Aktuality

C. D. Payne na Turné v hajzlu v České republice

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
il

Autor kultovní knižní série Mládí v hajzlu, Američan C. D. Payne přijede v září do České republiky! S projektem scénického čtení LiStOVáNí navštíví ve dnech 9. až 17. září  2012 dvacet českých a slovenských měst. Po všech představeních bude následovat beseda autora a samozřejmě autogramiáda jeho knih, které budou navíc na místě ke koupi. Potkat se C. D. Paynem nebude tak těžké, sledujte detailní rozpis celého Turné v hajzlu na www.listovani.cz a www.jota.cz.

 

payneS jakou knihou se LiStOVáNí a C. D. Payne představí?

Neviditelný

C. D. Payne přilétá na Turné v hajzlu do České republiky a projekt LiStOVáNí doprovodí s jeho novou knihou Neviditelný. Lehce absurdní příběh sedmatřicetiletého klasického „losera“, Axela Westona, který jednoho dne náhodou vysloví jakousi kouzelnou formuli a stane se neviditelným. Tato nová schopnost je pro něj velmi přínosná, přinejmenším na počátku příběhu. Může si například obstarat peníze menší krádeží v bance, špehovat mladé a krásné ženy v kabinkách luxusních butiků, hojně si přivydělávat jako paparazzi, apod. Ale co s takovou schopností, když přestává být tajemstvím? Velmi vtipná roadstory neviditelného člověka na útěku a humorná bomba na začátku nové sezóny projektu LiStOVáNí, navíc doplněná účastí C. D. Payna, diskuzí a autogramiádou.
- pod záštitou US Embassy
- účinkují: Alan Novotný a Lenka Janíková nebo Pavel Oubram a Věra Hollá
- vydalo Nakladatelství JOTA 7. března 2012
- kniha Neviditelný je v prodeji i jako e-book s originálním věnováním C. D. Payna

Projekt LiStOVáNí slaví 10 let!

Neuvěřitelných 75 knižních titulů převedla scénicky na jeviště parta okolo herce Lukáše Hejlíka, který byl také za celý tento projekt letos oceněn Nadací Český literární fond za mimořádný přínos v propagaci knižní kultury. Však už také letos v listopadu oslaví 10 let své existence. Do svého “seriálu” zapojili už řadu známých autorů (Robert Fulghum, Tomáš Sedláček), ale spoustu méně známých spisovatelů a jejich výborných knih.

Kam se na C. D. Payna a projekt LiStOVáNí můžete vypravit?

ne 9.9. / 17:00 / Louny / Městská knihovna Louny, nádvoří
ne 9.9. / 20:00 / Rakovník / Dům osvěty

po 10.9. / 18:00 + 20:00 / Praha / Divadlo Minor - Malá scéna

út 11.9. / 17:00 / Prachatice / Městské divadlo
út 11.9. / 20:00 / České Budějovice / Malé divadlo Jihočeského divadla

st 12.9. / 17:00 / Kutná Hora / Městská knihovna Kutná Hora
st 12.9. / 20:00 / Havlíčkův Brod / sál Staré radnice

čt 13.9. / 9:00    / Liberec / Krajská vědecká knihovna v Liberci
čt 13.9. / 11:30 / Tanvald / kino Jas
čt 13.9. / 17:00 / Semily / kino Jitřenka
čt 13.9. / 20:00 / Nová Paka / Gymnázium a Střední odborná škola pedagogická

pá 14.9. / 17:00 / Jihlava / Městská knihovna Jihlava, přednáškový sál
pá 14.9. / 20:00 / Rosice / kino Panorama

so 15.9. / 20:00 / Bratislava / Štúdio12

ne 16.9. / 17:00 / Zlín / Městské divadlo Zlín
ne 16.9. / 20:00 / Brno / Divadlo Reduta

po 17.9. / 9:00    / Nový Jičín / Beskydské divadlo
po 17.9. / 13:00 / Třinec / aula Gymnázia Třinec
po 17.9. / 17:00 / Český Těšín / kavárna Noiva
po 17.9. / 20:00 / Ostrava / klub Atlantik

knihaA jak se C. D. Payne do České republiky těší?

C. D., vy jste v Česku opravdu populární. Mládí v hajzlu je pro mladé lidi něco jako bible a stejně tak silnou nostalgickou vzpomínkou na své mládí (v hajzlu) zůstává i pro ty, kteří četli jeho první díl v roce 1992. Čekal jste takovou vlnu úspěchu zrovna z ČR?

Vůbec. Jsem z toho dodneška, tedy už spoustu let, překvapený. Asi budu přeložený do češtiny prostě vtipnější. Kdo ví, možná vůbec nejvtipnější budu v nějakém domorodém jazyce na Nové Guineji.

Byl už jste vlastně někdy v Česku?

Ne, nikdy. Ale neberte si to osobně, moje uskutečněné zahraniční cesty zahrnují jen dva týdny ve Francii a jeden víkend v mexické Tijuaně. Předpokládám, že si tedy ve vaší zemi výrazně rozšířím obzory.

V České republice už docela kultovní projekt LiStOVáNí neuvede vaši už jistě kultovní sérii Mládí v hajzlu, ale nově přeloženou a vydanou knihu Nakladatelství JOTA Neviditelný. Vůbec, máte zkušenost s dramatizací vašich děl na jevišti nebo adaptací do filmu?

Jo, fakt se na to těším. Jsem samozřejmě jako autor zvědavý. Jinak ano, Mládí v hajzlu, jakožto moje prvotina, byl několikrát zdramatizován. Hraje se v San Franciscu, Denveru a dalších městech Států.

Program, který máte v České republice, je strhující. Za deset dnů poznáte 20 měst a odehrajete s LiStOVáNím 26 představení. Co myslíte, že vás čeká?

Doufám, že uvidím nějaká historická města, potkám pár svých pomatených čtenářů, ochutnám co nejvíc úžasných piv a možná způsobím jeden či dva mezinárodní incidenty.

Možná to bude téma na další knížku...

To možná jo, jestli si z turné něco zapamatuju. Každopádně já teď jednu knihu dopsal. Je to deník 58leté ženy v domácnosti, která žije na předměstí Clevelandu v Ohiu.


C. D. Payne (*1949, Ohio), americký volnomyšlenkář a spisovatel. Proslavil se především sérií kultovního deníku Mládí v hajzlu (Nakladatelství JOTA). Vystudoval historii evropských zemí na Harvardu, poté se živil jako redaktor, grafik, reklamní textař, fotograf, stavitel vlastního domu aj., měl asi třicet zaměstnání a žádné se mu podle jeho slov nelíbilo. V současné době se věnuje provozu svého nakladatelství Aivia Press, muzeu karavanů a psaní beletrie. Žije v Sonoma County, severně od San Francisca. V Nakladatelství JOTA dále vyšly knihy: Holubí mambo (1999), Americké krásky (2006), Neviditelný (2012).

 

Doporučujeme

Aktuality

 • Humbook 2017

  V loňském roce se uskutečnil první ročník literárního festivalu Humbook, který lákal především příznivce oblíbeného stylu Young adult. Pořadatelství se ujala nakladatelství Fragment a CooBoo.

  Číst dál...  
 • Cena Česká kniha pošesté

  Cena Česká kniha je opět tady, tentokrát již 6. ročník. Každoročně vás informujeme o knihách, nominovaných na vítězství, postupně tak, jak se zužuje jejich výběr. V šestém ročníku došlo k jedné zásadní změně, o níž se dočtete v následujícím textu, převzatém z tiskové zprávy organizátora.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Doporučujeme

icon 10x10px Atraktivní práce pro všechny, kteří si věří.
icon 10x10px SMS zdarma do všech sítí.

Soutěž

 • Soutěž o knihu Závěje

  Ode dneška soutěžíme o knihu Závěje z nakladatelství Kniha Zlín. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení