Komiksy

Garfield je stále při chuti

1 1 1 1 1 (1 hlas)
garfield

Milovníci Garfielda se nedávno dočkali již 34. knihy sebraných Garfieldových stripů, a to díky neúnavné práci nakladatelství Crew, které nás zásobuje stále novými dobrodružstvími tohoto jedinečného kocoura. Kniha tentokrát nese název Garfield krmí zvěř a opět se při jejím čtení pořádně pobavíte.komiksGarfield se opět přestavuje jako věčně líný kocour, který nemyslí na nic jiného, než jak „zpříjemnit“ život svému majiteli Jonovi a psímu kamarádu Oddiemu. Tyto parťáky, kteří vedou s Garfieldem věčné boje ať o oběd, nebo o zbrusu nové ponožky, doprovází již tradičně další obyvatele Jonova domu. Jde zejména o otravné myšky, které si v tomto dílu například usmyslí postavit vlastní vinný sklípek, nebo pavouci, které na rozdíl od myší nemají takové štěstí a většinou skončí rozplácnutí novinami (což je pro Garfielda veliká zábava). Někteří z těchto tvorů tentokrát dostanou dokonce jméno, v jednom stripu například vystoupí pavouk Lorenzo Garbanzo nebo otravná myš Herman Škůdce.

„Přírodu už nelze nijak vylepšit.“
„Máš pravdu, Jone. Jedině, že by se tu postavil stánek s párky v rohlíku.“


Méně otřelými motivy jsou v této knize například Garfieldova noční můra o kafákovi a kávovém zrně nebo mluvící váha úpící pod Garfieldovou tíhou. Této váze se ani nemůžeme příliš divit, protože Garfield – stejně jako v předchozích dílech – sní cokoliv, co se mu dostane do cesty. Kromě tradičního popcornu, tvarohového koláče či sekané se šlehačkou to je například Jonova rybička či květiny. Ukáže se ale, že se tlustý kocour o jídlo rád podělí třeba se Santou Klausem, kterému místo tradičního mléka s cukrovím připraví kotletku s šálkem kávy.

„Řekl bych, že někde uvnitř mě je hubený kocour. A ten má hlad.“


Myslím si, že tato kniha stripů nabízí skvělé počtení právě před vánočními svátky, neboť jsou v  ní obsaženy příhody právě z tohoto období. Uvidíte, jak se Jonovi nedaří ozdobit vánoční stromeček, nebo jaký dárek dostane Garfield od Jonovy matky. Samozřejmě neschází ani oslava příchodu nového roku...

„Tři věci nepřijdou nikdy dost rychle. Narozeniny, Vánoce... a dodávka pizzy do domu.“


Knihu Garfield krmí zvěř doporučuji všem fanouškům Garfieldových příhod. Určitě se při čtení zasmějete, a tak si zlepšíte náladu v těchto dnech plných předvánočního shonu.

garfield


Komiks Garfield krmí zvěř vydalo nakladatelství Crew

 

Aktuality

 • Víkend 3. - 5. března 2017 bude opět ve znamení knih!

  Ostravský knižní veletrh bývá každoročně první z akcí, které pravidelně sledujeme a o kterých čtenáře stránek www.vaseliteratura.cz informujeme. Jeho začátek v prvních březnových dnech evokuje představu jara, a i když čtení není závislé na ročním období, je jaro znamení obrody a nového začátku, který je dobré podpořit setkáním s literaturou a s lidmi okolo ní.

  Číst dál...  
 • Únorová Pevnost láká na zombíky

  Opět tu máme nový rok a s ním i první letošní Pevnost. Únorový výtisk tohoto časopisu láká svou obálkou na film Resident Evil, který v těchto dnech vstupuje do kin. Hlavní článek se věnuje právě této zombíkářské klasice a nezapomíná ani na několik knih S. D. Perryové. Rozhodně si zaslouží pozornost, protože patří k těm lepším kouskům ze světa herních příběhů.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Doporučujeme

icon 10x10px Atraktivní práce pro všechny, kteří si věří.
icon 10x10px SMS zdarma do všech sítí.

Soutěž

 • Soutěž o knihu Bílá růže

  Ode dneška soutěžíme o knihu Bílá růže z nakladatelství Alpress. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení