Knižní novinky

Nakladatelství Panteon po famózním úspěchu Stoletého staříka chystá další světové bestsellery

1 1 1 1 1 (2 hlasů)
zena

Pokud už se rozhodnete vstoupit na vysoce konkurenční tuzemský knižní trh, musíte mít eso, ale lépe tři, v rukávu, výdrž a profilaci, míní mladoboleslavský nakladatel Roman Schmidt. Jeho knižnímu „labelu“ Panteon se podařilo prorazit u čtenářů hned napoprvé.knihaRomán švédského spisovatele Jonase Jonassona Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel, se stal i v Česku bestsellerem. A to nejen v knižním vydání, jehož prodeje už nyní atakují hranici 30 tisíc kusů: titul je nejprodávanější audioknihou, jež vyšla u nás vůbec poprvé souběžně s knihou. E-kniha od prosince vede mezi poptávakmi u největšího českého distributora e-knih Kosmas. Další tuzemské ocenění pro Stoletého staříka přišlo z Českého rozhlasu Praha. Jeho dramaturgy svižně napsaná groteska zaujala natolik, že román nabídne od letošního srpna jako četbu na pokračování.

Nakladatelství Panteon však letos nabídne další neméně poutavé tituly, všechny v duchu svého motta „vydáváme aktuální literární špičku“. K nejzajímavějším položkám edičního plánu patří na listopad plánovaný Neviditelný strážce. Jde o s napětím očekávaný první díl trilogie Baztán baskické autorky Dolores Redondo, která je označována za budoucí královnu evropské detektivky. „Dolores Redondo je po Stiegu Larssonovi dalším velkým objevem tohoto žánru,“ říká o autorce producent larssonovských filmů Peter Nadermann, který okamžitě koupil práva k celé trilogii. V té se mísí současné reálie kraje kolem řeky Baztán s prvky baskické mytologie, to vše lemované záhadnými vraždami mladých dívek. Další informace: http://www.facebook.com/knihypanteon


Ještě před Strážcem vyjde v květnu Vodní labyrint - mezinárodní bestseller španělského „Dana Browna“, spisovatele, scenáristy, komentátora a pedagoga Erica Frattiniho, ve kterém mladý archeolog podniká cestu kolem světa, aby rozluštil záhadu zděděného rukopisu.

Říjen bude v Panteonu ve znamení nejlepší britské detektivky roku 2012 od skotské autorky Denise Miny. Její předposlední úspěšná kniha Konec vosí sezóny, jež získala Theakstons Old Peculier crime novel of the year award, představuje vyšetřovatelku Alex Morrowovou, řešící brutální vraždu své dávné přítelkyně ze školy.

V prosinci pak mezi čtenáře zamíří úspěšná prvotina stockholmského studenta kriminologie a vycházející hvězdy švédské krimi Christoffera Carlssona Případ Vincent Franke. Skandinávská média píší o drsném noirovém příběhu ze „stockholmského feťáckého polosvěta“. 

Doporučujeme

Aktuality

 • Humbook 2017

  V loňském roce se uskutečnil první ročník literárního festivalu Humbook, který lákal především příznivce oblíbeného stylu Young adult. Pořadatelství se ujala nakladatelství Fragment a CooBoo.

  Číst dál...  
 • Cena Česká kniha pošesté

  Cena Česká kniha je opět tady, tentokrát již 6. ročník. Každoročně vás informujeme o knihách, nominovaných na vítězství, postupně tak, jak se zužuje jejich výběr. V šestém ročníku došlo k jedné zásadní změně, o níž se dočtete v následujícím textu, převzatém z tiskové zprávy organizátora.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Doporučujeme

icon 10x10px Atraktivní práce pro všechny, kteří si věří.
icon 10x10px SMS zdarma do všech sítí.

Soutěž

 • Soutěž o knihu Závěje

  Ode dneška soutěžíme o knihu Závěje z nakladatelství Kniha Zlín. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení