Komiksy

Garfieldova show pokračuje

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
il

Už dříve jsme vás informovali o nové ediční řadě, kterou vydává komiksové nakladatelství Crew (článek naleznete ZDE). Jde o Garfieldovu show, která se nyní rozrostla o další díl s podnázvem Kočičí příšera a další příběhy. V ní se můžete těšit hned na čtyři nové příběhy s kocourem Garfieldem v hlavní roli.komiksNejdříve zavítáte na soutěž o nejlepší domácí zvíře roku, jejíž výherce si bude moci odnést talíř obřích lasagní. Je vám asi jasné, že tato výhra nenechá nikoho chladným, zejména ne Garfielda, milovníka této italské pochoutky. V soutěži bude mít ale silnou konkurenci, zejména svého soka Nermala. Kdo z nich bude roztomilejší a zaujme porotu? To se dozvíte v prvním příběhu s názvem Zvířecí soutěž.

O tom, že se fantazie tvůrců nezastaví před ničím, se přesvědčíte v Kočičí příšeře. Zde se budou muset mít všichni Garfieldovi přátelé na pozoru před hrůzostrašným tvorem, který je až nápadně podobný Garfieldovi. Snad s výjimkou zubů, které má o něco větší. Jak dopadne souboj mezi Garfieldem a Kočzillou? A kdo nakonec skončí v kleci? To se dozvíte ve vtipném závěru, který nebude mít ani vítěze, ani poraženého.

K italským pochoutkám se tvůrci komiksu vrátili v příběhu Perfektní pizza, v němž bude mít Garfield důležitý úkol: zachránit pizzerii pana Vita. A to samozřejmě za odměnu v podobě výborné pizzy. Slabším povahám bude pít krev hlavní hrdina příběhu Král Nermal, který se nastěhuje k Jonovi přes nelibost místních mazlíčků.

Jak vidíte, motivy jednotlivých příběhů jsou poměrně jednoduché. Garfield se v nich projevuje stále jako bručoun, který miluje jen sebe a své okolí rád přivádí k šílenství. Jeho největší zálibou je dělat všem naschvály, nacpat si co nejvíce své bříško a pak si spokojeně lehnout na oblíbené křeslo.

Jednoduchost příběhů tu je však na místě, protože jde o komiks určený pro nejmenší čtenáře. Ti jsou ostatně na obdobné příběhy navyklí z televize, kde jsou v současné době vysílány příhody z Garfieldova života přesně ve stylu Garfieldovy show.

Na rozdíl do klasického komiksového Garfielda tu nejde o krátké černobílé stripy, ale o delší příběhy, které jsou provedeny ve 3D, navíc barevně. Zarytým vyznavačům klasiky může tato grafika připadat jako zneuctění Garfieldovy památky (pokud tak můžeme mluvit o někom, kdo je stále mezi námi), podle mě jde spíše o snahu vyhovět poptávce na komiksovém trhu pro děti. Většina malých čtenářů totiž dá přednost tomu, co je hodně barevné, 3D provedení je pak pro ně jen plus navíc (ano, tento trend v dnešní době u malých hodně „frčí“, což můžeme vidět i na stále přibývajících filmech, na které v kině pohlížíme před 3D brýle).

Komiks doporučuji malým čtenářům, kteří si oblíbili stejnojmenný televizní seriál a rádi by se s Garfieldem seznámili i v knižní, tedy komiksové podobě. Dospělí čtenáři by raději měli zvolit ironičtější sérii stripů, která rovněž vychází u nakladatelství Crew.

il


Komiks Garfieldova show č. 2: Kočičí příšera a další příběhy vydalo nakladatelství Crew

 

Doporučujeme

Aktuality

 • Partonyma – nová čísla časopisu ke stažení a o připravované antologii

  Literární časopis Partonyma, založený v roce 2012, prochází již od závěru minulého roku řadou proměn. Poslední dvě čísla vyšla v menším formátu a celkově novém designu, což ovšem není nejpodstatnější změnou. Tato tzv. „černá řada“ (podle nové podoby obálky) je nyní, kromě klasické tištěné verze, uvolněna ke stažení ve formátu PDF zcela zdarma. Jedná se o dvojčíslo 19 - 20 na téma Umění zločinu / Zločinné umění a o dvojčíslo 21 – 22 na téma Meze textu / Meze prostoru.

  Číst dál...  
 • V šestém ročníku Ceny Česká kniha zvítězil Jiří Hájíček

  Závěrečná tisková zpráva šestého ročníku Ceny česká kniha, která oficiálně oznamuje vítěze, je již k dispozici. V následujících odstavcích si ji můžete přečíst.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Soutěž

 • Soutěž o knihu Kamínek

  Ode dneška soutěžíme o knihu Kamínek z nakladatelství Albatros. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení