Aktuality

Říkají tomu Velký imaginativní impuls a připravili knihu, jaká tady ještě nebyla

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
hlava

Na knize s názvem Indigové pohádky pracovalo devět ilustrátorů, kteří se spojili, aby vytvořili pohádkovou knihu, na kterou se nezapomíná. Výsledku autoři přezdívají Vizuální orgie nebo také Velký imaginativní impuls. Kniha je nyní téměř hotová – a na svět jí můžete pomoci i vy.

 

pohadkaStačí si ji před-objednat na crowdfundingovém serveru bit.ly/1gIROtw. Navíc se můžete zapojit do Indigového řetězu a díky vám se tak pohádky dostanou do všech dětských domovů v České republice. „Knížka bude ještě krásnější, než jsme se kdy odvážili doufat,“ říká Mia Svobodová, koordinátorka projektu. „Sama mám děti a tak si umím představit, jak zábavné a inspirativní to pro ně bude. Alespoň doufám. Chceme, aby dětská fantazie pracovala naplno.“

Ohňostroj pestrosti
Tým ilustrátorů vzešel z více než 200 zájemců. „Byla to živelná akce. Doufáme, že výsledek bude stát za to. Každý z devíti ilustrátorů je osobnost, která má svůj styl a techniku,“ říká Mia a dodává: „V knize je zastoupeno snad všechno: klasická vodovka, akryl, tuž, olej, nebo třeba originální perokresba, skvělá je koláž, počítačová grafika a obzvláště pracná byla pohádka malovaná na hedvábí.“

Crowdfundingové financování Kniha vyjde v listopadu a autoři se rozhodli požádat o pomoc s vydáním skrze crowdfundingový portál Startovač. „Říkali jsme si, že to bude zároveň takový malý test, zda je o knihu zájem,“ říká Mia, která je zároveň autorkou textů. „Odezva nám úplně vyrazila dech.“ Během prvních 24 hodin vybrali 18 % z celkové částky, což je nevídaný úspěch, po týdnu byla částka vybraná, ale předobjednávat knihu za výhodnou cenu se vyplatí i nadále. „Jsem hluboce vděčná, že se lidem naše práce líbí a všem jim moc děkujeme. Je to nádherný a zavazující pocit.“ Díky podpoře budou moci vydat knihu opravdu v luxusním provedení.

slunceO čem jsou Indigové pohádky?
A o čem jsou Indigové pohádky? „Třeba o tom, že každý z nás má ohromnou moc tvořit svůj svět a že k tomu ani nejsou potřeba čáry,“ říká Mia. „Díky ilustracím má každá pohádka jiné ladění. Je svá, originální, jedinečná. Čili přesně taková, jaké si přejeme, aby byly naše děti. Doufáme, že i naše pohádky s sebou kromě jiného ponesou takovéto poselství.“

Indigový řetěz indigových duší – 148 výtisků do dětských domovů
Zapojit se můžete i do Indigového řetězu – akce která chce vyvolat inspirativní vlnu příběhů o osobní proměně. Stačí na speciální blog napsat o něčem, co na sobě chcete změnit. Za každý inspirativní příběh poputuje výtisk Indigových pohádek do jednoho dětského domova. 

Doporučujeme

Aktuality

 • Partonyma – nová čísla časopisu ke stažení a o připravované antologii

  Literární časopis Partonyma, založený v roce 2012, prochází již od závěru minulého roku řadou proměn. Poslední dvě čísla vyšla v menším formátu a celkově novém designu, což ovšem není nejpodstatnější změnou. Tato tzv. „černá řada“ (podle nové podoby obálky) je nyní, kromě klasické tištěné verze, uvolněna ke stažení ve formátu PDF zcela zdarma. Jedná se o dvojčíslo 19 - 20 na téma Umění zločinu / Zločinné umění a o dvojčíslo 21 – 22 na téma Meze textu / Meze prostoru.

  Číst dál...  
 • V šestém ročníku Ceny Česká kniha zvítězil Jiří Hájíček

  Závěrečná tisková zpráva šestého ročníku Ceny česká kniha, která oficiálně oznamuje vítěze, je již k dispozici. V následujících odstavcích si ji můžete přečíst.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Soutěž

 • Soutěž o knihu Kamínek

  Ode dneška soutěžíme o knihu Kamínek z nakladatelství Albatros. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení