Aktuality

Očekávané březnové události

1 1 1 1 1 (1 hlas)
img src=

Rádi bychom vám v této rubrice zprostředkovali zajímavé tipy nejen na knižní novinky, ale i zajímavé akce s knihami spojené. Jak všichni víme, březen je měsíc knihy a vždy se v něm koná velké množství akcí. Já jsem pro vás vybrala následující události:


Začátkem března vychází v nakladatelství Motto hned dvě zajímavé knihy. Román Odešel autorky Deb Calleti. Dani Kellerová se probudila po večírku s třeštící hlavou. Vypila moc vína a nemá ani tušení, jak se dostala domů. Něco je jinak… není tady Ian, její manžel! Při čekání na jeho návrat jí proběhne hlavou celý jejich společný život. Přijde na to, co se stalo? Odešel?


Další knihou stejného nakladatelství v tomto měsíci je Hlas pro vraha autorky Oldřišky Táborské. V roce 1952 vzbudila v Kroměříži rozruch smrt dvaadvacetileté Marie, která se údajně otrávila svítiplynem. Zůstaly po ní tři děti. Prostřední dcera Anna celý život hledá pravdu o smrti své matky.


19. března 2015 vyjde Petře Soukupové, spoluautorce scénáře k televiznímu seriálu Ulice, kniha Pod sněhem (nakladatelství Host). Tři sestry nasedají do auta a jedou na návštěvu k rodičům.  Autorka dokáže bravurně vytvořit sesterský koktejl, namíchaný z dětských bolístek, nenaplněných snů, ztráty iluzí a ozdobený společnými vzpomínkami na dětství.


25. března se na pultech knihkupectví objeví další z řady severských detektivek Pátá žena  (nakladatelství Host) od zkušeného autora Henninga Mankella. Při brutálním nočním útoku přijdou v Alžírsku o život čtyři jeptišky a jedna cestovatelka. Tragédie má o několik měsíců později ve Švédsku krvavé pokračování.

A něco pro děti:


Na hradě Bradě, knihu dvou zkušených autorů Kláry Smolíkové a Honzy Smolíka, vydá nakladatelství Albatros. Na hradě Bradě, v městečku Podbradí nebo okolních lesích se prohánějí Bertík a Bibi, děti barona Barnabáše a baronky Berty. Proskakují z jednoho komiksového políčka do druhého a zažívají veselé příhody v pohádkovém světě.

Pozvánky na akce – křty knih a autogramiády:

V paláci knih Luxor v Praze jsou na březen plánované četné akce, ze kterých vybíráme:

12. března od 16 hodin – křest knihy spisovatele, scenáristy a kreslíře vtipů Oldřicha Dudka Záletný ďábel a jiné radosti, spojený s autogramiádou.

16. března od 16 hodin – křest knihy Jana Vavříka Kolotoč strachu spojený s autogramiádou. Kmotrem knihy bude herec Miroslav Donutil, hudebním hostem bude kapela The Probe.

19. března od 17 hodin – autogramiáda sběratelky a mecenášky umění Medy Mládkové k její knize Můj úžasný život.

23. března od 16 hodin – autogramiáda irské mystičky a autorky mezinárodních bestsellerů Andělé v mých vlasech, Schody do nebe a Andělské poselství naděje Lorny Byrne, u příležitosti vydání její zatím poslední knihy Nebeská láska.

Další akce:

26. března od 21 hodin se bude konat „Beseda o švédské detektivce“ v Eliadově knihovně Divadla Na zábradlí, na adrese Anenské náměstí 5, Praha 1. Vystoupí zástupci brněnského nakladatelství Host, které jako první přineslo na český knižní trh fenomén severské detektivky, uvádí Tereza Strnadová.
Více informací o plánovaných akcích najdete na stránkách www.vaseliteratura.cz
http://www.vaseliteratura.cz/tiskove-zpravy-m/tiskove-zpravy a http://www.vaseliteratura.cz/tiskove-zpravy-m/tiskove-zpravy/4134-pozvanky.html

A na závěr malé připomenutí, že se ještě do konce března můžete zapojit do právě probíhajícího hlasování o Cenu čtenářů. Za tímto účelem jsou v knihovnách a knihkupectvích k dispozici pohlednice, díky nimž čtenáři mohou hlasovat pro jakoukoli knihu z oblasti poezie, prózy či beletrie, která spadá do původní české tvorby. Hlasovat lze samozřejmě i elektronicky na stránkách www.magnesia-litera.cz. Více informací naleznete ve článku, který vyšel na našich stránkách:
http://www.vaseliteratura.cz/aktuality/zpravy11/4876-hlasovat-o-cenu-ctenaru-magnesia-litera-muzete-do-31-brezna.html

Přeji vám příjemně „pročtený“ březen. A pokud máte tip na nějakou zajímavost z oblasti knih, budeme moc rádi, pokud nám napíšete.

 

Komentáře   

 
Klára Smolíková
0 Na hradě Bradě pokřtíme ve smíchovské knihovněKlára Smolíková 2015-03-07 23:40
V pátek třináctého, přesněji v 10:00 v pátek 13. března přivítáme komiks Na hradě Bradě ve smíchovské pobočce Městské knihovny v Praze (Náměstí 14. října 15/83, Praha 5).
Jste srdečně zváni!
http://klarasmolikova.cz/novinky/na-hrade-brade-pokrtime-ve-smichovske-knihovne
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Doporučujeme

Aktuality

 • Partonyma – nová čísla časopisu ke stažení a o připravované antologii

  Literární časopis Partonyma, založený v roce 2012, prochází již od závěru minulého roku řadou proměn. Poslední dvě čísla vyšla v menším formátu a celkově novém designu, což ovšem není nejpodstatnější změnou. Tato tzv. „černá řada“ (podle nové podoby obálky) je nyní, kromě klasické tištěné verze, uvolněna ke stažení ve formátu PDF zcela zdarma. Jedná se o dvojčíslo 19 - 20 na téma Umění zločinu / Zločinné umění a o dvojčíslo 21 – 22 na téma Meze textu / Meze prostoru.

  Číst dál...  
 • V šestém ročníku Ceny Česká kniha zvítězil Jiří Hájíček

  Závěrečná tisková zpráva šestého ročníku Ceny česká kniha, která oficiálně oznamuje vítěze, je již k dispozici. V následujících odstavcích si ji můžete přečíst.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Soutěž

 • Soutěž o knihu Kamínek

  Ode dneška soutěžíme o knihu Kamínek z nakladatelství Albatros. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení