Knižní novinky

Světový bestseller Vodní labyrint řešící záhadu zděděného rukopisu vyjde poprvé v češtině

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
palac

Mladé ambiciózní nakladatelství Panteon 2. května vydává Vodní labyrint – mezinárodní bestseller Erica Frattiniho, který bývá právem nazýván španělským „Danem Brownem“. Strhující vyprávění začíná u smrtelné postele výstřední milionářky a sběratelky umění, která své vnučce, archeoložce Afdeře Brooksové svěří dědictví bezpečně uložené v jedné americké bance – starobylý rukopis. Afdera podniká cestu kolem světa plnou překvapení a nástrah, aby odkryla záhadný obsah tajemného dokumentu. Cesta vrcholí v Benátkách ve vodním labyrintu. Z Vatikánu zasahuje intrikující kardinál Lienart, který se všemožně snaží zabránit odhalení, jenž by mohl přinést poničený pergamen… 

 

knihaVodní labyrint je druhým románem Erica Fratttiniho, prvním, které vychází v českém překladu. Španělský novinář, esejista, spisovatel, scenárista, pedagog a analytik v předcházejících letech napsal více než dvacet knih literatury faktu, televizních scénářů a esejí. Pozornost vzbudila jeho tetralogie věnovaná nejznámějším tajným službám (CIA, KGB, Mossad, MI6), Vatikánská tajemství, Usáma Bin Ládin nebo Mafia, a.s.: 100 let Cosy Nostry a také románová prvotina Páté přikázání. Vydání novinky Vodní labyrint vyvolalo ve Španělsku značný zájem i vášnivou polemiku. Zatímco pochvalné kritiky hovořily o románu, ve kterém se mistrně mísí pravda a fikce a ocenily schopnost Erica Frattiniho využít odborné znalosti Vatikánu, aby čtenáře uvedl do světa intrik a tajemství, nad nimiž se tají dech, představitel španělské sekce Opus Dei označil Vodní labyrint za pomluvu církve a Frattiniho teze za naprosto nepřijatelné.

autorEdiční plán nakladatelství Panteon se řídí mottem „vydáváme aktuální literární špičku“ a úspěch této strategie je zřejmý. Hned první počin Panteonu – román švédského spisovatele Jonase Jonassona Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel, se stal v Česku záhy bestsellerem. A to nejen v knižním vydání, jehož prodeje se blíží 30 tisícům kusů. Stoletý stařík se stal nejprodávanější audioknihou, jež vyšla u nás vůbec poprvé souběžně s tištěnou knihou, a e-kniha je od prosince nejžádanějším titulem u největšího českého distributora e-knih. Svižně napsaná groteska zaujala dramaturgy Českého rozhlasu Praha natolik, že ji posluchačům od srpna nabídnou jako četbu na pokračování. Neméně atraktivní tituly chystá nakladatelství Panteon k vydání v následujících měsících. Po avizovaném Vodním labyrintu to v říjnu bude nejlepší britská detektivka roku 2012 Konec vosí sezóny skotské autorky Denise Minové, která představuje vyšetřovatelku Alex Morrowovou, řešící brutální vraždu své dávné přítelkyně ze školy. V listopadu se čtenářům dostane do rukou s napětím očekávaný první díl trilogie Baztán baskické autorky Dolores Redondové, propojující současné reálie kraje kolem řeky Baztán s prvky baskické mytologie, to vše lemované záhadnými vraždami mladých dívek. V prosinci na předvánoční trh zamíří úspěšná prvotina stockholmského studenta kriminologie a vycházející hvězdy švédské krimi Christoffera Carlssona Případ Vincent Franke. 

Nevšední román Vodní labyrint bude v prodeji v knihkupecké síti za doporučenou cenu 399 Kč, se slevou jej můžete pořídit na stránkách online knihkupectví Arara.cz

 

Doporučujeme

Aktuality

 • Humbook 2017

  V loňském roce se uskutečnil první ročník literárního festivalu Humbook, který lákal především příznivce oblíbeného stylu Young adult. Pořadatelství se ujala nakladatelství Fragment a CooBoo.

  Číst dál...  
 • Cena Česká kniha pošesté

  Cena Česká kniha je opět tady, tentokrát již 6. ročník. Každoročně vás informujeme o knihách, nominovaných na vítězství, postupně tak, jak se zužuje jejich výběr. V šestém ročníku došlo k jedné zásadní změně, o níž se dočtete v následujícím textu, převzatém z tiskové zprávy organizátora.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Soutěž

 • Soutěž o knihu Píseň z pytlíku na zvratky

  Ode dneška soutěžíme o knihu Píseň z pytlíku na zvratky z nakladatelství Argo. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení