Komiksy

Garfield je stále při chuti

1 1 1 1 1 (1 hlas)
garfield

Milovníci Garfielda se nedávno dočkali již 34. knihy sebraných Garfieldových stripů, a to díky neúnavné práci nakladatelství Crew, které nás zásobuje stále novými dobrodružstvími tohoto jedinečného kocoura. Kniha tentokrát nese název Garfield krmí zvěř a opět se při jejím čtení pořádně pobavíte.komiksGarfield se opět přestavuje jako věčně líný kocour, který nemyslí na nic jiného, než jak „zpříjemnit“ život svému majiteli Jonovi a psímu kamarádu Oddiemu. Tyto parťáky, kteří vedou s Garfieldem věčné boje ať o oběd, nebo o zbrusu nové ponožky, doprovází již tradičně další obyvatele Jonova domu. Jde zejména o otravné myšky, které si v tomto dílu například usmyslí postavit vlastní vinný sklípek, nebo pavouci, které na rozdíl od myší nemají takové štěstí a většinou skončí rozplácnutí novinami (což je pro Garfielda veliká zábava). Někteří z těchto tvorů tentokrát dostanou dokonce jméno, v jednom stripu například vystoupí pavouk Lorenzo Garbanzo nebo otravná myš Herman Škůdce.

„Přírodu už nelze nijak vylepšit.“
„Máš pravdu, Jone. Jedině, že by se tu postavil stánek s párky v rohlíku.“


Méně otřelými motivy jsou v této knize například Garfieldova noční můra o kafákovi a kávovém zrně nebo mluvící váha úpící pod Garfieldovou tíhou. Této váze se ani nemůžeme příliš divit, protože Garfield – stejně jako v předchozích dílech – sní cokoliv, co se mu dostane do cesty. Kromě tradičního popcornu, tvarohového koláče či sekané se šlehačkou to je například Jonova rybička či květiny. Ukáže se ale, že se tlustý kocour o jídlo rád podělí třeba se Santou Klausem, kterému místo tradičního mléka s cukrovím připraví kotletku s šálkem kávy.

„Řekl bych, že někde uvnitř mě je hubený kocour. A ten má hlad.“


Myslím si, že tato kniha stripů nabízí skvělé počtení právě před vánočními svátky, neboť jsou v  ní obsaženy příhody právě z tohoto období. Uvidíte, jak se Jonovi nedaří ozdobit vánoční stromeček, nebo jaký dárek dostane Garfield od Jonovy matky. Samozřejmě neschází ani oslava příchodu nového roku...

„Tři věci nepřijdou nikdy dost rychle. Narozeniny, Vánoce... a dodávka pizzy do domu.“


Knihu Garfield krmí zvěř doporučuji všem fanouškům Garfieldových příhod. Určitě se při čtení zasmějete, a tak si zlepšíte náladu v těchto dnech plných předvánočního shonu.

garfield


Komiks Garfield krmí zvěř vydalo nakladatelství Crew

 

Doporučujeme

Aktuality

 • Partonyma – nová čísla časopisu ke stažení a o připravované antologii

  Literární časopis Partonyma, založený v roce 2012, prochází již od závěru minulého roku řadou proměn. Poslední dvě čísla vyšla v menším formátu a celkově novém designu, což ovšem není nejpodstatnější změnou. Tato tzv. „černá řada“ (podle nové podoby obálky) je nyní, kromě klasické tištěné verze, uvolněna ke stažení ve formátu PDF zcela zdarma. Jedná se o dvojčíslo 19 - 20 na téma Umění zločinu / Zločinné umění a o dvojčíslo 21 – 22 na téma Meze textu / Meze prostoru.

  Číst dál...  
 • V šestém ročníku Ceny Česká kniha zvítězil Jiří Hájíček

  Závěrečná tisková zpráva šestého ročníku Ceny česká kniha, která oficiálně oznamuje vítěze, je již k dispozici. V následujících odstavcích si ji můžete přečíst.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Soutěž

 • Soutěž o knihu Palindrom

  Ode dneška soutěžíme o knihu Palindrom z nakladatelství Motto. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení