Aktuality

Březnová Pevnost láká na Logana i Roberta Fabiana

1 1 1 1 1 (0 hlasů)

Venku se konečně začíná oteplovat, takže březnovou Pevnost si můžete vzít třeba na blízkou lavičku. Z obálky na vás vykoukne vousatej Logan alias Wolverine, který právě vstupuje do kin. Vzhledem k velikosti a zajímavosti tohoto projektu se není čemu divit, že se jedná o téma měsíce. Ale jestliže nejste jeho příznivcem, nemusíte se vůbec bát. Na následujících stranách se dočkáte mnoha jiných článků i recenzí.

 

pevnostPřestože jsme literární magazín, musím zde zmínit ještě jednu filmovou novinku. Přibližně v polovině března vstoupí do kin další interpretace nesmrtelného příběhu Kráska a zvíře. Původní pohádka vznikla v roce 1740, její autorkou je Gabrielle-Suzanne Barbot de Villeneuve. Díky mnoha dalším literárním i filmovým interpretacím přežila až do dnešních dnů. Navíc se v ní objeví nezapomenutelná Hermiona z Harry Pottera. Samozřejmě myslím Emmu Watson.

Ale pojďme se konečně podívat i na literární novinky, knihou měsíce se tentokrát stala Planeta mezi dvěma slunci Roberta Fabiana. Nejedná se sice o žádnou novinku, ale aktuální vydání si přesto pozornost zaslouží. Proč? Protože je to prostě sci-fi klasika, která nestárne.

Mezi další recenze se zařadil Konec hlídky Stephena Kinga. Jedná se o závěrečnou část trilogie Bill Hodges, pojmenované podle postavy policisty v důchodu. Autor se v posledním dílu vrací od detektivek do fantastického světa. Hlavním záporákem je opět masový vrah zvaný pan Mercedes, který se nachází v léčebně. Podle vyšetření je zcela neškodný, přesto se ovšem velice brzy začnou v jeho okolí množit sebevraždy.

Těšit se můžete i na upoutávky na knihy Město mečů, Krvavé ostří či Divoká píseň. Podstatně větší prostor dostala série Psyové a Měňavci Nalini Singh. V ní se vypráví o světě, kde vedle lidí žije i rasa telepatů a „dlaků“.

Velice zajímavým přírůstkem na literárním poli je i Neviditelná knihovna od Genevieve Cogmanové. Už samotný název napovídá, že jednu z hlavních rolí v něm sehrají knihy a vše okolo nich. Tentokrát se podíváme na knihovnici, která sbírá cenné svazky a přináší je do obrovské knihovny. Její mise jsou velice nebezpečné a ta poslední bude opravdu složitá.

Po dvou povídkách od Jany Rečkové (Tichokraj) a Kristýny Sněgoňové (O snílcích a snovačích) se určitě nechte nalákat i na Grišu. Tato novinka z nakladatelství Fragment je jedním z nejzajímavějších objevů na poli young adult tohoto roku. Dočkáte se velké akce, zajímavého světa plného magie a detailně propracovaných hlavních i vedlejších postav.

V rozhovoru tentokrát odpovídal na dotazy redakce již zmiňovaný Robert Fabian. Rozhodně si ho nenechte ujít, protože se dozvíte podrobnosti o jeho Mariňácích, Vetřelčí sérii i Planetě mezi dvěma slunci.

Nechybějí samozřejmě ani další rubriky v čele s komiksem Matracmanem a radou profíka pro začínající spisovatele, či pravidelná dávka komiksů.

Doporučujeme

Aktuality

 • Cena Česká kniha pošesté

  Aktuální informace z 28. 4. 2017 - tři nominované knihy - čtěte dále. Cena Česká kniha je opět tady, tentokrát již 6. ročník. Každoročně vás informujeme o knihách, nominovaných na vítězství, postupně tak, jak se zužuje jejich výběr. V šestém ročníku došlo k jedné zásadní změně, o níž se dočtete v následujícím textu, převzatém z tiskové zprávy organizátora.

  Číst dál...  
 • Humbook 2017

  V loňském roce se uskutečnil první ročník literárního festivalu Humbook, který lákal především příznivce oblíbeného stylu Young adult. Pořadatelství se ujala nakladatelství Fragment a CooBoo.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Soutěž

 • Soutěž o knihu Nejkrásnější výlety na tajemná místa

  Ode dneška soutěžíme o tři výtisky knihy Nejkrásnější výlety na tajemná místa z nakladatelství Universum. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení