Knižní novinky

Adam Blade: Ferno. Ohnivý drak

1 1 1 1 1 (3 hlasů)
drak

První díl napínavé fantasy ze série Beast Quest. Šest zdivočelých netvorů ohrožuje mírumilovnou  zemi Avantii - a první z nich je ohnivý drak Ferno, který chrlí oheň, spaluje úrodu a všechno živé. Hledá se hrdina, který by netvorům v pustošení země zabránil. Je jím Tom, obyčejný vesnický kluk?knihaVydává Albatros, 128 stran, 149 Kč. Pro děti od 7 let.

Britská série Beast Quest v současné době zahrnuje téměř padesát knih. Všem je společné to, že se odehrávají v království Avantie, které ohrožuje zlý čaroděj Malvel svými ďábelskými kouzly. Jedinou naději dávají Tajné knihy, v nichž je psáno, že se objeví neobvyklý hrdina – mladý chlapec.

V úvodní šestidílné sérii je Avantie sužována šesti netvory, kteří pod vlivem Malvelových kouzel zdivočeli. První z nich je Ferno, ohnivý drak, dalšími pak mořský plaz, horský obr, kentaur, ledový netvor a okřídlený oheň.  Všechny musí z moci zlého čaroděje osvobodit sirotek Tom, kterého k úkolu předurčily Tajné knihy. Nebude na to sám, pomůže mu dívka Elena, kůň Bouřlivák i vlk Šedivák. Ohnivého draka se jim podaří osvobodit, ale pořád ještě zbývá pět dalších netvorů. Konec jednoho příběhu je tak začátkem těch dalších…

Adam Blade není ještě ani třicátník. Jeho rodiče jsou oba učiteli historie, otec navíc amatérským malířem výjevů z historických anglických bitev. Adam vyrůstal obklopený jeho plátny, hodiny trávil fantazírováním o středověkém meči a štítu, který měl jeho otec v pracovně. Viděl se jako jeho první majitel, vymýšlel si příběhy a vytvořil i postavu neohroženého chlapce Toma. Beast Quest byl na světě. Své fantazie zužitkoval, když se rozhodl stát se spisovatelem. Svět, který stvořil, má v anglosaském prostředí  mnoho fanoušků. Pokud zrovna nepíše, navštěvuje Adam Blade rád muzea a místa starých bitev. Jeho největší vášní je šerm a fotbal.

 

Aktuality

 • Víkend 3. - 5. března 2017 bude opět ve znamení knih!

  Ostravský knižní veletrh bývá každoročně první z akcí, které pravidelně sledujeme a o kterých čtenáře stránek www.vaseliteratura.cz informujeme. Jeho začátek v prvních březnových dnech evokuje představu jara, a i když čtení není závislé na ročním období, je jaro znamení obrody a nového začátku, který je dobré podpořit setkáním s literaturou a s lidmi okolo ní.

  Číst dál...  
 • Únorová Pevnost láká na zombíky

  Opět tu máme nový rok a s ním i první letošní Pevnost. Únorový výtisk tohoto časopisu láká svou obálkou na film Resident Evil, který v těchto dnech vstupuje do kin. Hlavní článek se věnuje právě této zombíkářské klasice a nezapomíná ani na několik knih S. D. Perryové. Rozhodně si zaslouží pozornost, protože patří k těm lepším kouskům ze světa herních příběhů.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Doporučujeme

icon 10x10px Atraktivní práce pro všechny, kteří si věří.
icon 10x10px SMS zdarma do všech sítí.

Soutěž

 • Soutěž o knihu Bílá růže

  Ode dneška soutěžíme o knihu Bílá růže z nakladatelství Alpress. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení