Knižní novinky

Světový bestseller Vodní labyrint řešící záhadu zděděného rukopisu vyjde poprvé v češtině

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
palac

Mladé ambiciózní nakladatelství Panteon 2. května vydává Vodní labyrint – mezinárodní bestseller Erica Frattiniho, který bývá právem nazýván španělským „Danem Brownem“. Strhující vyprávění začíná u smrtelné postele výstřední milionářky a sběratelky umění, která své vnučce, archeoložce Afdeře Brooksové svěří dědictví bezpečně uložené v jedné americké bance – starobylý rukopis. Afdera podniká cestu kolem světa plnou překvapení a nástrah, aby odkryla záhadný obsah tajemného dokumentu. Cesta vrcholí v Benátkách ve vodním labyrintu. Z Vatikánu zasahuje intrikující kardinál Lienart, který se všemožně snaží zabránit odhalení, jenž by mohl přinést poničený pergamen… 

 

knihaVodní labyrint je druhým románem Erica Fratttiniho, prvním, které vychází v českém překladu. Španělský novinář, esejista, spisovatel, scenárista, pedagog a analytik v předcházejících letech napsal více než dvacet knih literatury faktu, televizních scénářů a esejí. Pozornost vzbudila jeho tetralogie věnovaná nejznámějším tajným službám (CIA, KGB, Mossad, MI6), Vatikánská tajemství, Usáma Bin Ládin nebo Mafia, a.s.: 100 let Cosy Nostry a také románová prvotina Páté přikázání. Vydání novinky Vodní labyrint vyvolalo ve Španělsku značný zájem i vášnivou polemiku. Zatímco pochvalné kritiky hovořily o románu, ve kterém se mistrně mísí pravda a fikce a ocenily schopnost Erica Frattiniho využít odborné znalosti Vatikánu, aby čtenáře uvedl do světa intrik a tajemství, nad nimiž se tají dech, představitel španělské sekce Opus Dei označil Vodní labyrint za pomluvu církve a Frattiniho teze za naprosto nepřijatelné.

autorEdiční plán nakladatelství Panteon se řídí mottem „vydáváme aktuální literární špičku“ a úspěch této strategie je zřejmý. Hned první počin Panteonu – román švédského spisovatele Jonase Jonassona Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel, se stal v Česku záhy bestsellerem. A to nejen v knižním vydání, jehož prodeje se blíží 30 tisícům kusů. Stoletý stařík se stal nejprodávanější audioknihou, jež vyšla u nás vůbec poprvé souběžně s tištěnou knihou, a e-kniha je od prosince nejžádanějším titulem u největšího českého distributora e-knih. Svižně napsaná groteska zaujala dramaturgy Českého rozhlasu Praha natolik, že ji posluchačům od srpna nabídnou jako četbu na pokračování. Neméně atraktivní tituly chystá nakladatelství Panteon k vydání v následujících měsících. Po avizovaném Vodním labyrintu to v říjnu bude nejlepší britská detektivka roku 2012 Konec vosí sezóny skotské autorky Denise Minové, která představuje vyšetřovatelku Alex Morrowovou, řešící brutální vraždu své dávné přítelkyně ze školy. V listopadu se čtenářům dostane do rukou s napětím očekávaný první díl trilogie Baztán baskické autorky Dolores Redondové, propojující současné reálie kraje kolem řeky Baztán s prvky baskické mytologie, to vše lemované záhadnými vraždami mladých dívek. V prosinci na předvánoční trh zamíří úspěšná prvotina stockholmského studenta kriminologie a vycházející hvězdy švédské krimi Christoffera Carlssona Případ Vincent Franke. 

Nevšední román Vodní labyrint bude v prodeji v knihkupecké síti za doporučenou cenu 399 Kč, se slevou jej můžete pořídit na stránkách online knihkupectví Arara.cz

 

Soutěže

Aktuality

 • Partonyma – nová čísla časopisu ke stažení a o připravované antologii

  Literární časopis Partonyma, založený v roce 2012, prochází již od závěru minulého roku řadou proměn. Poslední dvě čísla vyšla v menším formátu a celkově novém designu, což ovšem není nejpodstatnější změnou. Tato tzv. „černá řada“ (podle nové podoby obálky) je nyní, kromě klasické tištěné verze, uvolněna ke stažení ve formátu PDF zcela zdarma. Jedná se o dvojčíslo 19 - 20 na téma Umění zločinu / Zločinné umění a o dvojčíslo 21 – 22 na téma Meze textu / Meze prostoru.

  Číst dál...  
 • V šestém ročníku Ceny Česká kniha zvítězil Jiří Hájíček

  Závěrečná tisková zpráva šestého ročníku Ceny česká kniha, která oficiálně oznamuje vítěze, je již k dispozici. V následujících odstavcích si ji můžete přečíst.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení