Knižní novinky

Lucie Bílá - Život je jen náhoda

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
kniha

31. října 2012 byla v odpoledních hodinách slavnostně představena a uvedena knižní novinka Nakladatelství Fragment „Lucie Bílá – Život je jen náhoda“. Titul mapuje profesní a soukromý život jedné z nejvýznamnějších osobností české hudební scény. Doposud získala Lucie Bílá celou řadu ocenění – 14 Českých slavíků, 4 ceny Grammy, 4 ceny Hudební akademie, cenu Thálie za obor muzikál a mnoho dalších. Fotografie v knize vzniklé v období mezi dubnem 2011 a březnem 2012 provedou představeními, zákulisím i společenskými akcemi. 

 

V pořadí již druhá fotografická kniha mapující určité období v životě jedné z nejoblíbenějších českých zpěvaček vyšla v Nakladatelství Fragment v minulém týdnu. Knihu slavnostně představila sama Lucie Bílá při včerejším společném křtu knihy a nového hudebního alba Modi. Kmotrou knihy „Lucie Bílá – Život je jen náhoda“ se stala Jiřina Jirásková, která knize popřála v předstihu při osobní návštěvě Lucie Bílé u oblíbené české herečky.

knihaKniha je členěna do kapitol, jež jsou vždy doplněny krátkými, ale výstižnými texty, které mají ještě více přiblížit atmosféru nebo daný zážitek. U fotografií jsou navíc postřehy a komentáře Lucie Bílé. Jak sama říká, jedná se o takové „holčičí“ obrázkové čtení.

„Život je jen náhoda… Jednou jsi dole, jednou nahoře. Ani já nebývám jen nahoře, ale kdybych se uměla pouze smát, nebyla bych vám vůbec platná. Možná jednou zapomenete, co jsem říkala, o čem jsem zpívala, ale z celého srdce si přeju, abyste nikdy nezapomněli, jaký jste ze mě měli pocit. Přála bych si, abyste se nebáli vypnout mysl a vnímat mě srdcem. Pak budu tou nejšťastnější zpěvačkou na světě.“
Vaše Lucie Bílá

Bonusem knihy je přiložené DVD, které obsahuje pracovní i soukromé záběry.

Anotace:

Fotografická kniha Život je jen náhoda mapuje profesní a soukromý život jedné z nejvýraznějších osobností současné hudební scény – Lucie Bílé.

Vladimír Komárek vždy říkal: „Co se napíše, to už se nemusí pamatovat.“ Já to říkám i o fotkách Lukáše Fronka. To on se mnou prožívá denně všechna vystoupení. Díky jeho fotkám můžu předchozí den hodit za hlavu a těšit se tak na ten následující. Začalo to rokem 2010, který byl tak neuvěřitelný, tak „fantastický“, že stálo za to vydat ho v knižní podobě. Je to takové holčičí obrázkové čtení. Kniha byla 4. května slavnostně pokřtěna a hurá na focení druhého dílu – 2011 – Život je jen náhoda.
Tak příjemné komiksové čtení, moji milí.

Knihu Lucie Bílá - Život je jen náhoda vydává nakladatelství Fragment

 

 

Soutěže

Aktuality

 • Partonyma – nová čísla časopisu ke stažení a o připravované antologii

  Literární časopis Partonyma, založený v roce 2012, prochází již od závěru minulého roku řadou proměn. Poslední dvě čísla vyšla v menším formátu a celkově novém designu, což ovšem není nejpodstatnější změnou. Tato tzv. „černá řada“ (podle nové podoby obálky) je nyní, kromě klasické tištěné verze, uvolněna ke stažení ve formátu PDF zcela zdarma. Jedná se o dvojčíslo 19 - 20 na téma Umění zločinu / Zločinné umění a o dvojčíslo 21 – 22 na téma Meze textu / Meze prostoru.

  Číst dál...  
 • V šestém ročníku Ceny Česká kniha zvítězil Jiří Hájíček

  Závěrečná tisková zpráva šestého ročníku Ceny česká kniha, která oficiálně oznamuje vítěze, je již k dispozici. V následujících odstavcích si ji můžete přečíst.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení