Aktuality

eKNIHOVNA.cz čtenářům nabízí více než 200 elektronických titulů ke stažení zdarma

1 1 1 1 1 (24 hlasů)
ctecka

Na konci dubna 2013 byla na adrese www.eknihovna.cz spuštěna nová verze online obchodu s elektronickými knihami a čtečkami. Stalo se tak u příležitosti Světového dne knihy a autorských práv, který vyhlásilo UNESCO v roce 1995. Nový web nabízí všem čtenářům širokou databázi elektronických knih českých i zahraničních autorů. Opravdovým milovníkům literatury poskytuje obchod eKnihovna.cz i nepřeberné množství volně přístupných knih, které lze zařadit mezi literární klasiku.

 

logoProvozovatelé spuštěním projektu eKnihovna.cz reagují na současný trend přechodu od tištěných k elektronickým knihám, zkráceně označovaných jako eknihy. Odtud také název eKnihovna. A jaké konkrétní knihy zde najdete a volně stáhnete? Vybírat můžete z nejznámějších titulů jako Hamlet, Božská komedie, Tak pravil Zarathustra, Krakatit, Host do domu nebo Kniha džunglí. V nabídce eknih zdarma najdete i takové speciality jako Dalimilovu kroniku nebo Rukopis královédvorský. Elektronické knihy na tomto portálu velice snadno využijete ke studiu a při četbě doporučené literatury na základní, střední i vysoké škole.

V rejstříku autorů jsou na webu eKnihovna.cz v hojném počtu zastoupeni čeští autoři jako K. H. Mácha, B. Němcová, J. Neruda, bři Čapkové, A. Jirásek, K. H. Borovský nebo M. D. Rettigová. Ze světových jmen uveďmě alespoň V. Huga, F. Villona, D. Alighieriho, J. W. Goetha, Moliera, F. Shillera či Ch. Baudelaira. Mezi autory, jejichž dílo bylo již převedeno do elektronické podoby, najdete také antické dramatiky.

eKnihovna.cz má všechny předpoklady stát se významným prodejcem eknih v České republice. Vysoké ambice projektu potvrzují i slova majitele společnosti Petra Klimenta: "eKnihovna.cz je náš největší projekt, na jehož úspěšném dokončení a spuštění se podílel tým profesionálů s bohatými zkušenosti z předchozích projektů. Velikosti projektu odpovídají i vysoké cíle. Do konce roku 2014 chceme patřit mezi tři největší prodejce eknih."

Komentáře   

 
Hanička7
+2 Odp.: eKNIHOVNA.cz čtenářům nabízí více než 200 elektronických titulů ke stažení zdarmaHanička7 2013-05-30 21:55
Přemýšlím o nákupu čtečky, máte nějaký tip?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Petr Kliment
0 Čtečka elektronických knihPetr Kliment 2013-06-04 10:10
Výběr čtečky se řídí podle několika pravidel, podobně jako při nákupu notebooku. Před nákupem si odpovězte na tři základní otázky.
Jak často budete čtečku používat?
Chcete čtečku používat i k poslechu hudby, nebo surfování?
Kolik chcete investovat?

Vývoj elektroniky jde rychle dopředu, počítejte, že za 2-3 roky budou dostupné nové moderní "čtečkotablety".

Osobně doporučuji nyní kupovat "univerzální" čtečku, která nebude vázána na jediného dodavatele eknih.

Konkrétně bych se rozhodoval mezi PocketBook a NOOK Simple. Pokud budete číst v angličtině, tak bych přidal do výběru tradiční Kindle Amazon.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Doporučujeme

Aktuality

 • Partonyma – nová čísla časopisu ke stažení a o připravované antologii

  Literární časopis Partonyma, založený v roce 2012, prochází již od závěru minulého roku řadou proměn. Poslední dvě čísla vyšla v menším formátu a celkově novém designu, což ovšem není nejpodstatnější změnou. Tato tzv. „černá řada“ (podle nové podoby obálky) je nyní, kromě klasické tištěné verze, uvolněna ke stažení ve formátu PDF zcela zdarma. Jedná se o dvojčíslo 19 - 20 na téma Umění zločinu / Zločinné umění a o dvojčíslo 21 – 22 na téma Meze textu / Meze prostoru.

  Číst dál...  
 • V šestém ročníku Ceny Česká kniha zvítězil Jiří Hájíček

  Závěrečná tisková zpráva šestého ročníku Ceny česká kniha, která oficiálně oznamuje vítěze, je již k dispozici. V následujících odstavcích si ji můžete přečíst.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Soutěž

 • Soutěž o knihu Kamínek

  Ode dneška soutěžíme o knihu Kamínek z nakladatelství Albatros. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení