Knižní novinky

S knihou vstříc podzimním dnům

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
listy

Déšť, vítr, promáčené listí na chodnících a zalezlo za nehty. A nebo hrnek horkého čaje, teplo rozlévající se do konečků prstů, větrem ohýbané koruny stromů za oknem, přicházející večer a vy s knihou v pohodlném křesle. Oběma způsoby se dá zažít podzim. Pro první variantu si nakupte pár holinek a paralen.Vyberete-li si však druhou možnost, tak vězte, že: čaj je dobrý s citrónem a medem, nejlepší křeslo je to u vás doma a knihy na podzim - to jsou ty následující.


NĚKDO TO MÁ RÁD KRVAVÉ

Patříte-li mezi příznivce krimi, jistě už jste si také za poslední roky všimli, že to severské se dostalo na špičku. Jakoby bylo psáno hrotem ostrým jako mráz a inkoustem temným jako polární noc.


ilDAVID LAGERCRANTZ: DÍVKA V PAVOUČÍ SÍTI


Četli jste Milénium? A mysleli jste si, že smrtí autora příběh končí? Pak budete překvapeni. Nový díl série o dívce, kterou by nejeden z nás chtěl za kamarádku, je zde! 

Dívka v pavoučí síti přímo navazuje na předchozí díl (Dívka, která kopla do vosího hnízda). Novinář Mikael Blomkvist potřebuje nutně poutavou reportáž a shodou okolností na něco opravdu narazí. Bude ale muset požádat o Lisbethinu pomoc. Dokáží ti dva společně rozplést pavoučí síť?

Zjistěte to! Až bude venku chladno, tato kniha vám jistě rozproudí krev v žilách.

JO NESBO: POLICIE 

Znáte Harryho Holea? Četli jste Přízrak? A zajímá vás, jak to všechno bude dál? Pak je tahle kniha pro vás ta pravá.

Jo Nesbo opět rozvíjí příběh o lidské zlobě, do kterého vtáhne nejen oběti a policii, ale bravurním způsobem i své čtenáře. V nemocnici v Oslu leží zraněný člověk v kómatu. Policie ho přísně střeží a nikdo se nesmí dozvědět jeho jméno. V téže době najdou zabitého policistu na místě, kde byla v minulosti spáchána vražda, kterou neúspěšně vyšetřoval. Když k němu přibudou další dva zavraždění kolegové, je jasné, že nejde o náhodu. Všichni byli zabiti mimořádně brutálním způsobem a spojují je jejich nevyřešené případy z minulosti. Kdo trestá policii za zpackané vyšetřování? Neexistují žádné stopy a ani nejlepší policejní inspektor Harry Hole není k dispozici.JE LIBO KLASIKA?

Nikdy není nesprávný čas. Vždy je dobré otevřít klasiky, kteří už sice na papíře strávili pár desítek let, ale zaprášení tedy rozhodně nejsou. Nesprávný čas není nikdy, ale ten nejsprávnější - ten je snad právě na podzim!

ERNEST HEMINGWAY: STAŘEC A MOŘE

ilJméno autora známe všichni. A titul zrovna tak. Ale upřímně, kdy jste si tuto novelu naposled v klidu přečetli? Jsou knihy, ke kterým se můžeme vracet. A Stařec a moře mezi ně rozhodně patří! Odpoutejte se od sloty za okny a vydejte se na moře. Jen vy, on a moře. Užijte si existenciální drama na malém prostoru, žasněte nad vnitřní vůlí a silou a nechte se znovu, anebo možná poprvé, inspirovat.


JACK KEROUAC: NA CESTĚ


Nechcete-li na moře, vydejte se na jinou cestu. S kým jiným by měl člověk chuť se ztratit, než s profesionálním zbloudilcem?

Kerouacova Odyssea Na cestě patří mezi nejznámější díla moderní literatury, jež krátce po svém vydání v roce 1957 způsobila malou revoluci a ze dne na den vytvořila nového idola v beatnickém hnutí.

Nechte se tedy i vy strhnout proudem myšlenek, které se můžou podobat těm vašim stejně snadno, jako být jejich pravým protipólem.PŮJČTE KŘESLO DĚTEM

ilMáte doma ratolesti? Zabavte je. Dokažte jim, že kniha skýtá stejné a nezřídka daleko lepší a dramatičtější příběhy než sociální sítě.JOHN GREEN: HVĚZDY NÁM NEPŘÁLY


Je vaše dítko dospívající slečna? Nechte ji se zamilovat. Do knihy. Nechte ji prožít dramatický příběh, který, stejně jako všechny velké literární lásky, končí smrtí. Romeo a Julie tak trochu jinak. 

Kniha o lásce, šestnáctileté dívce a sedmnáctiletém chlapci, rakovině a splněných snech. Autor knihu napsal tak, že je čtivá nejen pro mladé čtenáře. Příběh plný citlivého humoru, ale i sarkastického pohledu na nemoc, má neuvěřitelně silné vyznění, které si zaslouží být přečteno.

 

Soutěže

Aktuality

 • Partonyma – nová čísla časopisu ke stažení a o připravované antologii

  Literární časopis Partonyma, založený v roce 2012, prochází již od závěru minulého roku řadou proměn. Poslední dvě čísla vyšla v menším formátu a celkově novém designu, což ovšem není nejpodstatnější změnou. Tato tzv. „černá řada“ (podle nové podoby obálky) je nyní, kromě klasické tištěné verze, uvolněna ke stažení ve formátu PDF zcela zdarma. Jedná se o dvojčíslo 19 - 20 na téma Umění zločinu / Zločinné umění a o dvojčíslo 21 – 22 na téma Meze textu / Meze prostoru.

  Číst dál...  
 • V šestém ročníku Ceny Česká kniha zvítězil Jiří Hájíček

  Závěrečná tisková zpráva šestého ročníku Ceny česká kniha, která oficiálně oznamuje vítěze, je již k dispozici. V následujících odstavcích si ji můžete přečíst.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení