Knižní novinky

Angličtina pro pokročilé

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
knihy

 

Hovořit cizími jazyky je v současné době naprostá nutnost. A základem mezi všemi cizími jazyky je bezpochyby angličtina. Anglicky se domluvíte více méně po celém světě. A pokud chcete mluvit anglicky opravdu dobře, bude to vyžadovat hodně studia a hlavně praxi.Jestliže už nějaké ty základy anglického jazyka máte a nepovažujete se za úplného začátečníka, pak můžete pro zdokonalení vaši znalostí a dovedností sáhnout po knize Angličtina pro pokročilé 1 od Jaroslava Peprníka. Kniha je formulována přehledně do tematických celků, které jsou vždy zahájeny nejprve textem, po jehož přečtení následují cvičení. V nich si procvičíte gramatiku a porozumění textu. Součástí každé kapitoly je také slovníček pojmů a slovních spojení, která se objevila v textu – pro případ, že byste některým frázím v textu nerozuměli, můžete si je najít v tomto krátkém seznamu. Tímto způsobem si vcelku jednoduchou a přirozenou metodou osvojíte a rozšíříte slovní zásobu. Angličtina pro pokročilé je učebnice, která se ale nepoužívá na středních školách. Najdete ji spíše u vysokoškoláků, což svědčí o její kvalitě. Pan Peprník je totiž akademikem na Univerzitě Palackého v Olomouci, kde ještě přednáší.

Tento titul je ale vhodný také jako odborná literatura pro širokou veřejnost se zájmem o hlubší znalost jazyka. V úvodu knihy je přehledný obsah, z kterého vyčtete, jaké téma je v dané kapitole probíráno a také jaké gramatické jevy. Formulace textů, probíraná gramatika i slovní zásoba se řadí svou náročností na vyšší úroveň, než jakou představují středoškolské učebnice. V knize nenajdete žádné obrázky, jedná se o seriózní studentskou knihu, která má přes 400 stran. Pokud se ale touto knihou prokoušete, měli byste se řadit mezi pokročilé uživatele anglického jazyka.

Cena této publikace se pohybuje pod hranicí tří set korun. Koupit ji lze například přes mobilní knihkupectví na adrese knihkupectvi.mobi. Vyšlo také pokračování této jazykové publikace a to s názvem Angličtina pro pokročilé 2.

 

 

Aktuality

 • Víkend 3. - 5. března 2017 bude opět ve znamení knih!

  Ostravský knižní veletrh bývá každoročně první z akcí, které pravidelně sledujeme a o kterých čtenáře stránek www.vaseliteratura.cz informujeme. Jeho začátek v prvních březnových dnech evokuje představu jara, a i když čtení není závislé na ročním období, je jaro znamení obrody a nového začátku, který je dobré podpořit setkáním s literaturou a s lidmi okolo ní.

  Číst dál...  
 • Únorová Pevnost láká na zombíky

  Opět tu máme nový rok a s ním i první letošní Pevnost. Únorový výtisk tohoto časopisu láká svou obálkou na film Resident Evil, který v těchto dnech vstupuje do kin. Hlavní článek se věnuje právě této zombíkářské klasice a nezapomíná ani na několik knih S. D. Perryové. Rozhodně si zaslouží pozornost, protože patří k těm lepším kouskům ze světa herních příběhů.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Doporučujeme

icon 10x10px Atraktivní práce pro všechny, kteří si věří.
icon 10x10px SMS zdarma do všech sítí.

Soutěž

 • Soutěž o knihu Bílá růže

  Ode dneška soutěžíme o knihu Bílá růže z nakladatelství Alpress. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení