknout na planetu člověkolovců, kde ho čeká velké překvapení v podobě přeživších Green Lanternů, o nichž si myslel, že je zbavil života...

Všechny příběhy mají jedno společné, a to minulost hlavního hrdiny. Ve všech se bude muset střetnout se starými nepřáteli a vypořádat se s pocitem viny. Jinak tato kniha svět Green Lanternů příliš neobohacuje. Bohužel. Řadí se spíše ke slabším kouskům, které čtenář rychle přelouská, ale nezanechá v něm hlubší rýhu a už vůbec ne nutkání, aby se k němu po čase strávil. Jediné, co úroveň knihy trochu zvyšuje, je poslední příběh, jenž dal také celému soubornému vydání název. Až se zdá, že první dva příběhy s neucelenými příběhy a téměř nulovou pointou, spočívající v nadělání binčíku a následném odstranění jeho původce, klidně mohly být vypuštěny.

A ještě jedno upozornění: kniha je určena výhradně pro ty, kteří znají historii Green Lanternů, zvláště Hala Jordana; v opačném případě se v ní budete spíše ztrácet. Pro mě jde o jednu z nejslabších komiksových knih z dílny DC, které zatím u nás vyšly pod záštitou nakladatelství BB/art. 

Komiks doporučuji příznivcům Green Lanterna, kteří by si jej neměli nechat ujít zvláště kvůli příběhu Pomsta Green Lanternů. Ostatní čtenáři milující superhrdinovské příběhy by se měli zaměřit spíše na jiné knihy, jimiž nás zásobuje BB/art a jež dozajista uspokojí jejich čtenářský apetit daleko vydatněji.

Komiks Green Lantern: Pomsta Green Lanternů vydalo nakladatelství BB/art

il

Aktuality

 • Lednové akce v knihovnách

   

  Chcete vědět, co zajímavého se děje v knihovnách a jaké akce si pro své čtenáře připravily? Pak sledujte rubriku Knihovny, v níž vás budeme pravidelně informovat o dění v knihovnách a akcích s nimi spojených.

  Číst dál...  
 • Lednová Pevnost láká na Asasína

  Vánoce jsou konečně tady, proto si člověk musí najít čas i na nějaký ten sváteční odpočinek. A co jiného si vzít k teplu krbu (nebo topení), než aktuální číslo časopisu Pevnost.

  Číst dál...  

Doporučujeme

icon 10x10px eKNIHOVNA.cz – knihy, noviny, časopisy 24 hodin denně.
icon 10x10px KURZY ANGLIČTINY Navštivte ukázkovou hodinu zdarma!

Nové komentáře

Doporučujeme

icon 10x10px Atraktivní práce pro všechny, kteří si věří.
icon 10x10px SMS zdarma do všech sítí.

Soutěž

 • Soutěž o knihu Před pádem

  Ode dneška soutěžíme o knihu Před pádem z nakladatelství Knižní klub. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení