Aktuality

Nakladatelství Fragment: Knihu nalezne pod stromečkem téměř každý Čech

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
stromek

Knihy jako vánoční dárky mají Češi ve velké oblibě. Rádi je dávají i dostávají. Podle nejnovějšího výzkumu agentury NMS Market Research plánuje obdarovat své blízké knihou až čtyřicet pět procent obyvatel ČR starších patnácti let. Z toho třicet procent hodlá knihu koupit přes internet.„Na knihkupeckém trhu činí vánoční prodej, za který považujeme období od října do prosince, až čtyřicet procent celoročních prodejů,“ potvrdil spolumajitel Nakladatelství Fragment Pavel Nýč. Kniha představuje vděčný dárek, který potěší a zároveň nikoho neurazí. Pod stromeček se hodí tituly jakéhokoli zaměření. Pro nejmenší děti leporela, pro školou povinné vzdělávací encyklopedie i dobrodružná beletrie, pro dospělé podle jejich zájmů a osobnosti. „Také máme publikace s vánoční tematikou, například leporelo Ježíšek zpívá vánoční koledy nebo výpravnou knížku v pevné vazbě Ježíšek vypráví o vánočních tradicích,“ doplnil Pavel Nýč.

Podle předvánočního průzkumu agentury NMS Market Research plánuje letos darovat knihu téměř každý druhý respondent, nejčastěji ve věku od šestadvaceti do pětačtyřiceti let. A každý třetí ji hodlá koupit on-line. Lidem na e-shopech vyhovuje možnost snadno porovnávat všechny nabídky a fakt, že nemusí obíhat jednotlivé kamenné obchody a vláčet se s těžkými balíky domů.

Kromě klidu a pohodlí umožňuje nákup přes internet u mnoha obchodníků také značnou finanční úsporu. „Abychom svým čtenářům vyšli vstříc, zvýšili jsme nabídku výhodných slev,“ uvedl Pavel Nýč. Všechny publikace Nakladatelství Fragment jsou tak v e-shopu k dostání za cenu o patnáct procent nižší než v běžném knihkupectví, u vybraných titulů zaplatí zájemce až o šedesát procent méně.

Podle Pavla Nýče podíl knih prodaných na internetu tvoří výrazně více než deset procent z celkového obratu knižního trhu, což kopíruje vzrůstající celospolečenský trend nakupování pomocí počítače. „Mezi dětskými knihami jsou hitem hodně barevné publikace s pohyblivými doplňky, ale i klasika si stále zachovává své místo na slunci,“ řekl Nýč. Potvrdil tak domněnku, že rodiče svým ratolestem často nostalgicky kupují knihy, které sami v dětství zbožňovali. „Vánočním bestsellerem pro mládež je titul EREBOS – Hra, která zabíjí! a pro dospělé zcela jednoznačně Nové Povídky od Zdeňka Svěráka,“ dodal Nýč.

O Nakladatelství Fragment

Nakladatelství Fragment vzniklo v roce 1991 pod názvem Jan Eisler – Fragment a od května 2007 funguje jako Nakladatelství FRAGMENT, s.r.o. V současnosti patří k deseti největším nakladatelům v České republice v počtu vydaných titulů s ročním obratem přesahujícím 120 milionů korun. Od svého vzniku vydalo více než 2000 různých publikací, jejichž prodej přesáhl 19 mil. kusů výtisků. V roce 2010 Nakladatelství Fragment vydalo 221 knižních novinek a podobně tomu je i v letošním roce. Nakladatelství Fragment se daří s úspěchem pronikat i na zahraniční trhy. Do konce roku 2010 bylo uskutečněno celkem 400 prodejů původních projektů do zahraničí. V roce 2005 byla založena pobočka Vydavateľstvo Fragment, s.r.o., se sídlem v Bratislavě. V roce 2010 představil stále rostoucí slovenský Fragment 139 knižních novinek.

 

Doporučujeme

Aktuality

 • Partonyma – nová čísla časopisu ke stažení a o připravované antologii

  Literární časopis Partonyma, založený v roce 2012, prochází již od závěru minulého roku řadou proměn. Poslední dvě čísla vyšla v menším formátu a celkově novém designu, což ovšem není nejpodstatnější změnou. Tato tzv. „černá řada“ (podle nové podoby obálky) je nyní, kromě klasické tištěné verze, uvolněna ke stažení ve formátu PDF zcela zdarma. Jedná se o dvojčíslo 19 - 20 na téma Umění zločinu / Zločinné umění a o dvojčíslo 21 – 22 na téma Meze textu / Meze prostoru.

  Číst dál...  
 • V šestém ročníku Ceny Česká kniha zvítězil Jiří Hájíček

  Závěrečná tisková zpráva šestého ročníku Ceny česká kniha, která oficiálně oznamuje vítěze, je již k dispozici. V následujících odstavcích si ji můžete přečíst.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Soutěž

 • Soutěž o knihu Kamínek

  Ode dneška soutěžíme o knihu Kamínek z nakladatelství Albatros. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení