Aktuality

Březnová Pevnost láká na Logana i Roberta Fabiana

1 1 1 1 1 (0 hlasů)

Venku se konečně začíná oteplovat, takže březnovou Pevnost si můžete vzít třeba na blízkou lavičku. Z obálky na vás vykoukne vousatej Logan alias Wolverine, který právě vstupuje do kin. Vzhledem k velikosti a zajímavosti tohoto projektu se není čemu divit, že se jedná o téma měsíce. Ale jestliže nejste jeho příznivcem, nemusíte se vůbec bát. Na následujících stranách se dočkáte mnoha jiných článků i recenzí.

 

pevnostPřestože jsme literární magazín, musím zde zmínit ještě jednu filmovou novinku. Přibližně v polovině března vstoupí do kin další interpretace nesmrtelného příběhu Kráska a zvíře. Původní pohádka vznikla v roce 1740, její autorkou je Gabrielle-Suzanne Barbot de Villeneuve. Díky mnoha dalším literárním i filmovým interpretacím přežila až do dnešních dnů. Navíc se v ní objeví nezapomenutelná Hermiona z Harry Pottera. Samozřejmě myslím Emmu Watson.

Ale pojďme se konečně podívat i na literární novinky, knihou měsíce se tentokrát stala Planeta mezi dvěma slunci Roberta Fabiana. Nejedná se sice o žádnou novinku, ale aktuální vydání si přesto pozornost zaslouží. Proč? Protože je to prostě sci-fi klasika, která nestárne.

Mezi další recenze se zařadil Konec hlídky Stephena Kinga. Jedná se o závěrečnou část trilogie Bill Hodges, pojmenované podle postavy policisty v důchodu. Autor se v posledním dílu vrací od detektivek do fantastického světa. Hlavním záporákem je opět masový vrah zvaný pan Mercedes, který se nachází v léčebně. Podle vyšetření je zcela neškodný, přesto se ovšem velice brzy začnou v jeho okolí množit sebevraždy.

Těšit se můžete i na upoutávky na knihy Město mečů, Krvavé ostří či Divoká píseň. Podstatně větší prostor dostala série Psyové a Měňavci Nalini Singh. V ní se vypráví o světě, kde vedle lidí žije i rasa telepatů a „dlaků“.

Velice zajímavým přírůstkem na literárním poli je i Neviditelná knihovna od Genevieve Cogmanové. Už samotný název napovídá, že jednu z hlavních rolí v něm sehrají knihy a vše okolo nich. Tentokrát se podíváme na knihovnici, která sbírá cenné svazky a přináší je do obrovské knihovny. Její mise jsou velice nebezpečné a ta poslední bude opravdu složitá.

Po dvou povídkách od Jany Rečkové (Tichokraj) a Kristýny Sněgoňové (O snílcích a snovačích) se určitě nechte nalákat i na Grišu. Tato novinka z nakladatelství Fragment je jedním z nejzajímavějších objevů na poli young adult tohoto roku. Dočkáte se velké akce, zajímavého světa plného magie a detailně propracovaných hlavních i vedlejších postav.

V rozhovoru tentokrát odpovídal na dotazy redakce již zmiňovaný Robert Fabian. Rozhodně si ho nenechte ujít, protože se dozvíte podrobnosti o jeho Mariňácích, Vetřelčí sérii i Planetě mezi dvěma slunci.

Nechybějí samozřejmě ani další rubriky v čele s komiksem Matracmanem a radou profíka pro začínající spisovatele, či pravidelná dávka komiksů.

Soutěže

Aktuality

 • Nejkrásnější knihou roku se může stát celkem 55 knih. Které to jsou?

  Slavnostní vyhlášení Nejkrásnější české knihy roku 2017 je na spadnutí. Už 19. dubna budeme znát vítěze pyšnící se nejlepším grafickým, polygrafickým a ilustračním zpracováním. O titul zabojuje celkem 55 knih v šesti kategoriích. Patří mezi ně knihy jako Kůň a had, Humans of Prague nebo Veřejná tajemství. Seznamte se.

  Číst dál...  
 • Nominace na ceny Magnesia Litera za rok 2017

  Blíží se vyhlášení ceny Magnesia Litera za rok 2017. Jistě Vás zajímá, které tituly byly nominovány. V tiskové zprávě byly nominace již zveřejněny. Zde si je můžete spolu s fotografií některých nominovaných autorů prohlédnout.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení