Komiksy

Simpsonovi jsou stále při síle

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
il

Simpsonovi jsou světovým fenoménem. Nejen že si získali televizní svět v podobě animovaného seriálu, ale bodují dokonce i ve světě komiksů. V České republice už několik let vychází série se Simpsonovými v hlavní roli a zdá se, že se těší stále veliké oblibě u čtenářů. Není tedy divu, že jsou vydávány nejen nové sešity, ale hojně i přetisky těch starších. Dnes se zaměříme na jeden z úspěšných dílů se jménem Simpsonovi: Simpsoráma.komiksJak je tomu u klasického komiksu této řady zvykem, obsahuje čtyři delší a čtyři kratší příběhy společně s bonusy, jako je např. seznam s názvem Top 40 Neda Flanderse (jde o přehled všeho, co Flanders miluje, kromě rodiny je to např. reverend Lovejoy nebo sekačka Pažitzmiz MX-7 Bedřich Trávník), inzeráty (např. na workshop se slibným názvem Vyber svému vnitřnímu dítěti dobrou školku) nebo doplňovačka, po jejímž vyplnění se pod vašima rukama objeví hlava pana Burnse.

Pojďme se však podívat na to, co vás zajímá nejvíce, a to na dějové příběhy. V prvním z nich Padlý Flanders se vám představí pánbíčkář Ned v poněkud jiné podobě, než jak jej známe, a to jako zloun, který nosí tričko s nápisem „Mám hloupou ženu“ nebo krade malým dětem zmrzlinu. Že v tomto popisu nepoznáváte postavu jménem Flanders? Pak se pusťte spolu s McBainem do vyšetřování, abyste zjistili, co stojí za touto překvapivou proměnou. V příběhu Přežijí ti nejtlustší je rodina Simpsonovic zavřena do živé laboratoře za účely výzkumu biosféry (zde připojím Homerovu originální hlášku, kterou pronese v reakci na tento výzkum: „Pipkosféra! Juhů! Konečně je ve městě další striptýzovej klub!“). Vše by možná probíhalo v poklidu, kdyby společně se Simpsonovými nebyla do biosféry nastěhována i rodina Flandersů. Ve třetí hříčce Autorská práva nebo život! se Bart chopí pera a vytvoří komiks, který se stane trhákem, ovšem bez vědomí veřejnosti, že by byl autorem malý chlapec. Bart se bude muset vypořádat s dvojicí mužů, kteří mu námět na komiks ukradli. Čtveřici hlavních příběhů uzavírá Dědictví aneb d’oh, v němž Homer získá práci snů – bude šéfovat pivovaru. Ukáže se ale, že  to není práce vůbec jednoduchá....

V komiksu se můžete těšit na originální příhody ze života Simpsonů i jejich potrhlých sousedů, na řadu vtipných situací i hlášek. Doufám, že se při čtení pobavíte stejně jako já.

Na závěr připojuji hlášku ředitele Skinnera o tvůrcích komiksů: „Tvorbou komiksů se zabývají jen nezralí dospělí bez smyslu pro mravopočestnost!“ Nezbývá než si představit vysmátého Nelsona, jak ukazuje na tyto tvůrce a vydává ze sebe své legendární: „Cha, chá!“

Komiks Simpsonovi: Simpsoráma vydalo nakladatelství Crew

Aktuality

 • Prosincová Pevnost ve znamení Star Wars

  Opět nastal ten správný čas a na pultech trafik se objevil další díl fantasy a sci-fi časopisu Pevnost. Venku už se značně ochladilo, proto si ho vezměte k hořícímu krbu a při jeho čtení se trošku zahřejte. I když některá jeho témata jsou lehce mrazivá. Na co se můžete těšit?

  Číst dál...  
 • Zvláštní literární večer Michela Fabera

  Nakladatelství KNIHA ZLIN ve spolupráci s literární agenturou ULITA připravilo u příležitosti návštěvy Michela Fabera v Praze literární večer spojený se křtem jeho nejnovějšího díla –  Knihy zvláštních nových věcí. Předpokládám, že autora není potřeba příliš představovat, asi stačí zmínit, že mu v roce 2014 vyšel v České republice monumentální román Kvítek karmínový a bílý, zachycující viktoriánskou Anglii v příběhu chytré londýnské prostitutky Sugar. 

  Číst dál...  

Doporučujeme

icon 10x10px eKNIHOVNA.cz – knihy, noviny, časopisy 24 hodin denně.
icon 10x10px KURZY ANGLIČTINY Navštivte ukázkovou hodinu zdarma!

Nové komentáře

Doporučujeme

icon 10x10px Atraktivní práce pro všechny, kteří si věří.
icon 10x10px SMS zdarma do všech sítí.

Soutěž

 • Soutěž o knihu Pohádkové nápady pro malé kutily a kuchtíky

  Ode dneška soutěžíme o knihu Pohádkové nápady pro malé kutily a kuchtíky z nakladatelství CPress. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení