Aktuality

Tajná kniha šerosvitu - magické svitky a geocaching

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
abstrakce

Nechcete, aby vaše děti trávily všechen čas jen u počítače? Máte rádi knihy, fantastiku a netradiční hry? Jste příznivci geocachingu a rádi objevujete nová místa? Mezi naším světem a Šerosvitem leží hranice tenká jako vlas. Stačí udělat jeden krok ven ze dveří a vyrazit pátrat po tajných svitcích Šerosvitu.knihaZveme vás na přednášku o geocachingu a na start nové geocachingové hry doprovázející projekt Karoliny Francové, Sanči Fülle, Vilmy Kadlečkové, Lucie Lukačovičové a Julie Novákové TAJNÁ KNIHA ŠEROSVITU, která se uskuteční na StarConu v Praze.

Geocaching je dobrodružství, hra pro všechny majitele GPS (či alespoň mapy), spojující prostřednictvím internetu tisíce lidí po celém světě. Funguje díky přesnosti dnešních GPS systémů a možnosti výměny informací o nově založených skrýších mezi účastníky hry. Ti pak mohou s délkovými a šířkovými souřadnicemi skrýše vyrazit na lov. Odměna za nalezení se většinou ukrývá uvnitř plastikového kontejneru nebo zavařovací sklenice.
Od konce března 2011 bude pět z těchto schránek speciálních, bude se v nich v pouzdře označeném jménem vymítače lidí ze Šerosvitu ukrývat magický svitek. Jeho úkolem je putovat po dobu celého roku ze schránky do schránky po celé České republice. Měl by se ocitnout na co největším počtu míst, o kterých se cestovatelé z nějakého důvodu domnívají, že zrovna na nich má Šerosvit k našemu světu obzvláště blízko. S každým takovým místem se zvýší magická síla svitku a ten, který jich projde nejvíce, se po jednom roce možná stane artefaktem otevírajícím Šerosvit člověku.
Všech pět svitků bude na StarConu (25. - 27. března v Praze, program bude upřesněn) předáno pěti zájemcům, kteří je umístí do prvních pěti náhodně vybraných geocachingových schránek a jejich pozici následně zaznamenají do diskuze Tajné svitky Šerosvitu založené pro tento účel na fóru webu www.geocaching.cz. Kdo svitek najde, vymění jej za jiný předmět a donese jej do nové schránky, kde ho promění za její původní obsah - a novou polohu zadá opět do geocachingové diskuze. Na e-mail knihaserosvitu(zavináč)gmail.com pak může zaslat své zážitky z hledání svitků a popisy míst během pátrání, která mu připomněla Šerosvit. Nejhezčí z příspěvků budou zveřejněny na stránkách www.serosvit.cz a autor nejlepšího příspěvku posléze získá Tajnou knihu Šerosvitu s podpisy všech autorek!

Pokud se chcete seznámit s českými městy a krajinou trochu jinak a projít se magickými místy ne podle doporučení oficiálních průvodců, ale podle osobních preferencí jiných cestovatelů, stačí přidat se, sledovat, kde se zrovna jednotlivá pouzdra nacházejí, a vyrazit!

UKÁZKA Z KNIHY:
Když se přiblížili k nájezdu na parkoviště, spatřili už zdálky obrovský stroj s kusadly, jak z bloku obchodního domu ulamuje velké kusy západního schodiště. Michael vlastně v první chvíli viděl silného draka, kterého nezastaví žádná překážka. Prokouše se skrze tuny betonu a železných tyčí až dovnitř k pokladu. Mýtické stvoření probíjející se hradební zdí. Přízrak démona...
Jakmile si to pomyslel, už věděl, že to byla chyba. Z ničeného schodiště se zvedala oblaka prachu a špíny, kroužila kolem čelistí netvora, vítr je odnášel na ulici a cukroval jimi tramvajové koleje i čekající auta. Vařila se jako studená mlha, v mírně zamračeném dni přinášela šero.
Michael pozvedl hlavu ke střeše obchodního domu.
Nad shromážděnými přihlížejícími i nad spěchajícími chodci se vznášel mohutný vír, nakláněl se od obchodního domu ve směru neviditelného větru do mlh. Nebyl to úplně vír, spíš sloup stočený z tisíců slabších vláken, ovíjela ho a pestrobarevně se v něm blýskala, až to navozovalo dojem tornáda. Čelisti stroje se opět zakously a odervaly kus schodů s chutí vlka rvoucího maso od kosti mršiny. Jedno z mnoha duhových lan prasklo a smrštilo se, pnutí povolilo a vypustilo ho do mlžné přízračné říše.
Michael si konečně uvědomil, že opravdu nejde o žádný vír, který by kamsi odsával realitu, mnohem více šlo o kotvu, o mnoho kotev, připoutávajících lidský svět ke světu duchů. Jakmile si to připustil, mohl už zahlédnout i stíny přízračných postav vznášející se v husté mlze. Uslyšel povědomé naříkavé kvílení a spatřil, jak z rukou přízraků vylétávají nová lanka a ukotvují se na jiných částech bořeného obchodního domu jako tonoucí zoufalci.

 

Komentáře   

 
Marta Šimečková
0 RE: Tajná kniha šerosvitu - magické svitky a geocachingMarta Šimečková 2011-03-13 18:40
Co říkáte na nápad spojit vydání knihy s geocachingem? Mně osobně se líbí moc :-) A zkoušel už někdo z vás geocaching?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Inge
0 RE: RE: Tajná kniha šerosvitu - magické svitky a geocachingInge 2011-03-14 13:13
Ja bysem nebyla uplně proti,geocatchi ng je skvělá věc.Ale nějak mi to připadne spíš jako chytrý reklamní tah,aby se prodalo co nejvíc knížek.A možná by nebylo špatný,kdyby na konci roku získalo knihu víc lidí,jedna mi připadne dost málo.Třeba by to pak lidi mohlo víc motivovat.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Doporučujeme

Aktuality

 • Humbook 2017

  V loňském roce se uskutečnil první ročník literárního festivalu Humbook, který lákal především příznivce oblíbeného stylu Young adult. Pořadatelství se ujala nakladatelství Fragment a CooBoo.

  Číst dál...  
 • Cena Česká kniha pošesté

  Cena Česká kniha je opět tady, tentokrát již 6. ročník. Každoročně vás informujeme o knihách, nominovaných na vítězství, postupně tak, jak se zužuje jejich výběr. V šestém ročníku došlo k jedné zásadní změně, o níž se dočtete v následujícím textu, převzatém z tiskové zprávy organizátora.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Soutěž

 • Soutěž o knihu 1967: Rok, kdy jsem se narodil(a)

  Ode dneška soutěžíme o knihu 1967: Rok, kdy jsem se narodil(a) z nakladatelství Management Press. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení