Aktuality

Milí čtenáři,

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
img src=

nezadržitelně se blíží konec roku 2014, Vánoce jsou už tady. Co jiného si může čtenář přát pod stromeček než knihu? Snad jen více knih. Za celou redakci magazínu VašeLiteratura.cz vám přeji, abyste jich nalezli co nejvíce a takové, které jste opravdu chtěli. Ale nejen to. Prožijte si nádherné svátky a do roku 2015 mějte hodně zdraví a štěstí, byť to může znít jako pouhá fráze.

V roce, který nyní končí, se událo v našem magazínu mnoho změn. Některých jste si určitě všimli - přibylo několik rubrik, obměnila se i redakce. Snažíme se přibližovat vám velké množství knih, představovat jejich autory i lidi, kteří stojí v pozadí jejich vzniku. V tom budeme pokračovat i příští rok. Rádi bychom však, abyste se i vy, čtenáři, více zapojili do fungování magazínu a napsali nám, co byste si přáli na jeho stránkách najít. Vašich názorů si vážíme, i když jsou kritické, a ty pochvalné nás zahřejí u srdce a poskytnou nám motivaci k další práci.

Nesmím zapomenout i na přání těm, kteří knihy píšou nebo je vydávají. Bez nich bychom tady byli zbyteční. Přeji tedy, společně s celou naší redakcí, aby český knižní trh vzkvétal, dával radost všem čtenářům a aby přineslo své ovoce i plánované snížení daně. Letošní rok byl na vydané knihy bohatý, přesněji nám to zhodnotí statistické údaje, ale prognózy pesimistů, že lidé nebudou číst, se určitě ještě dlouho nevyplní. A to je ještě mé velké přání do příštích let.

 

Komentáře   

 
Vladislav Knězek
0 Odp.: Milí čtenáři,Vladislav Knězek 2014-12-26 07:53
Měli byste průběžně vyhodnocovat soutěže a ne až po několika měsících vyhodnotit 50 soutěží najednou. Je to katastrofa.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
tetina
+1 Soutěžetetina 2014-12-26 10:45
Přání je to hezké, jen nechápu, jak to dělají na jiných stránkách, že mají soutěže vylosované po ukončení soutěží a tady to vždy trvá takovou dobu. :sad: Jinak přeji všem pohodu a snad se dočkáme zlepšení....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
PavlaJ
+1 Odp.: SoutěžePavlaJ 2014-12-26 12:45
Na některých webech jsou opravdu soutěže vylosované vzápětí, ovšem existují i weby, na kterých dodnes nejsou ani ukončeny ani vylosovány soutěž z května,
dokonce mám ve své "sbírce odkazů" odkazy na nevylosované soutěže přesně po roce, takže tady bych se tak nerozčilovala.. . Hlavně zdraví, štěstí a pohodu do nov=ho roku.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
+2 Odp.: Milí čtenáři,Marta Šimečková 2014-12-29 16:02
Milí čtenáři, za pozdní vyhlášení soutěží mohu já, omlouvám se. Mám soutěže na starosti, v poslední době jsem ale byla hodně pracovně vytížená a řešila jsem také závažné zdravotní problémy, kvůli kterým jsem nebyla s to věnovat se webu. Dnes se pokusím několik soutěží uzavřít, v dalších dnech budu pokračovat. Prosím tedy o strpení.
V příštím roce bych ráda navázala na tradici soutěží na VL. Pokud by se mezi Vámi našel někdo, kdo by mi s tím chtěl pomoci, budu ráda, když se ozvete na marta.simeckova (zavináč)vaseli teratura.cz. Předem děkuji.
Přeji Vám vše nejlepší do nového roku!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Doporučujeme

Aktuality

 • Partonyma – nová čísla časopisu ke stažení a o připravované antologii

  Literární časopis Partonyma, založený v roce 2012, prochází již od závěru minulého roku řadou proměn. Poslední dvě čísla vyšla v menším formátu a celkově novém designu, což ovšem není nejpodstatnější změnou. Tato tzv. „černá řada“ (podle nové podoby obálky) je nyní, kromě klasické tištěné verze, uvolněna ke stažení ve formátu PDF zcela zdarma. Jedná se o dvojčíslo 19 - 20 na téma Umění zločinu / Zločinné umění a o dvojčíslo 21 – 22 na téma Meze textu / Meze prostoru.

  Číst dál...  
 • V šestém ročníku Ceny Česká kniha zvítězil Jiří Hájíček

  Závěrečná tisková zpráva šestého ročníku Ceny česká kniha, která oficiálně oznamuje vítěze, je již k dispozici. V následujících odstavcích si ji můžete přečíst.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Soutěž

 • Soutěž o knihu Kamínek

  Ode dneška soutěžíme o knihu Kamínek z nakladatelství Albatros. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení